Ziemeļkarolīnā marihuāna ir aizliegta, taču Čerokī teritorijā nesen tika sākta medicīniskās marihuānas tirdzniecība.

Ziemeļkarolīnā marihuāna ir aizliegta, taču Čerokī teritorijā nesen tika sākta medicīniskās marihuānas tirdzniecība.

Atklāta medicīniskās marihuānas izsniegšanas punkta atklāšana cilšu zemē Ziemeļkarolīnā

Čerokī indiāņu austrumu grupa ir atvērusi ilgi gaidīto medicīniskās marihuānas ambulanci cilts zemē Ziemeļkarolīnā, tādējādi iezīmējot nozīmīgu pagrieziena punktu ciltij un štatam.

Lielā dūmakainā kaņepju audzētavas “Great Smoky Cannabis Co.

Sestdien, 20. aprīlī, kas pazīstama arī kā “420 diena” – marihuānas entuziastu svētku diena, simtiem cilvēku pulcējās, lai atzīmētu “Great Smoky Cannabis Co. Kā ziņo Asheville Citizen-Times, pasākums notika Qualla robežās.

Austrumu kapelas progresīvie soļi

2021. gadā cilts spēra soli marihuānas noteikumu liberalizācijā, dekriminalizējot nelielu daudzumu glabāšanu un izveidojot medicīniskās marihuānas sistēmu. Šī sistēma ietver cilts uzņēmumu, kas ir atbildīgs par marihuānas audzēšanu un pārdošanu, sniedzot labumu gan cilts locekļiem, gan personām ar medicīniskām vajadzībām.

“Šis projekts uz visiem laikiem mainīs viņu dzīves trajektoriju,” atklāšanas ceremonijas laikā paziņoja Qualla Enterprises ģenerāldirektors Forrests Pārkers. “Tas būs ceļvedis paaudžu paaudzēm sociālai, ekonomiskai un garīgai izaugsmei, kas nebūs līdzīga nekam citam, kas jebkad ir pieredzēts.”

Kopienu suverenitāte un marihuānas likumi

Austrumu cilts, kurā ir aptuveni 14 000 locekļu, izmanto savu suverenitāti kā federāli atzīta cilts, lai pieņemtu tiesību aktus par marihuānu. Lai gan pārējā Ziemeļkarolīnas teritorijā marihuāna joprojām ir nelegāla, ASV senatori ir pauduši bažas par narkotiku likumu izpildi, ņemot vērā jauno dispanseri. Tikmēr štata Ģenerālā asambleja ir izskatījusi medicīniskās marihuānas likumprojektu.

Pieaugušie vecumā no 21 gada un vecāki, kuriem ir derīga cilts medicīniskās marihuānas pacienta karte vai ārštata karte, var veikt pirkumus Great Smoky Cannabis Co.

Potenciālā paplašināšana līdz izmantošanai izklaides nolūkos

Pērn septembrī notikušajā referendumā tika noskaidrots, ka lielākā daļa austrumu bandas vēlētāju atbalsta marihuānas lietošanu izklaides mērķiem cilts teritorijā. Viņi arī atbalstīja, ka cilts padome izstrādā noteikumus šādam tirgum.

Pēc padomes locekļa Boida Oula (Boyd Owle) teiktā, kā ziņo Charlotte Observer, līdz jūnijam varētu tikt pabeigta noteikumu izstrāde par lietošanu pieaugušajiem

“Pirms mēs to izsludināsim, izdomāsim to pareizi. Bet mēs esam uz pareizā ceļa,” pēc nesen notikušās padomes darba sesijas par šo rīkojumu komentēja Ouvels.

Prognozētie ieņēmumi no aptiekas pirmajā gadā varētu sasniegt vairāk nekā 200 miljonus ASV dolāru, ja pārdošana tiks ierobežota līdz medicīnas pacientiem. Šis skaitlis varētu pieaugt līdz 385 miljoniem ASV dolāru, ja tas būtu pieejams visiem pieaugušajiem lietotājiem, pamatojoties uz Qualla Enterprises aplēsēm pirms referenduma par pieaugušo lietošanu.

Kultūras pavērsiena punkts

Atklāšanas ceremoniju iezīmēja cilts tulkotāja Mirta Drivera Džonsone (Myrtle Driver Johnson), veicot pirmo medicīniskās marihuānas pirkumu gan angļu, gan čeroki valodā. Džonsone ir arī iztulkojusi un nosaukusi dažādus marihuānas celmus čeroki valodā.