Kā uzrakstīt MBA CV, kas palīdzēs jums iestāties biznesa skolā

Kā uzrakstīt MBA CV, kas palīdzēs jums iestāties biznesa skolā

MBA rezumē pret darba rezumē

MBA rezumē jābūt pazīstamam daudziem topošajiem biznesa skolas studentiem.

“MBA rezumē ir ļoti līdzīgs darba rezumē,” saka Kaneisha Grayson, uzņēmuma “The Art of Applying” dibinātāja un izpilddirektore. Viņa piebilst, ka abu veidu rezumēs būs vai arī vajadzētu būt vienai lapai, skaidram, profesionālam formatējumam un izklāstīt pieteikuma izglītības un karjeras sasniegumus.

“Es teiktu, ka viena atšķirība starp abiem ir tā, ka es iesaku mūsu klientiem izglītību likt augšpusē – savukārt darba rezumē izglītību redzētu apakšā,” saka Grayson. Viņa iesaka šo variāciju, jo MBA rezumē konkrētais mērķis ir iekļūt izglītības iestādē.

Tātad šajā ziņā starp MBA rezumē un darba rezumē var nebūt daudz atšķirību, bet būs papildu uzsvars uz konkrētiem jūsu fona aspektiem, lai pārliecinātu MBA programmas atlases vai uzņemšanas komiteju.

Kā rakstīt MBA rezumē

Atkal, rakstot MBA rezumē, tas nedrīkst atšķirties no tradicionālā rezumē rakstīšanas, bet jums būs jācenšas saglabāt prātā savu galveno mērķi, kas ir iekļūt MBA programmā. Rakstot savu MBA rezumē, šis mērķis var būt noderīgs, jo tas var palīdzēt jums izvēlēties informāciju, ko iekļaut, un to, ko neiekļaut.

“MBA rezumē ir ļoti specializēts pieteikumu ciklam,” saka Ellin Lolis, “Ellin Lolis MBA Consulting” prezidente un dibinātāja. Tātad atkal turiet prātā galveno mērķi. “Jūsu izglītības sadaļa būs svarīga,” saka Lolis, “bet mums galvenokārt vajag redzēt jūsu karjeras fokusu.”

Kas attiecas uz MBA rezumē rakstīšanas pamatiem? Vienkāršojiet to, izlemjot, ko iekļaut, ko atstāt ārpusē un kā to visu strukturēt tā, lai to būtu viegli lasīt.

Ko iekļaut savā MBA rezumē

Galvenie elementi, kas jāiekļauj jūsu MBA rezumē, ir izglītības sadaļa, darba pieredzes vai profesionālās pieredzes sadaļa un daļa, kas sīkāk apraksta jūs personiski, piemēram, jūsu hobijus un intereses.

Jūs varat atstāt ārpus fotogrāfijām, informācijas par vidusskolu un pat lielāko daļu kontaktinformācijas – to iekļaus jūsu programmas pieteikumā, saka eksperti.

Atkal dariet visu iespējamo, lai iekļautu vienai lapai. Vienīgais laiks, kad jums varētu piešķirt atbrīvojumu no vairāk nekā vienas lapas izmantošanas, ir tad, ja jums ir plaša profesionālā pieredze un pieteicaties izpilddirektoru MBA programmā. Labs pirksta noteikums? “Kad jums ir vairāk nekā septiņu gadu pilnas slodzes darba pieredze pēc koledžas,” saka Grayson.

Kā strukturēt MBA rezumē

Kas attiecas uz MBA rezumē strukturēšanu, dariet visu iespējamo, lai lielāko daļu elementu ietvertu minētajās sadaļās: izglītība, profesionālais fons un pieredze un sadaļa, kas veltīta jūsu personiskajiem hobijiem, interesēm, prasmēm un sertifikātiem un sabiedriskajam darbam.

Izglītība

Uzskaitiet skolas, kurās esat mācījies un grādus, kurus esat ieguvis, iespējams arī ar saistīto kursu darbu un vidējajiem vērtējumiem izglītības sadaļā. Jūsu profesionālajai sadaļai var atšķirties atkarībā no jūsu konkrētajiem pieredzes veidiem un nozarēm, kurās esat strādājis, bet centieties to ietvert kā profesionālu “stāstu”, kas var parādīt, kā MBA var palīdzēt jums spert nākamo soli.

Profesionālais fons

“Parasti runājot, MBA nav tīri akadēmiska grāda, jo lielākajai daļai cilvēku tas ir nepieciešams labam darbam,” saka Lolis. “Viņi to dara karjeras veicināšanai – šajā brīdī visaktuālākais ir jūsu nesenais darbs un jūsu profesionālais rekords,” viņa saka.

Iedziļinieties arī savos sasniegumos. “Nevienkārši atkārtojiet savus darba pienākumus,” saka Grayson. “Komunicējiet savu centienu rezultātus. Rezultātu kvantificēšana ir daudz nozīmīgāka un nozīmīgāka – aprakstiet ietekmi,” viņa saka.

Hobiji, intereses un vairāk

Kas attiecas uz personiskajiem aspektiem? “Viens no galvenajiem atšķirībajiem aspektiem no darba rezumē ir tas, ka viņi vēlas, lai jūs dalītos ar dažiem no saviem hobijiem un interesēm,” saka Lolis. “Esi ļoti konkrēts,” piebilst Grayson, “jo 90% cilvēku kā hobiju norādīs ‘ceļošanu’. “Bet tas nav interesanti – varbūt kaut kas tamlīdzīgs kā ‘lēna ceļošana, lai atrastu labāko ielu ēdienu’. Tas ir interesanti.” Tas, viņa saka, var palīdzēt aizsākt sarunu vai palīdzēt jūsu rezumē izcelties no pūļa.

Papildus konkrētiem hobijiem vai interesēm varat pievienot arī brīvprātīgo vai sabiedrisko darbu un iespējams arī saistītas tehniskas vai valodu prasmes. Atkal tas var palīdzēt nosvērt sviras jūsu labvēlībajam virzienam, parādot, ka jums ir konkrētas zināšanas saistībā ar noteiktu nozari vai uzdevumu. Jums var būt labi iekļaut arī piemērotas balvas, jo tās parāda, ka esat spējīgs izcelties noteiktajos apgabalos.

Vai jums vajadzētu pielāgot savu rezumē katram biznesa skolam?

Eksperti parasti neiesaka mainīt savu MBA rezumē pieteikšanai dažādās skolās. Tā vietā meklējiet konkrētas norādes no skolas un veiciet nepieciešamās izmaiņas atbilstoši. Tad nu ja nav īpaša iemesla, iespējams varat izmantot vienu un to pašu rezumē vairakiem pieteikumiem.

Arī nedariet paaugstinot dizainu lai padaritu savu rezumē izceļamu. “Vienkarši turieties pie tradicionālā formaţējuma,” saka Lolis, jo tas ir tas ko lielaķā daļa uzņemšanas komandu gaida redzēt un parasti meklē. Lai saturs runā par jūsu vietu – nevis dizains.

Kur doties ja nepieciešama palidziba

Daudziem topošajiem MBA studentiem sagatavot rezumē nevajadzetu būt īpaši grūtiem uzdevumiem ņemot vērą ka tas lielakoties ir tads pats process ká tradicionála rezume rakstisaná. Tomer ja nepieciešama palidziba jus varat sazináties ar konsultantiem vai pat apskatit dažus resursus ko skolas piedává lai palidzetu jusu procesá.

  • Konsultanti: Ir daudz MBA konsultaciju firmas tai skaitá Lolis un Grayson firmas. Viņi var palidzet izveidot apskatit un kritizet MBA rezume un sagatavot to formá.

Galvenais secinajums

Visbeidzot jus vajadzetu rakstit savu MBA resume ta pat ka jus rakstitu tradicionalo resume ar nelielam atskiribam. Resume vajadzetu koncentreties uz jusu profesionálo fonu un ieprieksejo izglitibu kamér arí detalizeti aprakstit dazus jusu personigos interesus. Turieties pie klasiska resume formatéjuma ari censties to saglabat vienai lapai ja iespejams.

Tas ari ir svarigi eksperti saka izmantot dazus pamata formatéjuma un stila elementus – izmantot 11 vai 12 punktu burtu lielumu normalu burtu stilu (Arial Times New Roman utml.) Un kopuma turieties pie profesionalisma. Un atcerieties nedariet par daudz centienus lai iegutu stila punktus ar resume dizainu vai citiem elementiem.