Vēža slimnieks, kurš laimēja 1,3 miljardu dolāru loteriju, teica, ka atradīs sev labu ārstu – “Es vēl negribu mirt,” viņš lūdza.

Vēža slimnieks, kurš laimēja 1,3 miljardu dolāru loteriju, teica, ka atradīs sev labu ārstu - "Es vēl negribu mirt," viņš lūdza.

Powerball laimesta dalībnieks ir imigrants no Laosas

Šomēnes 1,3 miljardu dolāru Powerball džekpota uzvarētāju vidū ir imigrants no Laosas, kurš jau astoņus gadus cīnās ar vēzi un pagājušajā nedēļā saņēma jaunāko ķīmijterapijas ārstēšanu.

46 gadus vecais Čengs “Čārlijs” Saepans no Portlendas

Čengs “Čārlijs” Saepans, 46 gadus vecs, no Portlendas, pirmdien preses konferencē, ko rīkoja Oregonas loterija, paziņoja, ka viņš un viņa 37 gadus vecā sieva Duanpena sadalīs balvu vienlīdzīgi ar draugu. Laiza Čao, 55 gadus veca, no Portlendas piepilsētas Milvoki, bija ieguldījusi 100 dolārus, lai iegādātos biļešu partiju kopā ar viņiem. Viņi izvēlējās saņemt vienreizēju maksājumu – 422 miljonus dolāru pēc nodokļu nomaksas.

“Es varēšu parūpēties par savu ģimeni un veselību,” viņš teica, piebilstot, ka “atradīs labu ārstu sev”.

Saepans, kuram ir divi mazi bērni, teica, ka kā vēža slimnieks viņš domāja: “Kā man būs laiks iztērēt visu šo naudu? Cik ilgi es dzīvošu?”

Pēc kopīgo biļešu iegādes Čao nosūtīja Saepanam biļešu fotoattēlu un teica: “Mēs esam miljardieri.” Tas bija joks pirms patiesās izlozes, bet nākamajā dienā tas kļuva par realitāti.

Saepans teica, ka viņš dzimis Laosā un 1987. gadā pārcēlies uz Taizemi, pirms 1994. gadā imigrēja uz ASV. Preses konferencē viņš valkāja lentu, identificējot sevi kā Iu Mien – dienvidaustrumu Āzijas etnisko grupu ar saknēm dienvidu Ķīnā. Daudzi Iu Mien bija pašpietiekami zemnieki un palīdzēja Amerikas spēkiem Vjetnamas karā; pēc konflikta tūkstošiem Iu Mien ģimeņu bēga uz Taizemi, lai izvairītos no atriebības, un galu galā apmetās ASV.

Desmitiem tūkstošu Iu Mien cilvēku dzīvo gar Rietumu krastu, ar lielu un aktīvu kopieni Portlendē.

Saepans absolvēja vidusskolu 1996. gadā un jau 30 gadus dzīvo Portlendē. Viņš strādāja kā mehāniķis aviokompānijai.

Nedēļas pirms izlozes viņš uz papīra lapas izrakstīja spēles numurus un gulēja ar to zem spilvena. Viņš lūdza laimēt, sakot: “Man vajag palīdzību – es nevēlos vēl mirt, ja neesmu paveicis kaut ko sava ģimenes labā.”

Uzvarošo Powerball biļeti pārdeva sākumā aprīlī veikalā “Plaid Pantry” Portlendē, beidzot vairāk nekā trīs mēnešus ilgušo bez uzvaras periodu. Oregonas loterija paziņoja, ka pirms uzvarētāja identitātes paziņošanas bija nepieciešams veikt drošības un pārbaudes procesu.

Saskaņā ar Oregonas likumu, ar dažiem izņēmumiem, loterijas spēlētāji nevar palikt anonīmi. Uzvarētājiem ir gads laika, lai pieprasītu galveno balvu.

Džekpotam bija skaidras naudas vērtība 621 miljons dolāru pirms nodokļiem, ja uzvarētājs izvēlējās saņemt vienreizēju maksājumu nevis renti, kas tiek izmaksāta 30 gadu laikā, ar tūlītēju izmaksu, kam seko 29 gada maksājumi. Balva ir pakļauta federālajiem nodokļiem un Oregonas štata nodokļiem.

1,3 miljardu dolāru balva ir ceturtā lielākā Powerball džekpota vēsturē un astotā lielākā starp ASV džekpotu spēlēm, saskaņā ar Oregonas loteriju.

Lielākais ASV loterijas džekpots tika laimēts 2,04 miljardi dolāru Kalifornijā 2022. gadā.