Sociālo mediju sensācija – zebra “Shug” ir atkal notverta pēc tam, kad izvairījās no rodeo klauna un zirgu treneriem, lai pavadītu gandrīz nedēļu bēgot.

Sociālo mediju sensācija - zebra "Shug" ir atkal notverta pēc tam, kad izvairījās no rodeo klauna un zirgu treneriem, lai pavadītu gandrīz nedēļu bēgot.

Zebra atgūst savvaļā Vašingtonas rietumos

Zebra, kas klīda pa Vašingtonas rietumu pakalniem vairākas dienas, tika noķerta piektdienas vakarā, gandrīz nedēļu pēc tam, kad tā kopā ar trim citām zebrām izbēga no piekabes netālu no Sietlas.

Vietējie iedzīvotāji un dzīvnieku kontroles darbinieki noķer zebriku

Vietējie iedzīvotāji un dzīvnieku kontroles darbinieki noķēra zebriku vārdā “Shug” Riverbend kopienā, aptuveni 30 jūdzes (48 kilometri) austrumos no Sietlas, King County Reģionālais Dzīvnieku Pakalpojumu birojs rakstīja savā mājaslapā.

“Zebrika šķita labā stāvoklī, neskatoties uz gandrīz nedēļu ilgu piedzīvojumu mežā,” aģentūra rakstīja.

Shug bija viena no četrām zebrām, kas izbēga

Shug bija viena no četrām zebrām, kas izbēga, kad tās tika pārvadātas no Vašingtonas uz Montanu pagājušajā svētdienā. Vadītājs bija izbraucis no Interstate 90 izbrauktuves North Bend, Kaskādes kalnu pakalnē aptuveni 30 jūdzes (48 kilometri) austrumos no Sietlas, lai nostiprinātu piekabi, kad dzīvnieki izbēga – pārsteidzot iedzīvotājus un autovadītājus, kad tie skrēja uz lauku apkaimes.

Trīs tika ātri noķerti pēc tam, kad tika ierobežoti ganībā. Bet ceturtā – kumele, kas sākotnēji tika dēvēta par “Z” – pārlēca pāri žogam un pazuda. Shug piedzīvojums ātri piesaistīja sabiedrības uzmanību, radot sociālo mediju memus, kas dzīvnieku izvietoja visur, sākot no brauciena ar prāmi pāri Puget Sound līdz bāzu apli T-Mobile Park, Sietlas Mariners mājvietā.

Bet bija ticamāki novērojumi citur: daži vietējie iedzīvotāji redzēja Shug savos taku kamerās, un tas radīja bažas, jo kamerās nesen tika fiksēti arī pumas.

Pirms piektdienas King County ierēdņi slēdza taku piekļuves punktus

Pirms piektdienas King County ierēdņi slēdza taku piekļuves punktus gar Snoqualmie Valley Trail Boxley Creek dabas zonā, kur zebrika šķita bieži apmeklē. Cilvēki, kas mēģināja redzēt zebriku tur, varētu būt biedējuši to, padarot grūtāku tās atgūšanu, viņi teica. Barošanas zonas tika izveidotas, lai palīdzētu vilināt dzīvnieku ārā glābšanai.

Īpašniece Kristine Keltgen iepriekš teica The Seattle Times, ka viņa nopirka zebras Lewis apgabalā, Vašingtonā, un ved tos uz maziem zoodārziem, ko viņa vada netālu no Anaconda, dienvidrietumu Montanā. Viņa bija ceļā aptuveni divas stundas, kad pamanīja, ka viens no piekabes grīdas paklājiem plandījās un vilkās aiz viņas. Kad viņa atvēra durvis, lai pielabotu paklāju, zebras izskrēja. Vairāki cilvēki apstājās, lai palīdzētu ierobežot dzīvniekus, tostarp rodeo klauns un zirgu treneri, bet Shug bija izdevies izvairīties no šiem mēģinājumiem.

Tagad Shug tiks pārvadāta uz Montanu, lai pievienotos pārējai zebru grupai, teica King County Reģionālais Dzīvnieku Pakalpojumu birojs.