Walmart piesaista Targeta “Tar-jay” reputāciju un Amazon piegādes pūli, jo pat bagātie pulcējas pie mazumtirdzniecības milža.

Walmart piesaista Targeta "Tar-jay" reputāciju un Amazon piegādes pūli, jo pat bagātie pulcējas pie mazumtirdzniecības milža.

Veikalu tīkls Walmart demonstrē lielveikalu biznesa vieglumu

Veikalu tīkls Walmart, kas ilgstoši bijis pazīstams kā atlaides veikals, ne tikai ir saglabājis savu budžeta mednieku klientu, bet tagad arī cenšas piesaistīt bagātākus klientus, kuri iepriekš iepirkušies konkurentu Target un Amazon veikalos.

Uzņēmums paziņoja par 6% ieņēmumu pieaugumu līdz 161,5 miljardiem dolāru un salīdzināmo pārdošanas pieaugumu par 3,8% savā pirmajā ceturksnī ceturtdien, ko tas norādīja kā augstāko ienākumu pircēju vadītu. Walmart bija tik optimistisks, ka paaugstināja savu gada izaugsmes prognozi no 3% līdz 4% un sagaida pielāgotos ienākumus 2,37 dolāru apmērā par akciju, salīdzinot ar iepriekšējiem 2,23 dolāriem.

“Mēs redzam, ka klienti pāriet uz Walmart,” finanšu direktors Džons Deivids Reinis teica Bloomberg ceturtdien. “Mūs tradicionāli uzskatīja par vērtību, bet tagad tas ir vērtība, kvalitāte un ērtības.”

Walmart savu izaugsmi piedēvēja tā e-komercijas ieņēmumu 21% pieaugumam, ko vadīja iepirkšanās pie automašīnas un piegādes pasūtījumi – pakalpojums, ko parasti izvēlas bagātāki patērētāji, kuri meklē ērtības. Tas arī ieguva tirgus daļu pārtikas preču jomā, jo patērētāji turpina izvairīties no neobligātiem pirkumiem, izvēloties tikai būtiskās preces.

Klienti, kuru ienākumi pārsniedz 100 000 dolāru, ir visvairāk veicinājuši Walmart tirgus daļas palielināšanu, saskaņā ar GlobalData analītiķa Neil Saunders teikto, un mazumtirgotāja nesenie stratēģijas virzieni atspoguļo tā vēlmi turpināt šo tendenci. Aprīlī Walmart paziņoja par premium klases paša zīmola pārtikas līnijas bettergoods izlaišanu, koncentrējoties uz spilgtiem iepakojumiem un augu izcelsmes produktiem, lai piesaistītu Gen Z un bougie pircējus. Šogad sākumā mazumtirgotājs pārveidoja un atjaunoja 800 veikalu atrašanās vietas, plauktos izvietojot plašākas plauktus ar 50 dolāru vērtiem zīda miega masku komplektiem un 230 dolāru vērtiem pīļu krūtiņu gabaliem. Uzņēmums plāno pārveidot 900 veikalus 2024. gadā, teica izpilddirektors Dags Makmilons uzņēmuma ienākumu prezentācijā.

Šie paņēmieni ir papildus tā pastāvīgajiem atlaides centieniem, kas, pēc Makmilona teiktā, ir bijuši būtiski tam, lai Walmart turpinātu rezonēt ar savu patērētāju bāzi – īpaši tajos brīžos, kad patērētāju noskaņojums sasniedz sešu mēnešu zemāko līmeni, neskatoties uz mazinošos inflāciju – un ir saglabājuši analītiķus pozitīvi noskaņotus pret uzņēmumu.

Cīņa par mazumtirdzniecības līdera pozīciju

Kamēr Walmart ir virzījies uz augstāku ienākumu patērētāju piesaisti, tradicionāli augstāku ienākumu fokusētais Target ir devies pretējā virzienā, jo uzņēmums atpaliek no pārdošanas. Pazīstams ar savu lēto-šiku Tar-jay reputāciju, Minnesotas mazumtirgotājs ir virzījies uz zemāku ienākumu klientiem, februārī izlaižot “dealworthy” budžeta zīmolus ar lielāko daļu preču zem 10 dolāriem. Tas nav pilnīgs Target centiens: uzņēmums arī izlaida savu maksas dalību Target Circle 360, atdarinot Amazon Prime un Walmart+ centienus piesaistīt turīgus klientus, kuri meklē ērtības.

Amazon ir veicis līdzīgus soļus, lai konkurētu ar Walmart e-komercijas pieaugumu, iepriekšējā mēnesī ieviešot pirkumiem mazumtirdzniecībā piegādes pakalpojumu zem 10 dolāriem Amazon Prime biedriem, ar to pašu pakalpojumu pieejamu EBT kartes turētajiem bez Prime par 4,99 dolāriem. Pagājušajā jūlijā Walmart izlaida Walmart+ Assist un samazināja maksas dalības cenu uz pusi tiem, kas saņem valsts atbalstu. Walmart pirkumiem mazumtirdzniecībā pakalpojumi ir apsteiguši Amazon kopš 2019. gada, ar Insider Intelligence nesen prognozējot, ka Walmart pasūtījumi veidos 26,9% no tiešsaistes pirkumiem mazumtirdzniecībā līdz 2024. gada beigām, ar Amazon veidojot 18,5%. Kamēr lielveikalu tirdzniecības uzņēmums ir paplašinājis savu piegāžu skaitu līdz 4,4 miljardiem vienību pēdējo 12 mēnešu laikā, Amazon Prime paziņoja pagājušajā mēnesī, ka tas piegādājis 4 miljardus vienību tajā paša vai nākamajai dienai ASV 2023. gadā.

Citi faktori saglabā Walmart augstajos augstumos: uzņēmums ir palielinājis savu reklamēšanas biznesu par 24%, kas ir darbība ar augstākajiem peļņas ratiem nekā mazumtirdzniecība. Tas atbrīvojies no simtiem korporatīvo darbinieku šonedēļ, daudzus no attalinotajiem darbiniekiem pārvietojot uz tā galveno biroju Arkansas štatā, lēmums sekoja tūlīt pēc tā lēmuma slēgt visas 51 veselības aprūpes klīnikas. Walmart samazinaja ASV kravu apjomu par 4.2% kā papildus izmaksu samazinajuma pasakumu. Bet TD Cowen analitiķis Olivers Čens Bloomberg sacija martaa ka Walmart reala priekshrociba sléptas taja speja piesaistit klientus no dazadiem nodoklu sliekshniem.

“Tas ir par zimola modernizaciju un padarisanu to šiku un forsu,” teica Čens. “Walmart ir labs pamata lietam un vélás bút pazístams par vairak neka to – un pardot vairak neka to.”