Vistas spārni uzvarē: Kā augstās cenas maina ēdienkarti

Vistas spārni uzvarē: Kā augstās cenas maina ēdienkarti

Zemāka ienākumu Amerikāņi izvēlas vistas gaļu vietā liellopa gaļai, lai ietaupītu naudu

Zemāka ienākumu Amerikāņi izvēlas vistas gaļu vietā liellopa gaļai, lai ietaupītu naudu, gan gatavojot ēdienu mājās, gan ēdot ārpus tās. Tikmēr restorāni saka, ka viņu vienīgie klienti ir turīgie cilvēki, jo patērētāju paradumi pielāgojas pieaugošajām cenām.

Vistas gaļas pirkumi pieaug, lai samazinātu izdevumus

Lai samazinātu izdevumus, daži patērētāji arvien biežāk izvēlas vistas gaļu. Vistas produktu mazumtirdzniecības apjomi pieauga par 3% 52 nedēļu periodā līdz 21. aprīlim, ziņoja tirgus pētījumu firma Circana. Viens no pasaules lielākajiem pārtikas uzņēmumiem vadītājs sacīja, ka uzņēmuma vistas produktu pārdošana kompensēja vājo liellopa gaļas kategorijas pārdošanu. Neskatoties uz samazinājumu gada laikā otrajā ceturksnī, uzņēmuma vistas bizness ienesa 158 miljonus dolāru ceturksnī. Iepriekšējā gadā uzņēmums bija zaudējis 258 miljonus dolāru.

Restorānu ķēdes ar vistas ēdieniem piedzīvo pieaugumu

Cilvēki neizvēlas putnu gaļu tikai mājās. Ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes, tostarp WingStop, ir piedzīvojušas palielinātu pārdošanu, mainoties patērētāju vēlmēm. Restorānu ķēde, kas specializējas vistas spārniņos, pirmajā ceturksnī piedzīvoja 21.6% pieaugumu vienotajos veikalu pārdošanas apjomos. Tika arī atvērti 65 jauni restorāni.

Cenu pieaugums ietekmē restorānu klientu demogrāfiju

Pastāvīgā inflācija ir palielinājusi gandrīz visu izmaksas, un ēšana ārpus mājas ir viena no ekstrām, no kurām cilvēki izvairās, lai ietaupītu. 2023. gadā vidējais rēķins par maltīti labklājības restorānā bija 47.73 dolāri salīdzinot ar 41.18 dolāriem 2019. gadā, kas ir 16% pieaugums. Ātrajos ēdināšanas restorānos vidējais maltītes izmaksas bija 7.63 dolāri 2023. gadā, salīdzinot ar 5.93 dolāriem 2019. gadā, kas ir 29% pieaugums tiem, kas jau meklē izdevīgus piedāvājumus un komplektus.

Cenu pieaugums “ēdienam ārpus mājas”, jeb restorānu ēdienam, ir arī palielinājies par aptuveni 3 procentpunktiem salīdzinot ar gadu iepriekš līdz martam, ziņoja Darba statistikas birojs. Paaugstinātās cenas jau ir ietekmējušas restorānus, veicot izmaiņas to klientu demogrāfijā.

Restorānu apmeklējumi palielinās

Darden Restaurants atklājumi ir saskaņoti ar Circana nacionālajiem datiem. Gada pirmajā ceturksnī restorānu apmeklējumi pieauga par 1% salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ziņoja uzņēmums, bet palielinoties no pilnas apkalpošanas restorāniem uz lētākajiem variantiem kā ātrajiem ēdināšanas pakalpojumiem.

“Patērētājiem jebkurā gadījumā ir jāēd un viņi pielāgosies augstajiem pārtikas izdevumiem, meklējot lētākas alternatīvas vai samazinot neobligato tēriņus, un tas ir tas, ko mēs tagad redzam,” teica Darren Seifer, pārtikas un dzērienu nozares analītiķis Circana.