Volstrītas uzraudzītāji vēlas vēl vienu iespēju atgūt lielos prēmiju maksājumus pēc vadītāju nepareizas rīcības

Volstrītas uzraudzītāji vēlas vēl vienu iespēju atgūt lielos prēmiju maksājumus pēc vadītāju nepareizas rīcības

Banku regulētāji atkal mēģinās noteikt noteikumus

Regulētāji jau nākamnedēļ atkal mēģinās noteikt noteikumus, kas liktu bankām atgūt atlīdzību no vadītājiem, kuri uzņemas pārāk lielu risku, neskatoties uz pretestību, kas divreiz iepriekš iznīcināja reformas.

Plānotie grozījumi

Federālā noguldījumu apdrošināšanas korporācijas (FDIC) priekšlikums pastiprinātu kontroli, padarot atgūšanu par obligātu, nevis banku izvēles jautājumu, saskaņā ar cilvēkiem, kas ir informēti par šo jautājumu. Arī daži citi 2016. gada versijas izvēles pasākumi tiek sagaidīti kā prasības, teica cilvēki, kuriem nav atļauts publiski runāt par šo jautājumu.

FDIC varētu paziņot par pārstrādāto priekšlikumu jau pirmdien, pēc tam, kad piecu locekļu valde būs par to nobalsojusi, teica cilvēki, bet tas nebūs procesa beigas. Nozare ir pretojusies iepriekšējiem centieniem 2011. un 2016. gadā, un arī dažādām ASV aģentūrām būs jāpiekrīt pirms plāns varētu stāties spēkā. Viena no tām ir Federālā rezerve, kas nav piekritusi šai versijai, teica cilvēki.

FDIC un Federālās rezerves pārstāvji atteicās komentēt.

Pagājušajā gadā banku nemieri, kas likvidēja trīs lielākos reģionālos aizdevējus, atkal iedegla diskusijas par vadītāju atbildību par sliktiem lēmumiem. Ierosinātie noteikumi ir domāti, lai ierobežotu riskantu uzvedību, liekot vadītājiem un citiem izteiksmīgiem darbiniekiem ilgāk gaidīt, līdz viņi var izņemt savus ieguldītos bonusus, līdz viņu lēmumu rezultāti kļūst skaidri.

Pilni FDIC priekšlikuma jaunumi nav pieejami. Iepriekšējā versija būtu devis uzņēmumiem līdz pat septiņiem gadiem, lai atgūtu atlīdzību, kas saistīta ar nepareizu rīcību, pat ja bonusi jau bija ieguldīti. Finanšu uzņēmumiem būtu arī jāsniedz sargiem papildus informācija par atalgojuma paketēm, un šī informācija varētu būt pieejama sabiedrībai.

Vairākas aģentūras

Lai šie noteikumi stātos spēkā, tiem būtu jāiztur pārbaude ar Federālo rezervi un četrām citām finanšu regulatīvajām aģentūrām būtu jāparaksta. Federālajai mājokļu finansēšanas aģentūrai, Valsts valūtas kontrolieram, Vērtspapīru un biržu komisijai un Nacionālajai kredīta savienību administrācijai katram būtu jākopīgi ierosina un pabeidz pasākumus.

Nav skaidrs šo noteikumu statuss katrā no šīm regulatīvajām aģentūrām. Nepieciešamība koordinēt un fakts, ka aģentūras iepriekš virzījās savos tempus, veicināja to, ka noteikums vēl nav pabeigts gandrīz 15 gadus pēc tam, kad tas tika pieprasīts saskaņā ar 2010. gada Dodd-Frank likumu. Likums tika pieņemts, lai novērstu dažas no pārmērībajiem darbībajiem, kas noveda pie 2008. gada finanšu krīzes.

Bankas un finanšu uzņēmumi spēcīgi pretojās iepriekšējiem variantiem un visticamāk to darīs atkal, ja redzēs, ka jaunais centiens iegūst sparu. Valsts valūtas kontroliera, Nacionālajai kredīta savienību administracijai un Vērtspapīru un biržu komisijas pārstavji atteicās komentēt; Federālajai mājokļu finansēšanas aģentūrai nebija atbildes uz komentāra pieprasījumu.