Vorens Bafets redzēja AI izveidotu viltus video par sevi, kas bija tik pārliecinošs, ka viņš varēja iedomāties, ka tas viņu apmāna nosūtīt naudu uz ārzemēm.

Vorens Bafets redzēja AI izveidotu viltus video par sevi, kas bija tik pārliecinošs, ka viņš varēja iedomāties, ka tas viņu apmāna nosūtīt naudu uz ārzemēm.

Brīdinājumi par mākslīgo intelektu

Uzstājot uz savu pagājušā gada brīdinājumu, Bafets teica, ka nesen saskāries ar mākslīgā intelekta negatīvo pusi. Kāds izveidoja viltus video ar Bafetu, kas bija pietiekami pārliecinošs, lai pat pats Bafets iedomātos, ka tas varētu viņu apmānīt un likt nosūtīt naudu uz ārzemēm.

Investīciju guru prognozē, ka krāpnieki izmantos šo tehnoloģiju un varētu nodarīt lielāku kaitējumu nekā sabiedrība varētu gūt labumu.

“Kā cilvēks, kurš neko nesaprot par to, tam ir milzīgs potenciāls labumam un milzīgs potenciāls kaitējumam, un es vienkārši nezinu, kā tas izvērtīsies,” viņš teica.

Ienākumi pirms pārdomām

Diena sākās agrā sestdienas rītā ar Berkshire Hathaway paziņojumu par strauju peļņas kritumu, jo tās investīciju vērtspapīru vērtība kritās un tika samazināts tās Apple akciju portfelis. Uzņēmums pirmajā ceturksnī ziņoja par 12,7 miljardu dolāru peļņu jeb 8 825 dolāriem par A klases akciju, kas ir par 64% mazāk nekā 35,5 miljardi dolāru jeb 24 377 dolāri par A klases akciju gadu iepriekš.

Taču Bafets mudina investorus pievērst lielāku uzmanību uzņēmuma darbības peļņai no tā faktiski piederīgajiem uzņēmumiem. Tā pieauga par 39% līdz 11,222 miljardiem dolāru jeb 7 796,47 dolāriem par A klases akciju, ko vadīja apdrošināšanas uzņēmumu sniegums.

Tas nenovērsa uzmanību no jautrības.

Pulki plūda uz arēnu, lai iegādātos Squishmallows ar Bafetu un bijušo viceprezidentu Čārliju Mungeru, kurš mira pagājušajā rudenī. Pasākums piesaista investorus no visas pasaules un ir atšķirīgs no jebkuras citas uzņēmuma sapulces. Tie, kas piedalās pirmo reizi, tiek vadīti ar steigu šeit ierasties, kamēr 93 gadus vecais Bafets vēl ir dzīvs.

“Šis ir viens no labākajiem pasākumiem pasaulē, lai uzzinātu par investēšanu. Mācīties no industrijas dieviem,” teica Akšajs Bhansali, kurš divas dienas ceļoja no Indijas uz Omahu.

Ievērojama neierašanās

Cilvēki no visas pasaules nāk uzklausīt Bafeta gudrības, kurš slaveni dēvējis sapulci par ‘Kapitālistu Vudstoku’.

Bet šogad trūka svarīga sastāvdaļa: tā bija pirmā sapulce kopš Mungera nāves.

Sapulce sākās ar video atskatu, kurā tika izcelti daži no viņa labāk zināmajiem citātiem, tostarp klasiskie teicieni kā “Ja cilvēki nebūtu tik bieži nepareizi, mēs nebūtu tik bagāti.” Video arī ietvēra skečus, ko investori veidoja kopā ar Holivudas zvaigznēm gadiem ilgi, tostarp “Izmisušo mājsaimnieču” parodiju, kur viena no sievietēm iepazīstināja Mungeru kā savu draugu un citu, kur aktieris Džeimijs Lī Kērtiss apbrīnoja viņu.

Kad video beidzās, arēna izcēlās ilgstošos aplausos godinot Mungeru, kuru Bafets sauca par “Berkshire Hathaway arhitektu.”

Bafets teica, ka Mungera ziņkārība par pasauli saglabājusies līdz pat viņa dzīves beigām 99 gadu vecumā, rīkojot vakariņu ballītes, tikdamies ar cilvēkiem un regulāri veicot Zoom zvanus.

“Tieši kā viņa varonis Bens Franklins, Čarlijs gribēja saprast visu,” teica Bafets.

Gadu desmitiem Mungeris un Bafets darbojās klasiskas komēdijas dueta veidolā, kur Bafets piedāvaja garus ievadus Mungera asprātīgajiem vienrindniekiem. Viņš reiz internetkompanijas bez pieredzes nosauca par “mēsliem”.

Kopā abi pārvērta Berkshire no grūtībās nonākušas tekstilfabrikas milzīgajos koncernos ar dažnedažadiem intereses virzieniem, sākot no apdrošināšanas uzņēmumiem kā Geico līdz BNSF dzelzceļam un vairakiem lieliem utilitajiem un citiem uzņēmumiem.

Mungeris bieži apkopoja Berkshire panakumu atslēgu kā “centienus būt konsekventi ne muļķi, nevis centienus būt ļoti inteliģenti.” Viņš un Bafets arī bija pazīstami ar to, ka turējās pie biznesiem, kurus viņi labi saprata.

“Vorens vienmēr runaja vismaz 80% laika. Bet Čarlijs bija lielisks partneris,” teica Stansberry Research analitiķis Vitnijs Tilsons, kurš gaidija savu 27. sapulci pēc karta.

Nakamais paaudzes vaditaji

Mungera prombūtne radija iespēju akcionariem labak iepazit divus izpilddirektorus, kas tieši vadija Berkshire uzņemumus: Adžitu Džeinu, kas vadija apdrošinatavas; un Abelis, kas rupes par visu parejo un ir nosaukts par Bafeta mantinieku. Abi šogad dalija galveno skatuvi ar Bafetu.

Pirmo reizi Bafets uzdeva jautajumu Abelim, viņš nejauši teica “Čarlijs?” Abelis noraidija kļūdu un iedziļinajas utilitaju saskares problematikas un dažu regulatoru nevēlmi atļaut tiem iegut sapratigu peļnu.

Morningstar analitiķis Gregorijs Vorens teica, ka viņaprast doma Abelis sestdien izteicajas vairak un atklaja akcionariem dažas no genialitatem, par kuram runaja Berkshire izpilddirektori.

Abelis piedava jaunu skatuves uz Mungera klasisko “Man nav ko piebilst” rindinu sestdien sakot savas atbildes ar “Vieniga lieta ko es piebilstu.”

“Gregs ir rokzvaigzne,” teica Krisa Blumstrana Semper Augustus Investments Group prezidents. “Komanda ir spēciga. Viņam nebūs tada pati humora sapulce. Bet es domaju mums visiem šeit katru gadu ir atgadinajums but racionaliem.”

Nakotnes skats

Bafets ir skaidri pateicis ka Abelis bus nakamais Berkshire izpilddirektors bet sestdien viņš teica ka mainijis savu viedokli par to ka uznemuma investiciju portfeli bus javeic. Iepriekš viņš bija teicis ka tas gulstas uz diviem investiciju menedzeriem kas tagad parvalda mazas portfela dalas. Sestdien Bafets atbalstija Abelim šo darbu ka ari vadiba par operativajiem uznemumiem un jebkuram iegadajumiem.

“Viņš izprot uznemumus izcili labi un ja tu saproti uznemumus tu saproti ari kopigas akcijas,” teica Bafets. Gala lemums bus valdes rokas bet miljardieris teica ka varbut atgriezisies spokot ja viņi megina to darit savadak.

Kopuma Bafets teica ka Berkshire sistema kad visas neapdrosinasanas kompanijas ziņo Abelim un apdrosinataji Džeinam strada labi. Pats viņš vairs gandriz nekad nesaņem zvanus no menedzeriem jo tie saņem vairak noradibu no Abela un Džeina.

“Šis uznemums stradas izcili labi nakamaja diena ja man gaditos kas,” teica Bafets.

Tomēr dienas labaka aplausa rinda bija Bafeta nosleguma piezime: “Es ne tikai ceru ka jus nakamgad atbrauksiet bet ari ceru ka es nakamgad atbraukšu.”