Viena no visvairāk īsajām akcijām tirgū tikko pieauga par 99%, radot “ribu sasprindzināšanu” lāču derībām.

Viena no visvairāk īsajām akcijām tirgū tikko pieauga par 99%, radot "ribu sasprindzināšanu" lāču derībām.

Novavax Inc. piedzīvo rekordlielu vienas dienas pieaugumu

Vakcīnu ražotāja Novavax Inc. akcijas pieauga par 99% pēc tam, kad uzņēmums parakstīja 1,2 miljardu dolāru licencēšanas līgumu ar Sanofi, kas ietver kombinētas Covid-19 un gripas vakcīnas komercializāciju. Šis solis palielināja akciju vērtību, kas pirms darījuma bija kritusies par aptuveni 99% no tās 2021. gada maksimuma, sakarā ar pieprasījuma samazināšanos pēc tās Covid vakcīnas.

Krājumu straujais pieaugums rada risku tirgotājiem

Piektdienas straujais pieaugums radīja aptuveni 255 miljonu dolāru zaudējumus tiem, kas derēja pret akcijām, saskaņā ar S3 Partners LLC datiem. Biotehnoloģiju akcija ir populāra pozīcija tiem, kas der pret akcijām, ar mazāk nekā 1 miljonu akciju, kas pieejamas aizņemšanai jaunām pārdošanām, saskaņā ar S3.

Novavax ir viena no visvairāk šortētajām akcijām ASV ar vairāk nekā 50 miljonu dolāru lielu šortu interesi.

Novavax gūst ievērojamu peļņu no līguma ar Sanofi

No savas puses, Novavax iegūs 500 miljonus dolāru avansa maksājumus, kā arī līdz pat 700 miljoniem dolāru, ja tiks sasniegti izstrādes, regulatīvie un palaišanas mērķi no Sanofi licencēšanas līguma. Jaunais naudas pieplūdums pamudināja JPMorgan analītiķi Eric Joseph uzlabot uzņēmuma vērtējumu, uzskatot darījumu par “transformējošu Novavax kopējam biznesam”.

Joseph, kurš mainīja vērtējumu no zem svara uz neitrālu, sagaida, ka daudzas no Novavax komerciālajām grūtībām, kas piedzīvotas 2023. un 2024. gadā, būs daudz mazāk nozīmīgas, sākot no 2025. gada, kad Sanofi pārņems komercializāciju.

Taču Volstrītas analītiķi joprojām ir dalīti attiecībā uz akciju – ar trim ieteikumiem pirkt, trim ieteikumiem turēt un neviens neieteica pārdot – saskaņā ar Bloomberg apkopotajiem datiem. Vidējais cenu mērķis 17 dolāri liecina par aptuveni 91% pieaugumu nākamo 12 mēnešu laikā no pašreizējās akciju tirdzniecības cenas.