Valdība izmeklē Waymo pašbraucošo automašīnu avārijas, taču atsaukumi ir vienīgā izpildvara

Valdība izmeklē Waymo pašbraucošo automašīnu avārijas, taču atsaukumi ir vienīgā izpildvara

ASV valdības autoceļu drošības aģentūra ir sākusi jaunu izmeklēšanu par automātiskajām vadības sistēmām

ASV valdības autoceļu drošības aģentūra ir sākusi jaunu izmeklēšanu par automātiskajām vadības sistēmām, šoreiz par avārijām, kurās iesaistīti Waymo pašbraucošie transportlīdzekļi.

Izmeklēšana sākta pēc 22 ziņojumiem par Waymo transportlīdzekļu avārijām

Nacionālā autoceļu satiksmes drošības pārvalde savā tīmekļa vietnē otrdien publicēja dokumentus, kas detalizēti apraksta izmeklēšanu, pēc tam, kad saņemti 22 ziņojumi par Waymo transportlīdzekļiem, kas vai nu piedzīvojuši avārijas, vai darījuši kaut ko, kas varētu būt pārkāpis satiksmes noteikumus.

Pēdējā mēneša laikā aģentūra ir sākusi vismaz četras izmeklēšanas par transportlīdzekļiem, kas var vai nu paši vadīt sevi, vai pildīt vismaz dažas braukšanas funkcijas, un šķiet, ka tā kļūst aktīvāka ierīču regulēšanā.

Waymo avārijas un iespējamie satiksmes noteikumu pārkāpumi

Izmeklējot Waymo, kas agrāk bija Google pašbraucošo transportlīdzekļu vienība, aģentūra norāda, ka ir saņemti ziņojumi par 17 avārijām un vēl pieci ziņojumi par iespējamiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Nav ziņots par ievainojumiem.

Avārijās Waymo transportlīdzekļi sadūrušies ar stacionāriem objektiem, piemēram, vārtiem, ķēdēm vai stāvošiem transportlīdzekļiem. Daži no incidentiem notikuši drīz pēc tam, kad Waymo vadības sistēma uzvedusies neparedzami tuvu satiksmes kontroles ierīcēm, saskaņā ar dokumentiem.

Waymo norāda, ka Nacionālajai autoceļu satiksmes drošības pārvaldei ir svarīga loma ceļu drošībā, un uzņēmums turpinās sadarboties ar aģentūru “kā daļu no mūsu misijas kļūt par visuzticamāko vadītāju pasaulē”.

Uzņēmums apgalvo, ka veic vairāk nekā 50 000 iknedēļas braucienus ar pasažieriem sarežģītās vidēs. “Mēs lepojamies ar savu sniegumu un drošības rekordu desmitiem miljonu autonomo jūdžu brauciena laikā, kā arī ar mūsu apņemšanos būt pārredzamiem drošības jautājumos,” teikts paziņojumā.

Waymo, kas atrodas Kalifornijas pilsētā Mountain View, ir sācis robotaksometru darbību bez cilvēka drošības vadītājiem Arizonā un Kalifornijā.

Eksperta viedoklis par Nacionālās autoceļu satiksmes drošības pārvaldes rīcību

Maikls Bruks, bezpeļņas organizācijas Auto Safety izpilddirektors, norāda, ka Nacionālajai autoceļu satiksmes drošības pārvaldei agresīvākas darbības liecina, ka autonomie transportlīdzekļi varbūt vēl nav gatavi sabiedriskajiem ceļiem.

Aģentūras vienīgais spēks autonomo transportlīdzekļu uzraudzībā pašlaik ir izmeklēšanu uzsākšana un atsaukumu pieprasījums, ko tā arī dara, saka Bruks. Nacionālo autoceļu satiksmes drošības pārvalde ir kritizēta par lēno rīcību Tesla un citu uzņēmumu regulēšanā, kas piedāvā automātiskas vadības sistēmas, bet Bruks norāda, ka šķiet, ka lietas ir mainījušas.

“Galvenais ir tas, ka viņi veic šos soļus, cenšoties noskaidrot, kāpēc šie transportlīdzekļi uzvedas tā, kā tie uzvedas,” saka Bruks.

Izmeklējums par 22 incidentiem ar Waymo piektās paaudzes vadības sistēmu

Nacionālajai autoceļu satiksmes drošības pārvaldei plāno izmeklēt 22 incidentus ar Waymo piektās paaudzes vadības sistēmu un līdzīgus gadījumus “lai ciešāk novērtētu jebkuras kopības šajos incidentos”.

Aģentūra noraida, ka Waymo automatisks vadības sistēma bija iesaistīta katrā incidenta laikā vai dažos gadījumos ar testa transportlīdzekli cilvēka vadītajs atslēdza sistēmu tieši pirms negadījuma notika.

Izmeklējums novērtēs sistēmas sniegumu satiksmes kontroles ierīču noteikšanai un reaģēšanai uz tajiem un sadursmju izvairīšanos ar stacionariem un pusstacionariem objektiem un transportlīdzekliem, saskaņa ar dokumentiem.

Citas Nacionālajai autoceļu satiksmes drošības paaudzes veiktas izmeklējumi

Kopš aprila beigam Naciona autoceļu satiksmes drošibas pavalde ir saktusi izmeklejumus par sadursmem ar pašbraucošiem transportlidzekliem ko vada Amazon piederošais Zoox un daliti automatisetam vaditaja paligsystemam ko piedava Tesla un Ford.

2021. gadam aģentura prasija visiem uzņemumiem ar pašbraucošiem transportlidzekliem vai daliti automatisetam systemam ziņot par visam avarijam valdibai. Izmeklejumi lielakoties balstas uz datiem ko ziņo automobilu ražotaji saskaņa ar šo prasibu.

Naciona autoceļu satiksmes drošibas pavalde ari izmekle General Motors Cruise autonomo transportlidzeklu vienibu pec tam kad saņemti ziņojumi ka transportlidzekli varbut nav izmantoti pienacigu uzmanibu pret gajejiem. Cruise atsauc savus automobilus lai atjaunotu programmatūru pec tam kad viens no tiem vilka gajeju malam Sanfrancisko ielas sakuma oktobri.

Aģentura ari ir apstridusi vai Tesla Autopilot vaditaja paligsistemas atsaukums pagajusaja gada bija pietiekami efektivs lai nodrošinatu ka cilveka vaditaji piever uzmanibu. Naciona autoceļu satiksmes drošibas pavalde beigas konstateja 467 sadursmes iesaistot Autopilot rezultata 54 ievainojumiem un 14 naves gadijumiem.

Ford izmeklejuma aģentura skata divas nakts laika sadursmes uz šosejam kas nogalinaja tris cilvekus.

Aģentura ari spiediena Tesla atsaukt savu “Pilna pašvadiba” sistemu pagajusa gada jo tas var nepareizi uzvesties krustojumos un ne vienmer ieverot atruma ierobezojumus.

Neskatoties uz nosaukumiem ne Tesla Autopilot ne “Pilna pašvadiba” sistemas nevar patstavigi vadit transportlidzeklus un uznemums saka ka cilveka vaditajiem jabeidz gatavi iejaucities jebkura laika.

Turklat Naciona autoceļu satiksmes drošibas pavalde ir virzijusies uz snieguma standartu noteiksanu automatiskiem avarkijas bremzesistemam prasot tam bremzet strauji lai izvairitos no gajejiem un citiem transportlidzekliem.

Standarti naka pec citam izmeklejumiem iesaistot automatiskas bremzesistemas no Tesla Honda un Fisker jo tas var bremzet bez iemesla palielinot sadursmes risku.

2022. gada intervija toreizejais Naciona autoceļu satiksmes drošibas pavalde administrator Steven Cliff teica ka aģentura pastiprinatu uzraudzibu par autonomiem transportlidzekliem un aģentura nesen ir veikusi vairak darbibu. Naciona autoceļu satiksmes drošibas pavalde ir bijusi bez Senata apstiprinata administratora kopš Cliff pameta amatu Kalifornijas Gaisa resursu padome augusta 2022. gada.