Zēnu skauti vairs nav: organizācija maina nosaukumu uz Skautu Amerika, izkļūstot no bankrota pēc pretrunīgu viedokļu vētras

Zēnu skauti vairs nav: organizācija maina nosaukumu uz Skautu Amerika, izkļūstot no bankrota pēc pretrunīgu viedokļu vētras

Skautu organizācija maina nosaukumu

Skautu organizācija ASV pirmo reizi savā 114 gadu vēsturē maina nosaukumu un kļūs par “Scouting America”. Tas ir nozīmīgs solis, jo organizācija izkļūst no bankrota, ko izraisīja plaši izplatīti seksuālās vardarbības apgalvojumi, un cenšas koncentrēties uz iekļaušanu.

Organizācijas pārmaiņas

Tradīcijām bagātā organizācija ir veikusi lielas pārmaiņas pēc desmitgadēm ilgušām problēmām, sākot no geju jauniešu pieņemšanas līdz meiteņu uzņemšanai visos līmeņos. Ar mērķi palielināt samazināto dalībnieku skaitu, Irvingas, Teksasas bāzētā organizācija otrdien Floridā savā ikgadējā sanāksmē paziņoja par nosaukuma maiņu.

“Nākamajos 100 gados mēs vēlamies, lai jebkurš jaunietis Amerikā justos ļoti, ļoti laipni gaidīts mūsu programmās,” intervijā pirms paziņojuma sacīja prezidents un izpilddirektors Rodžers Krone.

Skautu organizācijas attīstība

Organizācija sāka pieņemt geju jauniešus 2013. gadā un beidza pilnīgu aizliegumu geju pieaugušajiem vadītājiem 2015. gadā. 2017. gadā tika paziņots, ka meitenes tiks pieņemtas kā kubskauti no 2018. gada un galvenajā skautu programmā – pārdēvētajā “Scouts BSA” – 2019. gadā.

2021. gadā bija gandrīz 1000 jauno sieviešu pirmajā sieviešu ērgļu skautu klasē, tostarp Selbija Čipmena. Viņas visu meiteņu vienība, kuras dibinātāja viņa bija savā dzimtajā pilsētā Oukridžā, Ziemeļkarolīnā, ir pieaugusi no piecām meitenēm līdz gandrīz 50, un viņa uzskata, ka nosaukuma maiņa mudinās vēl vairāk meiteņu saprast, ka viņas var pievienoties.

“Meitenes bija kā: ‘Tu vari pievienoties Skautu organizācijai Amerikā?'” sacīja Čipmena, tagad 20 gadus veca koledžas studente un viņas vienības palīgskautmeistare.

Meiteņu integrēšana skautos

Dažas dienas pēc paziņojuma, ka meitenes tiks pieņemtas, Bobs Breidijs sāka darbu. Tēvs ar divām meitām un lepns ērgļu skauts, Ņūdžersijas advokāts ar nepacietību izveidoja visu meiteņu vienību. Pirmajā nedēļas nogales sanāksmē ar citiem skautiem zēni bija priecīgi par meiteņu iesaistīšanos, bet daži pieaugušie vadītāji šķita noraizējušies, viņš atceras. Viņu bažas izkusa tiklīdz meitenes vadīja tradicionālu saucienu ap ugunskuru.

“Tu varēji redzēt attieksmes maiņu dažiem šaubītajiem, kas nebija pārliecināti, un viņi saprata, gaidiet, šie bērni ir tieši tādi paši, vienkārši viņiem ir astes,” sacīja Breidijs. Viņa meitas ir starp 13 meitenēm viņa vienībā un 6000 meitenēm visā valstī, kas ir sasniegušas augsto ērgļu skautu pakāpi.

Skautu organizācijas nākotne

Tikpat kā citi apvienojumi, skauti zaudēja dalībniekus pandēmijas laikā, kad piedalīšanās bija grūta. Pēc augstpunkta pēdējā desmitgadē ar vairāk nekā 2 miljoniem dalībnieku 2018. gadā, organizācija pašlaik apkalpo tikai nedaudz vairāk nekā 1 miljonu jauniešu, tostarp vairāk nekā 176 000 meiteņu un jauno sieviešu. Dalībnieku skaits sasniedza maksimumu 1972. gadā ar gandrīz 5 miljoniem.

Sieviešu ērgļu skautu priekšsēdētaja Anželika Mineta ir sajūsmā par skautisma nākotni, kad redz apmēram 20 cilvēku jauniešu padomi no visas Amerikas Savienotajām Valstīm palīdz vadīt programmu, izvirzot viņiem svarīgus jautājumus, piemēram, ilgtspējību, un lietas, ko viņi vēlētos mainīt, piemēram, dažu uniformu piemērotību.

“Kad mēs domājam par skautiem, mēs domājam par mezglu sasaisti un kempingu, bet tie ir līdzekļi mērķa sasniegšanai,” sacīja Mineta. “Mēs patiesībā mācām bērnus daudz lielākas lietas. Mēs mācām viņiem izturību, mēs mācām viņiem dzīves prasmes un mēs mācām viņiem būt labiem līderiem.”

Organizācija oficiāli kļūs par “Scouting America” tikai 2025. gada 8. februārī, organizācijas 115. dzimšanas dienā. Bet Krone sagaida, ka cilvēki nekavējoties sāks izmantot jauno nosaukumu.

“Tas sūta ļoti spēcīgu ziņojumu visiem Amerikas iedzīvotajiem, ka viņi var nākt uz šo programmu, viņi var atnest savu autentisko esamību, viņi var būt tādi, kādi viņi ir un viņi tiks laipni sagaidīti šeit,” sacīja Krone.