Vašingtona noraida ieteikumu samazināt plānus par štata lielāko vēja parku uz pusi, piešķirot jaunu dzīvību 1,7 miljardu dolāru vērtajam projektam.

Vašingtona noraida ieteikumu samazināt plānus par štata lielāko vēja parku uz pusi, piešķirot jaunu dzīvību 1,7 miljardu dolāru vērtajam projektam.

Washingtonas štata lielākais vēja parks saņem jaunu dzīvību

Washingtonas štata gubernators Džejs Inslijs ceturtdien noraidīja ieteikumu samazināt plānoto lielāko vēja parka projektu uz pusi, piešķirot jaunu dzīvību 1,7 miljardu dolāru vērtajam projektam.

Plānotais vēja parks “Horse Heaven”

Plāni par “Horse Heaven” vēja parku sākotnēji ietvēra līdz pat 222 vēja turbīnām 24 jūdžu (38,6 kilometru) garumā pa kalnu nogāzēm austrumu Washingtonas Tri-Cities apgabalā, kā arī trīs saules paneļu laukumiem, kas aizņemtu līdz pat 8,5 kvadrātjūdzēm (22 kvadrātkilometriem).

Taču pagājušajā mēnesī Washingtonas septiņu cilvēku Enerģētikas objektu vietnes novērtēšanas padome, kas ir atļauju izsniegšanas centrs lieliem projektiem, ieteica samazināt projektu uz pusi, jo apgabalā tika atrasti apdraudēto ferruginous vanagu ligzdošanas vietas.

Gubernatora lēmums

Inslijs ceturtdien noraidīja padomes ieteikumu un lūdza grupai to pārskatīt, cerot paplašināt projektu tuvāk tā pilnajam potenciālam. Demokrāts, kurš nepiesakās atkārtotai ievēlēšanai pēc trim pilnvaru termiņiem amatā, ir centies padarīt klimata iniciatīvas par savas mantojuma daļu.

Kopš vēja parka projekta ierosināšanas 2021. gadā tas ir sadalījis vietējos iedzīvotājus pret štata arvien pieaugošo atjaunojamās enerģijas vajadzību. Vēstulē vietnes novērtēšanas padomei Inslijs norādīja, ka Washingtonas enerģijas pieprasījums varētu gandrīz dubultoties līdz 2050. gadam.

Attiecībā uz tiem apgabala iedzīvotājiem, kuri nevēlas skatīties uz turbīnām, viņš teica, ka tas nav pietiekams iemesls, lai projektu pilnībā noraidītu.

“Ir skaidrs, ka turbīnas būs redzamas tikai no attāluma un neviena turbīna nepacelsies virs kāda mājas,” viņš rakstīja.

Inslijs lūdza padomei mēģināt piedāvāt Jakama nācijai labāku piekļuvi zemēm – kurām ir kultūras un vēsturiskas nozīmes – bet tomēr atjaunot lielāko daļu plānotā vēja parka. Ciltis gar Rietumu krastu ir paudušas neapmierinātību par to, ka viņiem netiek konsultēti par tādiem priekšlikumiem, kas ietekmē kultūras nozīmes ūdeņus un zemi.

Padome ir apspriedusi “Horse Heaven” vēja parka projektu vairāk nekā trīs gadus. Tagad tai ir tikai trīs mēneši, lai apsvērtu gubernatora piezīmes un pārskatītu sākotnējo ieteikumu, norādīja gubernators.