Vienu dienu pēc tam, kad viņam tika izteikts nicinājums, Donalds Tramps apvainoja tiesnesi, kurš vadīja viņa lietu.

Vienu dienu pēc tam, kad viņam tika izteikts nicinājums, Donalds Tramps apvainoja tiesnesi, kurš vadīja viņa lietu.

Donalds Tramps atgriežas kampaņas takā

Donalds Tramps trešdien īslaicīgi atgriezās kampaņas takā un nosauca tiesnesi, kurš vadīja viņa “klusēšanas naudas” tiesu, par “negodīgu” dienu pēc tam, kad viņš tika atzīts par vainīgu tiesas rīkojuma neievērošanā un draudēja ar cietumsodu par aizlieguma pārkāpšanu.

Trampa komentāri tiek rūpīgi vēroti

Trampa komentāri pasākumos kaujas štatos Viskonsinā un Mičiganā tika rūpīgi vēroti pēc tam, kad viņš saņēma 9 000 dolāru sodu par publiskiem paziņojumiem par personām, kas saistītas ar krimināllietu. Sodu uzlikusi tiesnesis Huans M. Merčans, kurš brīdināja, ka, ja Tramps turpinās pārkāpt viņa rīkojumus, viņš “piemēros apcietinājuma sodu”.

“Nav nozieguma. Man ir negodīgs tiesnesis. Viņš ir pilnībā interešu konfliktā,” Tramps teica atbalstītājiem pasākumā Vaukešā, Viskonsinā, apgalvojot, ka šis un citi pret viņu vērstie procesi tiek vadīti no Baltā nama, lai grautu viņa kampaņu.

Aizliegums viņam liedz publiski izteikties par lieciniekiem, zvērinātajiem un citiem, kas saistīti ar viņa klusēšanas naudas lietu. Tramps joprojām var brīvi kritizēt Merčanu.

Tramps mēģina sasniegt līdzsvaru

Bijusī prezidents mēģina sasniegt līdzsvaru, kas amerikāņu vēsturē nav pieredzēts, kandidējot uz otro prezidenta termiņu kā pieņemamais Republikāņu partijas kandidāts, vienlaikus cīnoties ar apsūdzībām par noziegumiem Ņujorkā. Tramps bieži uzbrūk Merčanam, prokuroriem un iespējamiem lieciniekiem savos mītiņos un sociālajos medijos, uzbrukumi, kas labi rezonē ar viņa atbalstītājiem, bet kas varētu viņu iedzīt vēl lielākās juridiskajās nepatikšanās.

Tramps apgalvo, ka vienkārši izmanto savas brīvās runas tiesības, bet aizvainojošie ieraksti no viņa Truth Social konta un kampaņas tīmekļa vietnes tika noņemti. Merčans izvērtē citus iespējamos aizlieguma pārkāpumus un ceturtdien uzklausīs argumentus.

Tramps bieži ir saucis šo lietu un citas krimināllietas pret sevi par “vēlēšanu iejaukšanos”, sakot, ka tās traucē viņam kandidēt prezidenta vēlēšanās novembrī.

Pasākuma apmeklētāji piekrita, ka viņš tiek netaisnīgi vajāts, apgalvojot, ka tiesa un aizliegums ir paredzēti, lai novirzītu viņa uzmanību.

“Tas ir process, kas meklē noziegumu,” teica Rejs Hansons no Hartfordas. Hansons teica, ka sagaida, ka Trampa advokāti “turēs viņu pie ķēdes”, lai viņš nepārkāptu aizliegumu, lai gan viņam droši vien ļoti gribas runāt par tiesu.

Manhetenas prokurori ir apgalvojuši, ka Tramps un viņa pavadība piedalījusies nelikumīgā shēmā, lai ietekmētu 2016. gada prezidenta vēlēšanas, iegādājoties un pēc tam slēpjot negatīvus stāstus. Viņš ir noliedzis vainu.

Trampa apmeklējumi Viskonsinai un Mičiganai ir viņa otrais brauciens uz šiem štatiem tikai mēneša laikā. Iepriekšējos mītiņos bijušais prezidents galvenokārt koncentrējās uz imigrāciju, nelegāli ASV esošos cilvēkus un noziegumu aizdomās turamos saucot par “dzīvniekiem”.

Tikmēr demokrāti cer atgādināt vēlētājiem pirms šiem apmeklējumiem par Trampa nostāju attiecībā uz abortiem, par ko Tramps ir atklāti izteicies kā par politisku slogu sev un republikāņiem.

Mičiganas demokrātu gubernatore Grečena Vitmere trešdien tikās ar pusduci sieviešu, tostarp ģimenes ārsti, un brīdināja, ka otrs Trampa termiņš apdraudētu aborta tiesības pat viņas štatā, kur šīs tiesības iekļautas štata konstitūcijā pēc tam, kad Augstākais tiesa atcēla valsts tiesības uz procedūru.

Vitmere tikās ar sievietēm grāmatnīcā Flintas pilsētā zem zīmēm “Apturiet Trampa uzbrukumus veselības aprūpei” un “Apturiet Trampa aborta aizliegumu”. Viņa žurnālistiem teica neticēt Trampa apgalvojumiem Time Magazine intervijā, ka republikāņiem ASV Senātā nekad nebūtu pietiekami daudz balsu, lai pieņemtu valsts aborta aizliegumu.

“Mums nevar uzticēties neko, ko Donalds Tramps saka attiecībā uz abortiem. Tāpēc neviens nedrīkst justies drošs par to, ka jā, viņš vēlas aborta aizliegumu, bet to neiegūs, jo viņš domā, ka mums nebūs 60 balsis Senātā. Muļķības,” viņa teica. “Neviens nebūtu iedomājies, ka mēs būsim šeit šajā brīdī.”

Viskonsina un Mičigana ir starp dažiem kaujas štatiem, kas paredzams izlems 2024. gada vēlēšanas.

Lai Tramps uzvarētu abos štatos, viņam jāpanāk labi rezultāti piepilsētu apvidos pie Milvoki un Saginavas Mičiganas štatā, kur notiks trešdienas pasākumi. Viņš šogad primārvēlēšanu laikā nepanāca labus rezultatus piepilsētu apvidos, lai gan kopumā dominēja Republikāņu partijas laukumos.

Tramps ir atkartoti nepatiesi apgalvojis, ka 2020. gada vēlēšanas tika nozagtas no viņa. Trampa zaudējumi kaujas štatos 2020. gadā ir izturējuši pārskaites, audits un pārbaudes no Tieslietu departamenta un ārpus tajiem novērotajiem.