Pašreizējā vasaras prakses sistēma ir nepilnīga un daudziem studentiem rada neizdevīgus apstākļus.

Brīdī, kad tuvojas vasara, koledžu studenti meklē darba iespējas. Tomēr ne visiem studentiem ir vienādas iespējas iegūt apmaksātu praksi, un šī realitāte ir gan satraucoša, gan netaisnīga.

Pēdējie pētījumi liecina, ka, lai gan lielākajai daļai koledžas pirmā kursa studentu ir cerības iegūt prakses vietas, mazāk nekā pusei vecāko kursu studentu ir bijusi šāda pieredze. Šī atšķirība ir vēl izteiktāka pirmās paaudzes, melnādaino, latīņamerikāņu un sieviešu vidū.

Studijas: Daudziem neizmantota iespēja

Studentu prakses mērķis ir nodrošināt vērtīgu darba sākumu studentiem un neseniem absolventiem, kuri uzsāk darba gaitas. Tomēr pašreizējā sistēma bieži vien dod priekšroku tiem, kam jau ir resursi un sakari, atstājot citus neizdevīgā situācijā.

Apmaksātas prakses priekšrocības ir acīmredzamas. Absolventi, kuri ir izgājuši praksi, parasti pelna vairāk un pēc vairākiem gadiem pauž lielāku apmierinātību ar karjeru. Tomēr šīs iespējas ne vienmēr ir pieejamas tiem, kuri no tām varētu gūt vislielāko labumu.

Piemēram, prestižās prakses var prasīt īslaicīgu pārcelšanos uz dārgām pilsētām, kas daudziem studentiem rada finansiālus šķēršļus. Papildu izmaksas, kas saistītas ar mājokli, var būt pārāk augstas, jo īpaši tiem, kam nav ģimenes atbalsta.

Pieejamu darba iespēju radīšana

Tādi šķēršļi kā mājokļa izmaksas nav vienīgie, kas traucē dažādām studentu grupām iesaistīties vērtīgās praksēs. Daudzi studenti apvieno darba un akadēmiskos pienākumus, padarot tradicionālos prakses modeļus mazāk iespējamus.

Inovatīvas pieejas parāda, kā studentu nodarbinātība var būt gan finansiāli, gan izglītības ziņā izdevīga. Dažas universitātes piedāvā studentu pilsētiņas darbavietas, kas atbilst studentu studiju jomām un ir vērstas uz būtisku prasmju attīstīšanu.

Partnerattiecības starp izglītības iestādēm un dažādām organizācijām arī var nodrošināt jēgpilnu darba pieredzi, kas sniedzas tālāk par finansiālu atlīdzību. Šiem darbiem būtu jāpiedāvā prasmju pilnveidošana, tīklošanās iespējas un ar karjeru saistīta pieredze.

Darbadevējiem ir daudz ko iegūt no jaunām studentu darbinieku perspektīvām. Sadarbojoties ar koledžām un universitātēm, viņi var veicināt kvalificēta un sagatavota nākotnes darbaspēka veidošanu.

Visiem studentiem ir ļoti svarīgi, lai viņiem būtu iespēja pilnveidoties, gūstot darba pieredzi, kas viņus sagatavos panākumiem pēc studiju beigšanas. Darba devējiem un izglītības iestādēm ir jāsadarbojas, lai izveidotu modeļus, kas kalpo studentu, akadēmisko aprindu un uzņēmējdarbības pasaules interesēm.

Džeina Svifta ir organizācijas Education at Work prezidente un bijusī Masačūsetsas štata gubernatore.