Zviedrijas uzņēmumi bankrotē ar “izcilu” ātrumu, pieaugot par 72% kopš pagājušā gada.

Zviedrijas uzņēmumi bankrotē ar "izcilu" ātrumu, pieaugot par 72% kopš pagājušā gada.

Maksātnespējas Zviedrijā turpina pieaugt

Maksātnespējas Zviedrijā turpināja pieaugt jau 21 mēnesi pēc kārtas aprīlī, saskaņā ar Creditsafe datiem, kas nesola nekādu tūlītēju atvieglojumu, pat ja inflācija palēninās un tuvojas procentu likmju samazinājumi.

Bankrotu skaits pieaug par 72%

Bankrotu skaits aprīlī bija par 72% lielāks nekā pirms gada, teikts kredītu informācijas aģentūras paziņojumā. Pieaugumu vadīja e-komercija, nekustamais īpašums, viesnīcas un restorāni, un pagājušajā mēnesī bankrotēja 942 uzņēmumi, kas ir lielākais skaits aprīļa mēnesī kopš 1994. gada.

“Lai arī mēs sākam pierast pie šī drūmā bankrotu pieauguma trenda, pēdējo sešu mēnešu lielie procentu pieaugumi ir izcili,” teica Henrik Jakobsons, Creditsafe Zviedrijas nodaļas vadītājs, piebilstot, ka pieaugums, visticamāk, turpināsies arī nākamajos mēnešos.

Cenu pieaugums un augstākas aizņemšanās izmaksas ir īpaši grūti pārvarējamas būvniecības un komerciālo īpašumu uzņēmumiem, un arī restorāni un mazumtirgotāji ir redzējuši pieprasījuma samazinājumu, jo mājsaimniecības ierobežo tēriņus. Gada pirmajos četros mēnešos maksātnespējas būvniecības nozarē pieauga par 63%, savukārt restorānu un viesnīcu nozares parādu noklusējumi pieauga par 80%.

Pēc virknes inflācijas rādītāju, kas liecina par cenu pieauguma palēnināšanos, valsts centrālajai bankai tiek gaidīts procentu likmes samazinājums jau nākamnedēļ vai jūnijā, sākot atvieglojumu kampaņu, kas varētu sniegt atvieglojumu cīņā esošajiem uzņēmumiem.

“Lai gan ir pozitīvas zīmes, ar palēninātu inflāciju un iespējamajiem turpmākajiem procentu likmju samazinājumiem, būs nepieciešams laiks, pirms tas ievērojami ietekmēs uzņēmumu finanses,” teica Jakobsons.