Akciju īpašnieku padomdevējs saka, ka “Boeing” izpilddirektora Deivida Kalhouna algas palielinājumu par 45% līdz 32,8 miljoniem dolāru vajadzētu noraidīt.

Akciju īpašnieku padomdevējs saka, ka "Boeing" izpilddirektora Deivida Kalhouna algas palielinājumu par 45% līdz 32,8 miljoniem dolāru vajadzētu noraidīt.

Akcionāru padomnieku firma aicina balsot pret izpilddirektora atalgojuma paketi

Akcionāru padomnieku firma aicināja Boeing Co. investorus balsot pret 32,8 miljonu dolāru lielu atalgojuma paketi tā izpilddirektoram, norādot uz bažām par īpašu akciju piešķiršanu un “ievērojamu palielinājumu” viņa ilgtermiņa stimulēšanas grantā.

Izpilddirektora algas pieaugums

Izpilddirektors Deivids Kalhūns saņēma 45% algu pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un šī palielinājuma noraidīšana tika ieteikta uzņēmuma gada sapulcē 17. maijā. Kalhūns paziņoja martā, ka atkāpsies no amata 2024. gada beigās.

Uzņēmuma problēmas

Uzņēmums ir saskāries ar pastiprinātu uzmanību pēc virknes augsta profila kvalitātes kontroles problēmām Boeing lidmašīnās, radot bažas patērētājiem, investoriem un likumdevējiem. Gaisa kuģa durvju sprādziens Alaska Airlines lidojumā janvārī izraisīja Boeing 737 Max lidmašīnu pagaidu aizliegumu, Federālās aviācijas administrācijas izmeklēšanu un rīkojumu apturēt plānoto ražošanas palielinājumu uzņēmuma svarīgākajam modelim.

ASV likumdevēju reakcija

Tuvredzīgais katastrofas gadījums lika ASV likumdevējiem aicināt Kalhūnu sniegt liecību Kongresā, kur senatori teica, ka uzņēmuma drošības kultūra ir bojāta un pieprasīja būtiskas izmaiņas.

Glass Lewis & Co. ieteikumi

Aprīļa beigās akcionāru padomnieku firma Glass Lewis & Co. aicināja akcionārus balsot pret Kalhūna atkārtotu ievēlēšanu, kā arī pret diviem citiem direktoriem, sakarā ar bažām par uzņēmuma drošības kultūras uzraudzību.

Glass Lewis ziņojumā teikts, ka viņi arī iebilst pret Deivida Džoisa un Akhila Johri atkārtotu ievēlēšanu. Džoiss vada kosmosa drošības komiteju un pievienojās valdei 2021. gadā. Johri ir Boeing revīzijas komitejas priekšsēdētājs un ir bijis direktors kopš 2020. gada.

Akcionāru padomnieku firma teica, ka ar piesardzību atbalstīs Džoisa atkārtotu ievēlēšanu, norādot uz kvalitātes kontroles problēmām, kas būs jāatrisina pilnībā, lai ražotājs varētu atgūt sabiedrības uzticību.