Piektā maija svētki var būt alkoholiskāki nekā Jaunā gada vakars un Svētā Patrika diena, atklāj aptauja.

Piektā maija svētki var būt alkoholiskāki nekā Jaunā gada vakars un Svētā Patrika diena, atklāj aptauja.

Tuvodamies pie Cinco de Mayo

Tuvodamies pie Cinco de Mayo, ir labs laiks izskaidrot dažus maldīgus uzskatus par svinībām, kas daudziem amerikāņiem ietver carnitas, margaritas un, protams, alu un tekilu.

Ko patiesībā nozīmē Cinco de Mayo?

Amerikāņi zina vienu lietu pārliecinoši: šis svētku laiks ir vēl viens iemesls dzert. Taču tas, ko Cinco de Mayo patiesībā nozīmē, amerikāņiem ir mazāk skaidrs.

Pretēji tam, ko domā vairāk nekā 40% amerikāņu, saskaņā ar YouGov aptauju, Cinco de Mayo nav Meksikas neatkarības diena – tas ir 16. septembrī. Tā vietā tā atzīmē meksikāņu uzvaru pār Franciju, kas notika 1862. gada 5. maijā.

Kur tiek svinēts Cinco de Mayo?

Otrkārt, svētki Meksikā ir salīdzinoši maznozīmīgi un tos plaši nesvin. Tā vietā to galvenokārt atzīmē Puebla štatā, kur notika minētā kauja.

Alkohola patēriņš Cinco de Mayo laikā

Treškārt, saskaņā ar Numerator aptauju, kurā piedalījās vairāk nekā 5100 patērētāji, Cinco de Mayo var būt alkoholiski bagātīgāks par Sv. Patrika dienu un pat Jaungada vakaru. Aptauja parādīja, ka 59% no tiem, kas svinēs Cinco de Mayo, plāno iegādāties alkoholu šai dienai, salīdzinot ar 53% respondentu, kas plāno iegādāties alkoholu Jaungada vakaram un 44%, kas pērk Sv. Patrika dienai.

Protams, Jaungada vakars var būt plašāk svinēts nekā pārējie divi svētki. Taču Cinco de Mayo uzsvars uz alkoholu notiek uz biznesa veicināšanas fona, kas ir pielāgota svinībām un mainīgajai amerikāņu demogrāfijai, kurā ietilpst pieaugoša hispāņu iedzīvotāju daļa.

Cinco de Mayo vēsture

Cinco de Mayo stāsts, kurā mazskaitlīgs meksikāņu spēks uzvarēja daudz lielāku franču kontingentu, kļuva par spēcīgu Meksikas pretošanās simbolu un ieguva popularitāti starp hispāņu amerikāņiem 1970. gadu Čikano kustības laikā Teksasā un Kalifornijā.

Kopš tā laika alus kompānijas sāka mērķēt uz svētkiem kā veidu, kā piesaistīt augošo latīņamerikāņu klientu bāzi, ziņoja Associated Press. 1980. gadu sākumā daudzas alus darītavas bija ieinteresētas pozicionēt Cinco de Mayo kā veidu “Meksikas Sv. Patrika dienu”, ziņoja Wine Enthusiast, ar zīmoliem, piemēram, Anheuser-Busch un Miller, izveidojot savas hispāņu mārketinga nodaļas un sponsorējot Cinco de Mayo pasākumus, kamēr Coors iztērēja miljonus mārketingam latīņamerikāņu patērētājiem. Līdz 2003. gadam ziņojumos teikts, ka amerikāņu alus kompānijas iztērēja vairāk nekā 5 miljonus dolāru Cinco de Mayo reklamēšanai, kas noveda pie vairāk nekā 100 miljonu Corona pudelēm pārdotiem ap 5. maiju tajā gadā.

Alus nozares dominēšana turpinās: Cinco de Mayo ir viens no lielākajiem amerikāņu svētkiem alus pārdošanai, ziņo Quartz, un 2022. gadā komerciālais alus pirkums bija par 12% augstāks Cinco de Mayo nedēļas laikā nekā vidēji gadā.

Amerikas mainīgais demogrāfiskais raksturojums, kur ietilpst pieaugoša hispāņu iedzīvotaju daļa, arī var būt iemesls svētku popularitātei valstī. Šodien aptuveni 19% amerikāņu identificējas kā hispāņi vai latīņamerikāņi, saskaņa ar datiem no ASV Tautas skaitīšanas biroja, salīdzinot ar 16% 2010. gadam.

Mūsdienu svinības bieži ietver arī pulcēšanos sporta pasakumu laikâ, piemēram, maksas boksa mačos ar slaveniem meksikiešu vai meksikiešu-amerikiešu bokseriem un īpašiem svētku spēlēm no mazligas beisbola komandâm pilsêtâs visâ valstî.