Sākot no 2021. gada augusta, Google pāries no APK uz AAB kā standarta formātu Android lietotnēm.

Sākot no 2021. gada augusta, Google pāries no APK uz AAB kā standarta formātu Android lietotnēm.

Google ir noteicis, ka no 2021. gada augusta visas jaunās lietotnes un spēles, kas publicētas Google Playstore, obligāti jāiesniedz AAB formātā [Android App Bundle]. Paredzams, ka šī jaunā prasība ar laiku attieksies uz visām lietotnēm – gan jaunām, gan esošajām. Tradicionāli Android lietotnes tika izstrādātas, izmantojot APK formātu, bet 2018. gadā Google ieviesa AAB formātu kā jaunu Android lietotņu standartu. Pašlaik vairāk nekā 1 miljons lietotņu izmanto AAB faila formātu, tostarp tādu lielu uzņēmumu kā Adobe, Duolingo, Netflix, Riafy, Twitter un Gameloft lietotnes.

KAS IR AAB [Android App Bundle]

AAB failu formāts ļauj lietotņu izstrādātājiem iesniegt savu Android lietotni segmentos, kas ietver dažādus failus valodām, displeja izšķirtspējām, procesora arhitektūrām un citiem. Pēc tam Google Playstore no šiem segmentiem izveido lietotāja ierīcei nepieciešamo APK failu. Tādējādi tiek iegūts mazāks lietotnes izmērs un efektīvāki atjauninājumi, jo izstrādātāji var nosūtīt atjauninājumus konkrētām lietotnes daļām. AAB faila izveide ir vienkārša ar vienu klikšķi Android Studio.

ANDROID TELEFONI, KURI ATBALSTA FORMĀTU ATBALSTA ATBALSTA ATBALSTS

Android tālruņi ar operētājsistēmas Android OS Lollipop vai jaunāku versiju ir saderīgi ar AAB formātu. Tas nozīmē, ka lielākā daļa pēdējo četru gadu laikā izdoto tālruņu var atbalstīt Android lietotņu paketes formātu.

PĀRMAIŅAS, KAS BŪS VAIRĀK 2021. gada augustā

AAB [Android App Bundle] bieži uzdotie jautājumi

K1) Cik daudz darba ir nepieciešams, lai izmantotu lietotņu kopumu salīdzinājumā ar APK failu?

Anns: Lai izstrādātu Android lietotņu paketi, ir nepieciešams ļoti maz darba. Tas ietver dažu iespēju izvēli lietotnes izstrādes laikā. App Bundle ir atvērtā koda formāts, ko atbalsta Android Studio un citas izstrādes platformas, piemēram, Cocos Creator, Unity, Unreal Engine un Gradle. Tas vienkāršo lietojumprogrammu komplekta funkciju izstrādes procesu.

Q2) Kā darbojas App Bundle?

Anns: Google Playstore izmanto App Bundle, lai ģenerētu optimizētus APK failus ierīces konfigurācijai. Tā rezultātā lietotāji iegūst mazāka izmēra lietotnes bez nevajadzīga koda citām ierīcēm. Izstrādātāji var uzraudzīt savas lietotnes izmēru, izmantojot Google Play Console.

3. jautājums) Vai AAB [Android App Bundle] apgrūtinās trešo pušu lietotņu veikalu darbību?

Ans: Jā, tas var sarežģīt situāciju trešo pušu lietotņu veikaliem. Piemēram, atjaunināt lietotni no alternatīva veikala pēc tās instalēšanas no Playstore veikala var neizdoties paraksta neatbilstības dēļ. Tas ir tāpēc, ka Google tagad pārvalda “privāto paraksta atslēgu”, kuru nevar izmantot, atjauninot no citiem veikaliem, kā rezultātā rodas “Privātās atslēgas neatbilstības kļūda”

VAI IZSTRĀDĒTĀJIEM UN IZPILDĪTĀJIEM BŪT BĒRĪGAI PAR ANDROID APP BUNDLE?

Nē, nav vajadzības uztraukties. Lietotāji gūs labumu no mazāka lietotņu izmēra, ietaupot atmiņas un datu izmantošanu ierīcēs. Izstrādātāji var nodrošināt, ka viņu lietotnes vai spēles ir pieejamas autentiskās Android ierīcēs. Android lietotņu pakete ir izdevīga gan lietotājiem, gan izstrādātājiem.

KONKURSS

Google tagad pārrauga lietotņu publicēšanu un izplatīšanu operētājsistēmā Android, tostarp lietotņu mitināšanu un privāto atslēgu pārvaldību. Izstrādātāji var priecāties par to, ka vairs nav jāpārvalda vairāki APK failus, savukārt lietotāji savās ierīcēs var baudīt optimizētas iecienītāko lietotņu un spēļu versijas.