No bagātības līdz Bravo TV zvaigznei: Luksusa nekustamā īpašuma magnāta Raiena Serhanta 3 panākumu noslēpumi

No bagātības līdz Bravo TV zvaigznei: Luksusa nekustamā īpašuma magnāta Raiena Serhanta 3 panākumu noslēpumi

ASV nekustamā īpašuma aģentu skaits ir miljoniem

ASV vien ir miljoni nekustamā īpašuma aģentu. Šķiet, ka katrā stūrī ir reklāma par citu aģentu vai uzņēmumu. Pandēmijas laikā nekustamā īpašuma aģentu skaits pieauga strauji.

Kas atšķir labu aģentu no lieliska aģenta?

Saskaņā ar Raienu Serhantu, luksusa nekustamā īpašuma magnātu un televīzijas zvaigzni, tas ir aģenti, kuri pastāvīgi meklē izglītību un cenšas sevi pilnveidot – un tie, kuri neatsakās, kad kļūst grūti.

“Liela kļūda, ko pieļauj lielākā daļa pārdevēju, ir domāt, ka tas ir viegli,” viņš saka.

Serhants nesen dalījās ar savu pieredzi par to, kā kļūt par veiksmīgu nekustamā īpašuma aģentu un iekarot luksusa nekustamā īpašuma tirgu. Viņš uzsver trīs galvenās jomas:

  • Esi meklētājs, turētājs un darītājs
  • Esi enerģisks, entuziasms un empātisks
  • Uzticies sev un strādā bez apstājas

Esi meklētājs, turētājs un darītājs

Nevis bezjēdzīgi pildot uzdevumus vienu pēc otra, Serhants saka, ka aģentiem jāievēro trīs vienkārši soļi, lai izvirzītos priekšgalā: būt meklētājam, turētājam, darītājam.

“Lielākā daļa nekustamā īpašuma aģentu un pārdevēju skraida apkārt kā bez galvas nogriezti vistiņi un vajā bezjēdzīgu darbu,” Serhants stāsta. “Tu visu dienu dzēsi ugunsgrēkus.”

Aģentiem jāuztver savs darbs kā pārdevējam nopietni. Serhants šo mantru iemieso katru dienu savā darbībā, sākot dienu plkst. 4 no rīta ar treniņu – un tad tieši uz darbu.

“Mana pirmā uzmanība ir veltīta biznesa meklēšanai. Viss ir atkarīgs no tava darba plūsmas,” Serhants stāsta. “Tu strādā šodien no darba, ko paveici vakar, un vienmēr domā par nākotnes tevi.”

Pēc dažu stundu ilgas biznesa meklēšanas ir svarīgi strādāt pie esošo klientu saglabāšanas, piemēram, strādājot ar jauniem klientiem, meklējot tirgus ārpus tirgus. Tad ir laiks darīt plānoto biznesu dienas sākumā, piemēram, sagatavojot sludinājumu fotoattēlus un izvietojot mājas tirgū.

“Tu esi parādījumos visu dienu – tavs cīņas laukums,” saka Serhants. “Tu ej un veic mārketingu. Kā daļu no sava biznesa meklēšanas laika no rīta tu nolēmi veikt tiešo pasta kampaņu vai vēlējies veikt sociālo reklāmu vai vēlējies veidot savu personisko zīmolu.”

Serhants visu to apguva grūtajā ceļā. Pirms dažiem gadiem viņš bija bankrots, dzīvoja Ņujorkā 2008. gada finanšu krīzes laikā ar vienīgo angļu literatūras un teātra grādu.

Viņš pieņēma drauga padomu un pievērsās nekustamajam īpašumam – un atlikusī daļa ir vēsture… līdz zināmai pakāpei.

Pirmajos trīs gados nekustamajam īpašumam viņš nekad neņēma brīvu dienu – ne dzimšanas dienās, ne svētkos, ne slimības dienās. Viņam vienkārši nebija iespējas. Bet viņa smagais darbs atmaksājies. Šodien Serhants nodarbina 600 cilvēkus, ir veiksmīgs autors un izpilddirektors, kā arī ražo jaunu šovu Netflix.

“Tu esi tas, ko tu esi nogalinis kā pārdevējs,” viņš saka.

Esi enerģisks, entuziasms un empatisks

Nolīgstot aģentus savai firmai, Serhants saka, ka viņš meklē trīs E: enerģiju, entuziasmu un empātiju. Aģentiem jābūt gataviem spēlēt ilgtermiņa spēli – kad tas var prasīt garas naktis un darba dienas, kad viņi labprāt darītu jebko citu.

Viņš īpaši noraida atšķirību starp aizrautību, jo piemēram viņš atzīst, ka nav aizrautīgs par logu ailēm un griestu moldingu, bet jums jābūt entuziasmam par darbu.

“Man patīk mīklas salikšana kopā ar klientiem un darījumu noslēgšana. Man patīk brīvība strādāt tā, kā es vēlos stradat. Tad jums jau jai būt tam entuziasmam; jums arī jai būt entuziastiskiem, kad klienti ir entuziastiski – kad viņi smaida, jums jai atbilst tiem,” saka Serhants.

Tas empatisms, kas atbilst klienta enerģijai, var palīdzet izveidot cilvēcisku saikni ar klientiem un palīdzēt izveidot ilgstošas attiecības.

Uzticies sev un stradaj bez apstajas

Nekustamais īpašums ir grūts – un tas noteikti nav piemērots visiem, pat labos mazokajos apstaklos. Bet ar rekordaugstiem procentu likmju līmeņiem tas nav viegls laiks nozares piederigajiem. Tikai no janvāra līdz aprīlim 2023. gadam vien vairak neka 60 000 aģentu pameta nozari.

Tik daudzu cilvēku iziešanas dēl Serhants saka, ka tas var būt lieliska iespeja tiem, kas patiesi ir riska ņemtaji un ir gatavi uzticeties sev.

“Neviens tevi nepadaris labaku, kad tev būs slikta nedela vai tu zaudesi darijumu vai nesanems maksa sešus menesus pec kartas, un neviens tevi nepaglaudis pa muguru un apsveiks tevi, kad tev bus lieliska nedela vai lielisks gads,” skaidro Serhants. “Tu esi savs uzņemums.”

Vienlaikus viņš saka, ka nekustamajam īpašumam tu iegūsti tikpat daudz cik ieguldi. Ja tev ir neatlaidiga darba etika un velleiba but veiksmigam tu busi.

“Tas ir šis nozares labums. Tu vari but tikpat veiksmigs vai tikpat neveiksmigs cik velies. Neviens tevi nekad neatlaizis,” piebilst Serhants.

Nekustamo īpašumu brokeri un pardosanas agenti pelna vidējas gadskartejas algas apmeram 56 620 dolari ASV Darba statistikas biroja dati liecina. Atkariba no tava smaga darba tu noteikti vari pelnit vairak naudas. Bet Serhants, kurš noteikti pelna miljonus katru gadu, mudina cilvekus prioritizet laimi – un nauda nak velak.

“Neuzmanies uz naudu, neuzmanies uz ienakumiem,” saka Serhants. “Ja tu rupesies par darbu, darbs parupesies par tevi un sapraties strukturu un paradumus ko tu radisi – gan mikro paradumus gan makro paradumus – lai butu laimigs.”