Vorens Bafets brīdina par mākslīgo intelektu, izteic norādes par iespējamo mantinieku un norāda uz iespējamu ieguldījumu Berkšīras Hetavejas gada sanāksmē.

Vorens Bafets brīdina par mākslīgo intelektu, izteic norādes par iespējamo mantinieku un norāda uz iespējamu ieguldījumu Berkšīras Hetavejas gada sanāksmē.

Gada sapulce Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway noturēja savu ikgadējo sapulci sestdien, kurā priekšsēdētājs un izpilddirektors Vorens Bafets apsprieda virkni tēmu, tostarp mākslīgo intelektu, nākotnes atbildību par portfeli un iespējamo nākamo ieguldījumu.

Bez Čārlija Mungersa

Sapulce norisinājās bez Bafeta ilggadējā biznesa partnera Čārlija Mungersa, kurš aizgāja mūžībā novembrī. Sapulcē tika demonstrēts video sveiciens Mungersam, kurš bija vicepriekšsēdētājs, un Bafets izteica slavu, sakot, ka Mungers bija labākais cilvēks, ar kuru runāt par naudas pārvaldīšanu.

“Es uzticos saviem bērniem un sievai pilnībā, bet tas nenozīmē, ka es viņus jautāju, kādas akcijas pirkt,” viņš teica.

Mākslīgā intelekta riski

Bafets atcerējās redzējis AI ģenerētu attēlu ar sevi un brīdināja par tehnoloģijas potenciālu cilvēku apkrāpšanai.

“Apkrāpšana vienmēr ir bijusi daļa no Amerikas ainavas,” viņš teica akcionāriem. “Bet tas mani padarītu – ja es būtu ieinteresēts ieguldīt apkrāpšanā – tas būs visu laiku augošais nozares segments.”

Viņš salīdzināja AI ar kodolieročiem, sakot: “Es nezinu nevienu veidu, kā dabūt džinu atpakaļ pudelē, un AI ir līdzīgi,” pēc CNBC teiktā.

Pēctecības izredzes

Bafets, kuram ir 93 gadi, jau pirms trim gadiem bija norādījis, ka neapdrošināšanas operāciju vicepriekšsēdētājs Gregs Ābels pārņems viņa vietu.

Bet sestdien viņš norādīja uz to, kad jaunais vadītājs faktiski stāsies amatā, sakot: “Jums nav ilgi jāgaida uz to.” Lai gan viņš teica, ka jūtas labi, viņš jokoja, ka nedrīkst parakstīt četru gadu darba līgumus.

Bafets arī apstiprināja, ka Ābels būs atbildīgs par ieguldījumu lēmumiem, sakot, ka atbildība “pilnībā” jāuzņemas nākamajam izpilddirektoram.

Radušies jautājumi par Berkshire cieši sekotu portfeli, jo Bafets atzina, ka dažus lēmumus ir deleģējis un ka dažas akciju izvēles ir veikuši citi.

Ieguldījums Kanādā?

Bafets ir izteicis nožēlu par trūkstošajām pievilcīgajām ieguldījumu iespējām pēdējos gados, ļaujot Berkshire milzīgajam skaidras naudas un ekvivalentu krājumam sasniegt jaunus rekordaugstumus.

Patiesi, tas pieauga līdz 189 miljardiem ASV dolāru pirmajā ceturksnī no 167,6 miljardiem ASV dolāru ceturtajā ceturksnī.

Sestdien Bafets atkārtoja, ka attiecībā uz ieguldījumiem “mēs sitam tikai pa tiem metieniem, kas mums patīk.” Bet viņš arī norādīja: “Mums nav nekādu problēmu ieguldīt savu naudu Kanādā. Patiesībā mēs pat šobrīd skatamies uz vienu lietu.”

Šie komentāri tika izteikti pēc tam, kad viņš pieskārās savam ieguldījumam Japānas tirdzniecības namos, sakot, ka “ir maz ticams, ka mēs veiksim lielus saistības citās valstīs.”