Zviedrijas automašīnu ražotājs Polestar, kuram atbalstu sniedz Geely, atkārtoti atliek finanšu rezultātu paziņošanu otro reizi šogad, cīnoties ar grāmatvedības kļūdām.

Zviedrijas automašīnu ražotājs Polestar, kuram atbalstu sniedz Geely, atkārtoti atliek finanšu rezultātu paziņošanu otro reizi šogad, cīnoties ar grāmatvedības kļūdām.

Polestar Automotive Holding UK Plc atliek savu ceturkšņa un gada pārskatu

Polestar Automotive Holding UK Plc ir atlikusi savu ceturkšņa un gada pārskatu, kas bija paredzēts otrdien, pēc tam, kad elektrisko transportlīdzekļu ražotājs, kuram klājas grūti, ir identificējis grāmatvedības kļūdas iepriekšējos gados.

Kļūdas ietekmēs 2021. un 2022. gada pārskatus

Kļūdas attiecas uz 2021. un 2022. gada iesniegumiem, Zviedrijas izcelsmes ražotājs teica regulatīvajā paziņojumā. Tiek gaidīts, ka tās pozitīvi ietekmēs 2021. gada tīro zaudējumu par mazāk nekā 5%, un negatīvi ietekmēs tā tīro zaudējumu par mazāk nekā 5% 2022. gadā.

“Uzņēmumam ir nepieciešams papildu laiks, lai slēgtu savas grāmatas un ierakstus, pabeigtu finanšu pārskatu sagatavošanu un pabeigtu savu pārskata procesu” par pagājušo gadu, teica uzņēmums.

Polestar saskaras ar finanšu problēmām

Grāmatvedības sarežģījumi pievienojas Polestar problēmām ar naudas iztērēšanu un lēno auto pārdošanu. Kopš uzņēmuma kotēšanas ASV 2022. gadā, EV ražotājs ir atkārtoti pieprasījis līdzekļus no saviem lielākajiem īpašniekiem – Ķīnas miljardiera Li Shufu un Volvo Car AB.

Polestar akcijas ir kritušās vairāk nekā 60% pagājušajā gadā, ņemot vērā EV izaugsmes palēnināšanos un samazinoties riska apetītei jauniem uzņēmumiem, kuriem ir grūtības palielināt ražošanas apjomus. Šogad Volvo Car paziņoja, ka pārtrauks finansēt Polestar un samazinās savu daļu uzņēmumā, lai aizsargātu savu bilanci.

EV ražotājs paļaujas uz jauniem modeļiem, piemēram, Polestar 4 kupeju, lai veicinātu pārdošanu, un februārī pieņēma 950 miljonus dolāru parādā, lai palīdzētu finansēt savu transportlīdzekļu izlaišanu.

Tas ziņoja par mazajiem piegādēm pirmajam ceturksnim, “padarot jau nozīmīgo pieaugumu vēl stāvāku nekā sākotnēji paredzēts,” teica analītiķis Daniels Roeska no Bernstein šomēnes sava piezīmē.