Modes ikona Džordžo Armani 90 gadu vecumā turpina saglabāt sava zīmola neatkarību un mantojumu. Tomēr viņš ir atvērts pārmaiņām un inovācijām, apgalvojot: “Man šķiet, ka es neko nevaru izslēgt.”

Izcilais itāļu dizainers Džordžo Armani (Giorgio Armani) jau daudzus gadus ir saglabājis stingru sava vārda vārdā nosauktā luksusa modes zīmola pozīcijas

Visbeidzot, tuvojoties deviņdesmit gadu vecumam, ikoniskais modes mākslinieks saglabā atvērtu prātu attiecībā uz sava zīmola, kuru viņš palīdzēja uzsākt 1975. gadā, turpmāko virzību.

Izsmalcinātās modes pasauli ir ietekmējuši dažādi faktori, tostarp lielo korporāciju rašanās, kas iegādājušās citus itāļu zīmolus, piemēram, Gucci un Versace. Neraugoties uz šīm pārmaiņām, Armani zīmols ir saglabājis autonomiju, izcīnot nozīmīgu vietu gan Itālijas, gan starptautiskajās modes aprindās.

Spēlējot par savu pēcteci, Armani pauž gatavību izpētīt dažādas iespējas, lai saglabātu sava zīmola būtību, neatkarīgi no tā, vai tas ietver vai neietver apvienošanos ar citiem luksusa gigantiem.

“Neatkarības vērtība no lielākajām grupām varētu būt svarīga mūsu uzņēmumam arī nākotnē, taču es esmu atvērts visām iespējām,” rakstiskā intervijā aģentūrai Bloomberg dalījās Armani

Savas gandrīz piecu gadu desmitu ilgās vadības laikā Armani ir uzkrājis personīgo bagātību 6,6 miljardu ASV dolāru apmērā, padarot viņu par otru bagātāko personu Itālijā, atpaliekot tikai no Nutella bagātības mantinieka.

2022. gadā viņa grupa, kurā ietilpst vairākas līnijas, piemēram, Giorgio Armani, Emporio Armani un Armani Exchange, uzrādīja ieņēmumus aptuveni 2,6 miljardu ASV dolāru apmērā.

Pārvaldes vadītājs konsekventi ir noraidījis diskusijas par aiziešanu pensijā un, neraugoties uz plaši izplatīto ziņkāri, ir bijis noslēpumains attiecībā uz saviem pēctecības plāniem.

Lai gan nav tūlītēju plānu, ka Armani varētu atkāpties no savas modes karalistes, viņš ir norādījis, ka apsver visas iespējas, tostarp iespējamo iegādi. Tomēr Armani ir piesardzīgs attiecībā uz šo ceļu, jo tas varētu novest pie izmaiņām zīmola pamatvērtībās un estētikā.

“Šobrīd es neparedzu pārņemšanu no kāda liela luksusa konglomerāta,” viņš paziņoja aģentūrai Bloomberg. “Pāreja uz biržu ir kaut kas tāds, ko mēs vēl neesam apsprieduši, bet tā joprojām ir iespējama nākotnē.”

Sapņošana par nākotnes vadību

Armani, kuram nav bērnu, paļaujas uz ģimenes locekļiem, tostarp māsu, divām māsasmeitām un brāļadēlu, kuriem uzņēmumā ir nozīmīgas lomas. Kā ziņots, sagaidāms, ka zināmu daļu kontroles pārņems arī viņa ilggadējais līdzstrādnieks Pantaleo Dell’Orco un labdarības fonds. Tiek apgalvots, ka ir izstrādāti detalizēti plāni attiecībā uz stila direktoru iecelšanu un finanšu trajektoriju pēc Armani laika.

Informācija par tādiem ikoniskiem zīmoliem kā Armani vienmēr tiek sagaidīta ar nepacietību

Naratīvs stāsts par noturīgiem līderiem luksusa nozarē nav raksturīgs tikai Armani. Bernārs Arno no LVMH 2022. gadā pagarināja ģenerāldirektora pensionēšanās vecumu līdz 80 gadiem, tādējādi nodrošinot viņam papildu laiku pie stūres. Tikmēr viņa bērni ir ieņēmuši ievērojamus amatus milzīgajā Francijas konglomerātā. Nesen LVMH valdei pievienojās vēl divi Arno dēli, tādējādi vēl vairāk nostiprinot ģimenes ietekmi uzņēmumā.

Armani piekrīt šim viedoklim, dodot priekšroku “uzticamu personu grupai”, ko viņš izvēlas, lai saglabātu uzņēmuma vadību. Tie, iespējams, nebūs viņš personīgi, bet iemiesos to, ko pārstāv Armani zīmols, un centīsies turpināt tā mantojumu.

“Es sāku ar pieticīgu uzņēmumu un pakāpeniski izveidoju to par starptautiski atzītu grupu,” viņš pārdomāja. “Manas veiksmes atslēga vienmēr ir bijusi spēja pielāgoties laikam.”