Vasara vēl nav sākusies, bet Dalasā jau ir sasniegts gandrīz 100 gadus vecs karstuma rekords.

Vasara vēl nav sākusies, bet Dalasā jau ir sasniegts gandrīz 100 gadus vecs karstuma rekords.

Gatavojieties, Teksasieši. Šī vasara solās būt īpaši karsta, pat pēc vienatnes zvaigznes standartiem.

Lai arī vasara oficiāli sākas tikai 20. jūnijā (plkst. 23:51 pēc vietējā laika, ja vēlaties būt īpaši precīzi), Dalasas/Fortvortas apgabalā temperatūra sasniedza 35 grādus pēc Celsija trešdien, atkārtojot rekordu, kas pastāvēja kopš 1933. gada.

Siltuma indekss apgabalā pārsniedza trīs ciparu skaitli, sasniedzot 39 grādus pēc Celsija.

Tas liek valsts galvenajam tīkla operatoram brīdināt lietotājus sagaidīt augstu pieprasījumu nākamajās nedēļās, lai gan pagaidām nav draudu par elektrības padeves samazināšanu vai pārtraukumiem. “Tīkla apstākļi tiek prognozēti kā normāli, bet sakarā ar prognozētajiem apstākļiem, darbības rezerves var būt zemākas,” raksta ERCOT savā laika apstākļu brīdinājumā.

Temperatūras ir paredzētas ievērojami zemākas, kad valsts virzīsies uz nedēļas nogali.

Karstuma vilnis nāk tikai dažas dienas pēc tam, kad dažas Hjūstonas apkaimju teritorijas piedzīvoja līdz pat 58 centimetru lielu lietusgāzi, kas izraisīja simtiem cilvēku glābšanu un vismaz vienu nāves gadījumu. Vienu brīdi vētras izraisīja līdz pat 23 centimetru lielu lietusgāzi dažās vietās tikai sešu līdz astoņu stundu laikā.

Laika prognozētāji ir brīdinājuši, ka šis varētu būt tikai sākums. Pērnajā mēnesī no Teksasas Valsts Klimatologa Teksasas A&M Universitātē, Džona Nilsena-Gemona, publicētais ziņojums prognozēja šogad vairāk ekstrēmu notikumu, tostarp pārmērīgu nokrišņu daudzumu, norādot, ka mākoņi rada aptuveni 4% vairāk lietus par katru grādu pēc Fārenheita, ar ko palielinās vidējā temperatūra. Tas var mainīt laika apstākļu modeļus un palielināt bīstamu vētru skaitu.

Pagājušajā vasarā Teksasas dažos apgabalos temperatūra bija augstāka nekā 99% planētas, norādīja daži meteorologi. Jūlijā viena prognoze paredzēja, ka valsts ziemeļu daļa var sasniegt līdz pat 44 grādiem pēc Celsija.

Līdz 2036. gadam ziņojumā teikts, ka iespējas sasniegt vairāk nekā 37 grādus pēc Celsija dienā būs četras reizes lielākas nekā 1970. un 1980. gados.