Tesla akciju vērtība pieaug par aptuveni 82 miljardiem dolāru pēc 15% cenu kāpuma, kad vadošais analītiķis prognozē Elonam Maskam “lielisku” darījumu Ķīnā.

Tesla akciju vērtība pieaug par aptuveni 82 miljardiem dolāru pēc 15% cenu kāpuma, kad vadošais analītiķis prognozē Elonam Maskam "lielisku" darījumu Ķīnā.

Tesla akciju vērtība pieaug pēc Elona Maska pārsteiguma vizītes Pekinā

Tesla akcijas pirmdien pieauga pēc tam, kad elektroauto ražotāja vadītājs Elons Masks apmeklēja Pekinu un ziņojumos teikts, ka viņš ir ieguvis provizorisku atbalstu savam vadītāja palīdzības programmatūrai.

Masks tikās ar augsta līmeņa valdības amatpersonu Ķīnas galvaspilsētā

Masks tikās ar augsta līmeņa valdības amatpersonu Ķīnas galvaspilsētā svētdien, tieši tad, kad valsts autoražotāji demonstrē savus jaunākos elektroauto modeļus Pekinas autoizstādē.

Ķīnas amatpersonas apstiprinājušas Tesla plānu

Ķīnas amatpersonas esot teikušas Tesla, ka Pekina ir provizoriski apstiprinājusi autoražotāja plānu ieviest savu “Pilnībā Pašvadāmo” jeb FSD programmatūras funkciju valstī.

Lai gan to sauc par FSD, programmatūra joprojām prasa cilvēka uzraudzību. ASV valdības auto drošības aģentūra piektdien paziņoja, ka izmeklē, vai pagājušā gada atsaukums Tesla Autopilota vadības sistēmai ir bijis pietiekams, lai nodrošinātu, ka vadītāji pievērš uzmanību ceļam. Tesla ir ziņojusi par 20 papildu avārijām, kurās iesaistīts Autopilots, kopš atsaukuma, saskaņā ar Nacionālo autoceļu satiksmes drošības administrāciju.

Tirdzniecības noslēgumā Ostinā, Teksasā bāzētā Tesla akcijas vērtība pieauga vairāk nekā par 15% – lielākais vienas dienas pieaugums kopš 2020. gada februāra – pievienojot aptuveni 82 miljardus dolāru tās tirgus kapitalizācijai. Gada laikā akcijas vērtība joprojām ir samazinājusies par 22%.

Tesla cīnās ar akciju vērtības kritumu un ražošanas tempa samazināšanos. Pagājušajā nedēļā uzņēmums paziņoja, ka tā pirmā ceturkšņa tīrā peļņa ir samazinājusies par vairāk nekā pusi, bet tas izvirzīja jaunu, lētāku automašīnu un pilnībā autonomu robotaksi kā nākotnes izaugsmes katalizatorus.

Analītiķis sauc ziņas par FSD apstiprinājumu par “mājas skrējienu” Tesla

Wedbush analītiķis Dens Aivs sauc ziņas par Ķīnas FSD apstiprinājumu par “mājas skrējienu” Tesla un saglabāja savu “Izrādīt” vērtējumu akcijai.

“Mēs atzīmējam, ka Tesla kopš 2021. gada ir glabājusi visus Ķīnas flotes savāktos datus Šanhajā, kā to prasa Pekinas regulatori,” Aivs rakstīja investoriem adresētajā piezīmē. “Ja Muskam izdosies iegūt Pekinas atļauju pārsūtīt Ķīnā savāktos datus uz ārzemēm, tas būtu izšķiroši paātrinot tās algoritmu apmācību tās autonomajai tehnoloģijai visā pasaulē.”