Pasaules bagātākie cilvēki maksā līdz pat 2 miljoniem dolāru nedēļā par lieljahtu īri, bet mazāku laivu īres ir samazinājušās

Pasaules bagātākie cilvēki maksā līdz pat 2 miljoniem dolāru nedēļā par lieljahtu īri, bet mazāku laivu īres ir samazinājušās

Pārdodas luksusa jahtas, bet pasaules bagātie ir atraduši citu, ātrāku veidu, kā izbaudīt jūras priekus – īrējot greznu kuģi.

Kopējais īrēto dienu skaits jahtām, kas ir garākas par 50 metriem, ir pieaudzis kopš 2020. gada, saskaņā ar IYC, globālu uzņēmumu, kas specializējas luksusa jahtu pārdošanā un īrēšanā. Vislielākais pieaugums pagājušajā gadā bija kuģiem no 60 līdz 70 metriem, kas sasniedza 10%, savukārt īsākas jahtas vairs nav tik populāras kā agrāk.

IYC izpilddirektors Rafaels Saulejs teica, ka viņš redz arvien vairāk klientu, kas ir gatavi maksāt augstāku prēmiju par galīgo okeāna pieredzi. Klienti ir gatavi maksāt vairāk par tā saukto iepriekšējo apgādes pabalstu, kas sedz uz kuģa izdevumus, piemēram, pārtiku un apkalpošanu, līdz pat 40% salīdzinājumā ar standarta 30% no kopējās īres maksas, viņš teica.

Jauni klienti nāk pie jahtinga “ar apetīti uz lielākām jahtām,” teica Saulejs. Salīdzinot ar mazākiem kuģiem, šie peldošie villas piedāvā lielāku privātumu, labākas iespējas un lielāku apkalpi. Arī lielāks pieejamo lielo modeļu klāsts, kas ir kļuvis pieejams pēdējo trīs gadu laikā, ir veicinājis augstāku rezervējumu skaitu, viņš piebilda.

Fraser Yachts, liels starptautisks brokeris, piedzīvo līdzīgu parādību, saņemot 7% vairāk īres rezervējumu jahtām, kas ir garākas par 60 metriem 2023. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Tomēr visu izmēru jahtu kopējais īres dienu skaits pagājušajā gadā bija par 19% mazāks nekā 2021. gadā.

Tas ir savdabīgums, kas šķiet saskan ar tendenci, ka superluksusa zīmoli ignorē plašāku luksusa preču lejupslīdi. Piemēram, Hermes International SCA redzēja, kā Ķīnas pircēji iegūst tās produktus. Hermes parasti apkalpo visbagātākos klientus, padarot to izturīgāku grūtajos luksusa preču tirgus apstākļos.

Tajā pašā laikā peldošo pils pirkumi ir samazinoties, teica Superyacht Times ziņojumā martā. Superyacht pirkumi, kas parasti tiek definēti kā kuģi, kas ir garāki par 30 metriem, 2023. gadā samazinoties par 20% salīdzinot ar 2022. gadu un ir daudz zem 2021. gada līmeņa, kad daudzi bagāti cilvēki izšķērdēja naudu uz kuģiem, lai ceļotu droši un ekskluzīvi.

Stacy Fischer-Rosenthal, luksusa ceļojumu un dzīvesveida konsultantu Fischer Travel Enterprises prezidente, teica, ka viņa gaida palīdzēt klientiem šogad īrēt vismaz 10 jahtas. Lielākais interese ir ap megajahtas – jeb jahtas virs 60 metriem – un cenas svārstas no aptuveni $700,000 līdz $2 miljoniem nedēļā, viņa teica.

Bagātie cilvēki var būt atturīgi no pilnīgas iegādes sakarā ar ģeopolitiskajiem satraukumiem un globāliem konfliktiem.

Bailes no plaša mēroga cīņas Tuvajos Austrumos un Krievijas karš Ukrainā “šķiet padara dažus pircējus nervozus, it īpaši tos tirgū ļoti lielu jaunu būvju,” teica Superyacht Times.