Olimpisko spēļu laikā Parīzē ievērojami samazinājās augstas klases īres cenas, un dažu īpašumu cenas samazinājās par 50 % vai vairāk, jo pieprasījums bija zemāks, nekā gaidīts.

Dzīvokļu īre Parīzē olimpisko spēļu laikā

Parīzes iedzīvotāji, kuri vasaras olimpisko spēļu laikā vēlējās izīrēt savus greznos dzīvokļus par augstu cenu, tagad koriģē savas cerības, jo pieprasījums ir zems un tirgus ir pārsātināts.

Nekustamā īpašuma aģentūras pazemina cenas

Nekustamā īpašuma aģentūras iesaka Parīzes iedzīvotājiem pazemināt cenas par augstas klases dzīvokļu īri iekārojamajos rajonos, jo gaidītais apmeklētāju pieplūdums nav piepildījies.

“Piedāvājums ir, bet nav tik liels pieprasījums, kā mēs domājām,” saka Omars Meniri, Parīzes īres nodaļas vadītājs no pazīstamas nekustamā īpašuma firmas. “Diemžēl tas neatbilst mūsu cerībām.”

Daudzi nekustamo īpašumu īpašnieki, kas savus dzīvokļus izvietojuši trīs līdz četras reizes augstākas cenas nekā parasti, secina, ka potenciālie īrnieki nav gatavi maksāt tik augstas cenas.

Izvēles izsoles un cenu samazināšana

Nathalie Garcin, pazīstamas nekustamo īpašumu kompānijas līdzprezidente, min, ka viņi ir uz pusi samazinājuši sākotnēji īpašnieku pieprasītās cenas un izsolē piedāvā tikai augstākās kvalitātes dzīvokļus ar jaunu gultasveļu un gaumīgu iekārtojumu.

“Mēs spriežam ar īpašniekiem par to, kā noteikt reālistiskas cenas,” piebilst Garcina.

“Mēs spriežam ar īpašniekiem par to, kā noteikt reālas cenas,” piebilst Garcina.

Šobrīd augstas klases primārās dzīvesvietas, kuru platība ir aptuveni 100 kvadrātmetri, tiek kotētas par aptuveni 10 000 eiro nedēļā, kas ir ievērojams kritums salīdzinājumā ar 20 000 vai 30 000 eiro, ko tās prasīja tikai dažus mēnešus iepriekš.

Joprojām ir rezervēti dzīvokļi

Atbilstoši aprīļa vidum liela daļa no pieejamajām naktīm lielākos dzīvokļos Parīzē olimpisko spēļu laikā joprojām nav rezervēta. Šo īpašumu vidējā cena ir 1108 € par nakti, kas ir par 15 % augstāka nekā pirms olimpiskajām spēlēm rezervētajiem dzīvokļiem. Nerezervētie piedāvājumi liecina, ka vidējā pieejamā cena olimpisko spēļu laikā ir par 35% augstāka salīdzinājumā ar divām nedēļām pirms tām.

Citā nekustamo īpašumu firmā Barnes ir izīrēta tikai neliela daļa no olimpiskā portfeļa, un lielākā daļa rezervāciju ir veiktas janvārī, kā norāda Parīzes reģiona brīvdienu īres direktors Bendžamins Brjosts

“Mēs piedzīvojam ievērojamu palēninājumu,” norāda Brjosts, tomēr joprojām cerot uz rezervāciju pieaugumu maijā.

“Mēs piedzīvojam ievērojamu palēninājumu,” norāda B. Brjosts, joprojām cerot uz rezervāciju pieaugumu maijā.

Jauri nozares eksperti norāda, ka pašreizējie piedāvājumi varētu nepievilināt īrniekus, jo daudzi apmeklētāji, iegādājoties olimpiskās biļetes, naktsmītnes nodrošināja jau gadu iepriekš. Pastāv arī bažas, ka cilvēki var atcelt esošās rezervācijas, ja, samazinoties cenām, viņi atradīs lētākas iespējas.

Mājokļu īpašnieki pārdomā īres plānus

Nekustamā īpašuma uzņēmuma Junot filiāles vadītājs Kristofs Ouvjē (Christophe Ouvrieu) pagājušā gada jūlijā nomas platformās izvietoja savu 150 kvadrātmetru lielo dzīvokli netālu no Eiropas laukuma un spēja to izīrēt uz visu olimpisko spēļu laiku.

“Mēs nolēmām dubultot, nevis trīskāršot savu parasto likmi,” skaidro Ouvrieu. “Mēs redzējām, ka citi izvieto par pārmērīgi augstām cenām, domādami, ka varētu nopelnīt naudu.”

Toties daudziem augstas klases īpašumu īpašniekiem dzīvokļa sagatavošana brīvdienu izīrēšanai var izrādīties finansiāli neizdevīga, ja viņiem būs ievērojami jāsamazina pieprasītā cena. Eksperti uzskata, ka daži īpašnieki izvēlēsies vispār neizīrēt, nevis samazināt maksu.

“Šie klienti ir pietiekami turīgi, lai varētu atļauties atstāt savus dzīvokļus tukšus,” saka Baptists Albots (Baptiste Albot), cita prestiža uzņēmuma Kreisās krastmalas īres nodaļas vadītājs. “Neviens nevēlas īrēt par 5000 eiro nedēļā. Viņi dodas atvaļinājumā neatkarīgi no tā, vai dzīvoklis ir vai nav izīrēts.”