Antikapitālistu protestētāji, kas uzbrūk Muska rūpnīcai, ir jaunākais signāls, ka Tesla Vācijā ir nopietnas problēmas.

Antikapitālistu protestētāji, kas uzbrūk Muska rūpnīcai, ir jaunākais signāls, ka Tesla Vācijā ir nopietnas problēmas.

Kāpēc Tesla Vācijā saskaras ar grūtībām

Šīs nedēļas nogales satraucošās ainas, kurās simtiem protestētāju ielauzās Tesla rūpnīcas teritorijā netālu no Berlīnes, atgādināja par pieaugošu tēla problēmu Eiropas lielākajā automobiļu tirgū.

Protestētāji tur bija ieradušies, lai izteiktu savu neapmierinātību ar rūpnīcas paplašināšanu, kas nesīs vairāk darba vietu un ekonomisko izaugsmi strukturāli nabadzīgajā reģionā. Divdesmit četri cilvēki ir aizturēti, un 76 saskaras ar kriminālatbildību. Taču daudzi demonstranti tur bija, lai izteiktu savu dusmu uz neierobežotu kapitālismu kopumā un tā simbolisko dzīvnieku īpaši.

“Protams, mēs esam pret Elonu Masku,” sacīja Disrupt Tesla pārstāvis Ole Bekers.

Šis ir otrais apkaunojums valsts un federālajai valdībai, kura nav spējusi pārliecināt vietējo sabiedrību par Tesla rūpnīcas vērtību reģionam, kas agrāk bija daļa no komunistiskās Austrumvācijas.

ir jāizmeklē šī protesta līderi un jānoskaidro, no kurienes nāk viņu finansējums

Martā mazpazīstama grupa malu dedzinātāju, kas sevi sauca par Volcano Group, aizdedzināja neapsargātu augstsprieguma elektropīlonu, pārtraucot elektroapgādi rūpnīcai.

Toreiz Tesla novērtēja zaudējumus apmēram 1 miljarda dolāru apmērā.

Tēla problēmas, kas radušās no šīs nedēļas nogales protestiem, ir tikai jaunākais galvassāpes iemesls Tesla Vācijas elektroauto tirgū, kas ir lielākais ES un veido ceturto daļu no kopējā nozares apjoma.

Muska automobiļu zīmols aprīlī zaudēja trešdaļu savu apjomu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, rezultāts tik slikts, ka pat tādi nišas Japānas automobiļu ražotāji kā Suzuki un Mitsubishi to pārspēja.

Tas nebija tikai pagaidu kritums, ko pilnībā izraisīja nesenais sabotāžas akts.

Jauno Teslu reģistrācijas, kas cieši atspoguļo pārdošanu ar nelielu laika nobīdi, šī gada pirmajos četros mēnešos samazinājās par 36%.

Tas palīdz veicināt globālu ražošanas pārpalikumu, kas tiek lēsts apmēram 1,2 miljoni no viņa uzstādītajiem 3 miljoniem automobiļu gadskaita.

Kas ir iemesls Teslas grūtībām Vācijas tirgū

Daļa no šī pārdošanas krituma noteikti atspoguļo Vācijas elektroauto tirgus izaicinājumus pēc tam, kad valdība decembrī beidza sniegt dāsnas subsīdijas.

Pilnībā elektrisko automobiļu reģistrācijas kā daļa no kopējā jauno automobiļu tirgus aprīlī saruka līdz tikai 12% no vidējā līmeņa 18% visa 2023. gada garumā.

Tas arī atspoguļo nespēju iekarot komerciālo autoparka tirgu, kas parasti ir divreiz lielāks nekā pieprasījums pēc jauniem automobiļiem no mazumtirdzniecības patērētājiem.

Teslas virkne drastisku cenu samazinājumu visā pasaulē ir sadedzinājusi vairākus lielus uzņēmumus, tostarp biznesa programmatūras gigantu SAP un nomas aģentūru Sixt, jo tas pēkšņi samazināja viņu grāmatvedības aktīvu vērtību.

pamosties, mazulīt, tikko iznāca jauna TSLAQ konspiratīvā teorija

Vācijas pašmāju elektroauto nozare arī lēnām grauj Teslas tirgus daļu.

Apmēram 14 650 automobiļi, tikai Volkswagen zīmols šogad ir pārdevis gandrīz tikpat daudz elektroauto kā Tesla, pat neiekļaujot tajos VW grupas brāļus Audi, Skoda, Porsche vai Cupra.

Beidzot, Muska politikas zīmols, kas minēts Volcano Group vēstulē, kur tiek uzņemta atbildība par martā notikušo uzbrukumu, iespējams, arī ietekmē pieprasījumu.

Tesla pretinieki vēlāk spekulēja, ka mainīgais un uzbudināmais Tesla izpilddirektors varētu būt pat pats aiz protestiem, lai izdomātu attaisnojumu problēmu rūpnīcas slēgšanai.

Tesla vadītajs tomēr šķita noraidošs konkurentus kā slepeni aiz šīs nedēļas nogales protestiem.

“Es brīnos, kas ir viņu marionetes vadītaji?” rakstija Masks piektdien.