Valdība piešķirs papildu 400 miljonus dolāru drošības pasākumiem pielūgsmes vietās, ņemot vērā draudus pret ebreju un musulmaņu kopienām.

Valdība piešķirs papildu 400 miljonus dolāru drošības pasākumiem pielūgsmes vietās, ņemot vērā draudus pret ebreju un musulmaņu kopienām.

Federālais finansējums drošībai pielūgsmes vietās palielināts par 400 miljoniem dolāru

Senāta vairākuma līderis paziņoja svētdien, ka federālais finansējums drošībai pielūgsmes vietās ir palielināts par 400 miljoniem dolāru.

Finansējuma pieaugums nāk laikā, kad pieaug bažas par draudiem pret ebreju un musulmaņu kopienām

Finansējuma pieaugums nāk laikā, kad pieaug bažas par draudiem pret ebreju un musulmaņu kopienām, ko daļēji izraisījis Izraēlas un Hamasas karš.

Sinagogas un mošejas var pieteikties naudas izmantošanai drošības personāla algotai vai kameru uzstādīšanai, pateicoties jaunajam finansējuma pieaugumam esošajā federālajā Bezpeļņas organizāciju drošības grantu programmai, sacīja demokrāts no Ņujorkas pilsētas.

“Mēs turpināsim finansēt, lai neviena sinagoga vai cita reliģiska iestāde nebūtu spiesta dzīvot ar bailes, ar kurām viņi tagad dzīvo,” sacīja viņš.

Pagājušajā gadā programma piešķīra 305 miljonus dolāru bezpeļņas organizācijām, lai palīdzētu aizsargāt viņu iekārtas no iespējamiem uzbrukumiem.

Trīs Ņujorkas pilsētas sinagogas un Bruklinas muzejs sestdien saņēma bumbu draudus caur e-pastu, sacīja Ņujorkas policijas departamenta pārstāvis. Draudi izraisīja evakuāciju divās sinagogās, lai gan spridzekļi netika atrasti.

Pielūgsmes vietām būs jāpiesakās līdz 21. maijam, lai izmantotu pirmo finansējuma kārtu.