Bijušajai mājokļu remonta TV personībai piespriests liels naudas sods un cietumsods par krāpšanos ar nekustamo īpašumu.

Pirms, kad hipotekāro kredītu un nekustamā īpašuma izmaksas bija pieejamākas, daudzi mājokļu īpašnieki uzņēmās remontēt labiekārtotas mājas, lai tās padarītu par savām. Pēdējā laikā šāda veida renovācijas projekti ir zaudējuši popularitāti. Tomēr 20. gadsimta sākumā un 2010. gadu vidū tādi mājokļu renovācijas šovi kā Fixer Upper, Love It or List It un Flip It to Win It aizrāva skatītājus, kuri vēroja, kā nolaistie īpašumi tiek pārveidoti par skaistām mājām.

Visbeidzot, atklātībā nācis šokējošs atklājums, kurā iesaistīta viena šāda remontdarbu šova bijusī zvaigzne. Čārlzs “Tods” Hils ir notiesāts uz četriem gadiem cietumā un viņam ir piespriests samaksāt gandrīz 10 miljonus ASV dolāru lielu kompensāciju pēc tam, kad viņš tika notiesāts par lielu krāpšanu nekustamā īpašuma jomā. 58 gadus vecais Hils no Los Gatosa, Kalifornijas štatā, vadīja šovu Flip It to Win It, kas debitēja 2013. gadā un kurā viņš kopā ar savu komandu demonstrēja, kā renovē un pārdod mājas, gūstot peļņu.

“Nekustamā īpašuma tirgu Silīcija ielejā daudzi var uzskatīt par ienesīgu biznesa iespēju,” paziņoja Santa Klāras apgabala prokurors Džefs Rozens. “Tomēr tiem, kuri izvēlēsies to izmantot noziedzīgi, mēs nodrošināsim, ka viņiem draud nopietnas sekas.”

Kādi bija Hila noziegumi

?

Kapsūdzības rakstā atklāts, ka laikā no 2012. līdz 2014. gadam Hils bija iesaistīts krāpnieciskās darbībās, tostarp personiskā īpašuma zādzībā lielā apmērā, piesavināšanās un būvniecības līdzekļu piesavināšanās. Hila krāpnieciskās shēmas neaprobežojās tikai ar viņa darba laiku šovā, bet ietvēra arī Ponzi shēmu, kurā viņš izmantoja atmazgātu naudu personīgās greznuma vajadzībām.

“Viņš viltoja bilances un nodrošināja aizdevumus ar viltotu informāciju, lai slēptu savu zādzību,” paziņoja apgabala prokuratūra. Vienā gadījumā Hils izmantoja būvniecības līdzekļus personīgiem izdevumiem. Kāds investors atklāja, ka īpašums, kura atjaunošanai viņš ieguldīja 250 000 ASV dolāru, patiesībā bija nodegusi būve, kurā netika veikti nekādi darbi.

Pēc apgabala prokuratūras veiktās izmeklēšanas 2019. gada novembrī Hils tika apsūdzēts un 2023. gada septembrī atzina savu vainu. Tagad viņam draud restitūcija vairāk nekā 9,4 miljonu ASV dolāru apmērā un 10 gadu pārbaudes laiks.

Noziegumos cietušie, kuri liecināja notiesāšanas tiesas sēdē, pauda nepārtrauktas ciešanas par Hila darbību radīto finansiālo un profesionālo kaitējumu.