Aviokompānijas lūdz tehniskās kļūmes pēc tam, kad valdība pavēl automātiski atmaksāt naudu ceļotājiem, kuriem tika nodarīts pāri.

Aviokompānijas lūdz tehniskās kļūmes pēc tam, kad valdība pavēl automātiski atmaksāt naudu ceļotājiem, kuriem tika nodarīts pāri.

Daži izpilddirektori jau izvirza jautājumus par to, kā aviokompānijas ievēros jaunos administrācijas noteikumus

Daži izpilddirektori jau izvirza jautājumus par to, kā aviokompānijas ievēros jaunos administrācijas noteikumus, kas prasa kompensācijas par atceltiem vai pārmērīgi aizkavētiem lidojumiem.

Frontier izpilddirektors norāda uz nozares tehnoloģisko nekompetenci

Ceturtdienas analītiķu zvanā Frontier izpilddirektors Barijs Bifls teica, ka ASV aviokompānijas var nebūt gatavas tikt galā ar izmaiņām, kas ietver maksu atklāšanu un kompensāciju izsniegšanu klientiem noteiktās situācijās. Viņš norādīja uz nozares tehnoloģisko nekompetenci.

“Es domāju, ka iemesls, kāpēc daļa nozares saskaras ar izaicinājumiem, ir tāpēc, ka šodien nav tehnoloģijas, lai izdarītu tieši to, ko viņi meklē,” teica Bifls. “Bet cerams, mēs visi varēsim tur nonākt.”

Jaunie noteikumi padara kompensāciju politiku draudzīgāku klientiem

Pagājušajā nedēļā Transporta departaments, kuru vada Baidena iecelts Pīts Butidžedžs, publicēja jaunus noteikumus, kas padara kompensāciju politiku draudzīgāku klientiem un vienotāku starp aviokompānijām. Starp izmaiņām jaunie noteikumi piespiedīs aviokompānijas sniegt kompensācijas, ja lidojums ir aizkavēts trīs stundas vai sešas stundas starptautiskajiem lidojumiem, ja klientu pazemina līdz ekonomiskajai klasei no pirmās klases, vai ja lidojums maina maršrutu, lai pievienotu vairāk savienojumu nekā gaidīts.

Amerikas Aviokompānijas izpilddirektors pauž bažas

Bifla šaubas atkārtoja Amerikas Aviokompānijas izpilddirektors Roberts Isoms, kurš uzņēmuma ienākumu zvanā pagājušajā nedēļā teica, ka pārskatītajiem mandātiem ir dažas “diezgan pelēkas” jomas.

Isoms, kurš vada vienu no lielākajām ASV aviokompānijām ar 52 miljardiem dolāru darbības ieņēmumiem pagājušajā gadā, šķita neizlēmīgs. Viņš teica, ka, ja jaunie noteikumi ir paredzēti, lai nodrošinātu, ka aviokompānijas nepieņem pārāk daudz grafiku un palīdz izvairīties no sabrukumiem, tas ir labi, bet atkarībā no to darbības jomas, aviokompānija varētu izvirzīt dažus jautājumus.

Tas ietver to, kā jaunie noteikumi ņems vērā sliktu laikapstākļu un problēmas ar gaisa satiksmes kontroli (kas ir Federālās aviācijas administrācijas atbildība), kā arī novirzīšanu medicīniskiem ārkārtas gadījumiem, viņš teica. Isoms piebilda, ka aviokompānija 2023. gadā klientiem atmaksāja aptuveni 2 miljardus dolāru biļešu maksas.

“Mēs nevēlamies nonākt situācijā, kur mēs beigās neapkalpojam klientus tā, kā viņi vēlas tikt apkalpoti, tikai lai izvairītos no sodiem,” viņš teica.

Jaunie noteikumi var radīt papildu izmaksas aviokompānijām

DOT noteikumi visticamāk radīs papildu izmaksas aviokompānijām, un daži analītiķi uzskata, ka īpaši var tikt skartas zemo cenu aviokompānijas. Ceturtdienas zvanā Bifls piebilda, ka jaunajiem noteikumiem nevajadzētu būt negatīvai ietekmei uz pārvadātaja finanšu rezultātiem.

“Mēs pagājušajā gadā atmaksājām vairāk nekā 300 miljonus dolāru, visi tajos pašos kategorijos, mēs uzskatam, ka lielā mērā atbilst tam, ko viņi meklē,” Bifls teica zvanā. “Mēs neredzam nekādu finansiālu ietekmi no šī.”