Digitālais uzņēmējs, kurš iepriekš vienas dienas laikā piedzīvoja 6 miljardu ASV dolāru zaudējumus, tagad ir nopelnījis miljardus, pateicoties Bitcoin vērtības pieaugumam un viņa uzņēmuma akciju cenu palielinājumam.

Michael Saylor’s Bitcoin investīcijas atmaksājas

Michaela Saylora azartspēle ar Bitcoin ir izrādījusies ienesīgs gājiens, jo tā ir ievērojami palielinājusi viņa bagātību, pateicoties kriptovalūtai un viņa uzņēmuma akcijām.

Ienesīga akciju pārdošana

Šogad MicroStrategy izpilddirektors miljardieris ir nopelnījis 370 miljonus ASV dolāru, pārdodot lielu skaitu uzņēmuma akciju, liecina Vērtspapīru un biržu komisijai iesniegtie dokumenti.

Impressive Paper Profits

Nedēļas beigās Saylor kopējais MicroStrategy akciju un viņa pēdējo ziņoto personīgo Bitcoin turējumu apjoms bija aptuveni 3,49 miljardi ASV dolāru. Tas ir 60% pieaugums kopš gada sākuma, kas nozīmē vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru lielu peļņu. Kopš 2023. gada sākuma, kad kriptovalūtu tirgus sāka atveseļoties, viņa aktīvos ir vērojams gandrīz 3 miljardu ASV dolāru pieaugums uz papīra.

MicroStrategy akciju cena kopš janvāra, kad Bitcoin sasniedza jaunas virsotnes, ir strauji pieaugusi, daļēji pateicoties jaunu biržā tirgotu fondu ieviešanai, kas seko šai digitālajai valūtai. MicroStrategy akciju vērtība ir pieaugusi par 86 % pēc vairāk nekā 300 % pieauguma 2023. gadā. Neraugoties uz nelielu kritumu piektdien, Bitcoin 2024. gadā ir piedzīvojis 46% kāpumu un gandrīz 300% kāpumu kopš 2023. gada sākuma

Saylora pārtapšana par Bitcoin aizstāvi

Kad agrāk bijis kriptovalūtas skeptiķis, Saidlors ir pārveidojis MicroStrategy par Bitcoin panākumu atspoguļotāju. Pēdējo četru gadu laikā uzņēmums ir iegādājies Bitcoin miljardiem dolāru vērtībā, dažkārt izmantojot aizņemtus līdzekļus. 2020. gadā, būdams izpilddirektors, MicroStrategy veica savu pirmo Bitcoin pirkumu – iztērēja 250 miljonus ASV dolāru par 21 454 žetoniem, kuru vidējā cena bija aptuveni 12 000 ASV dolāru par katru.

Pēc vēl vairāku iegāžu veikšanas MicroStrategy rīcībā šobrīd ir vairāk nekā 214 000 Bitcoin, kas ir aptuveni 1 % no visiem pašreiz apgrozībā esošajiem žetoniem. Ņemot vērā, ka Bitcoin cena ir aptuveni 64 000 ASV dolāru par katru, MicroStrategy turējumi ir novērtēti aptuveni 13,7 miljardu ASV dolāru apmērā. Sailaora personīgā Bitcoin kolekcija un viņam piederošie 12% uzņēmuma akciju ievērojami palielina viņa neto vērtību, kas ir nedaudz zem 4 miljardiem ASV dolāru

Pagātnes izaicinājumu pārvarēšana

Sayloram nācās saskarties ar ievērojamiem izaicinājumiem pēc kļūšanas par miljardieri, pateicoties MicroStrategy dot-com buma laikā. Uzņēmums 2000. gadā atklāja, ka tā 1999. gada ieņēmumi bija par 25 % mazāki, nekā sākotnēji ziņots. Šis grāmatvedības skandāls radīja milzīgus zaudējumus Sayloram un izraisīja SEC apsūdzības, kuras viņš nokārtoja, neatzīstot vainu.

Viņa investīcijas Bitcoin arī tika uzņemtas skeptiski no investoru un analītiķu puses. Daži viņu pat nelabvēlīgi salīdzināja ar citiem biznesa līderiem un kritizēja viņa veikto investoru kapitāla sadalījumu.

Navēršoties pret sākotnējām neveiksmēm, kad Bitcoin cenas kritās, Saidlors palika uzticīgs savai stratēģijai. Nesen viņš pauda pārliecību par Bitcoin potenciālu aizstāt zeltu kā vispārpieņemtu vērtības nesēju.

MicroStrategy stratēģijas kā Bitcoin ieguldījumu starpnieka ilgtermiņa panākumi joprojām ir neskaidri, jo īpaši ņemot vērā to, ka SEC apstiprināja vairākus tūlītējus Bitcoin ETF. Tomēr nesenie Saylor finanšu guvumi liecina, ka viņš nav nobažījies par nākotni.

“Vai pasaulē ir kāds uzņēmums, kurā jūs nevēlētos investēt, kas varētu aizņemties 1 miljardu ASV dolāru ar mazāk nekā 1 % procentu likmi, lai investētu jūsu labākajā idejā?” Saidlors pārliecinoši atzīmēja.