Vairāk cilvēku vēlas mainīt darbu tagad nekā laikā, kad bija lielais aiziešanas vilnis.

Vairāk cilvēku vēlas mainīt darbu tagad nekā laikā, kad bija lielais aiziešanas vilnis.

Jaunākie dati liecina, ka gandrīz puse no profesionāļiem apsver darba maiņu

Varētu šķist, ka masveida atkāpšanās no darba bija tikai sākums.

Jaunākie dati no Microsoft un LinkedIn rāda, ka gandrīz puse profesionāļu – aptuveni 46% – apsver iespēju pamest savu darbu nākamā gada laikā. Tas ir ievērojami vairāk nekā 40%, kas atzina šādas ambīcijas 2021. gadā, un tas varētu būt pārsteigums daudziem darba devējiem, kuri domāja, ka šī korporatīvā klejošana ir beigusies jau pirms mēnešiem.

Aptauja, kurā piedalījās 31 000 cilvēku no 31 valsts, vajadzētu likt darba devējiem būt uzmanīgiem, jo pat neskatoties uz ekonomisko nestabilitāti un pastāvīgo inflāciju, strādājošie joprojām uzskata sevi par savas likteņa kungiem.

Iemesli klejošanai ir dažādi. Daži atzīst, ka nožēlo vai ir noguruši no darbiem, kurus pieņēma pandēmijas laikā, kad strādājošie pieķērās jebkuram ienākumu avotam, ko varēja atrast, kamēr uzņēmumi veica masveida atlaišanas. Citi saka, ka tuvojas izdegšanai. Microsoft pētījums atklāja, ka 68% cilvēku cīnās ar darba tempu un apjomu, ar 46% sakot, ka jau jūtas izdeguši.

Mākslīgais intelekts arī spēlē lomu, ar 45% sakot, ka baidās, ka AI varētu aizstāt viņu darbu.

LinkedIn pētījums savukārt atklāja 14% pieaugumu darba pieteikumos uz katru vakanci kopš pagājušā rudens, ar 85% profesionāļiem apsverot jauna darba meklējumus šogad.

Lai gan daudzi tehnoloģiju uzņēmumi pagājušajā gadā piedzīvoja masveida atlaišanas, strādājošie kopumā par to nav pārāk noraizējušies. LinkedIn Darba tirgus pārliecības indekss, kas tika publicēts šogad sākumā, bija tuvu četru gadu augstākajam līmenim. Aptaujāto 55% teica, ka jūtas pārliecināti par savu spēju iegūt vai saglabāt darbu tajā laikā, salīdzinot ar tikai 36% 2021. gada janvārī.

Protams, tas, ka cilvēki domā par darba maiņu, nenozīmē, ka viņi to darīs vai ka viņiem tas vajadzētu darīt. Conference Board pētījums atklāja, ka cilvēki, kuri mainīja darbu 2022. gadā, pašlaik ir mazāk apmierināti ar savu darbu nekā tie, kuri izvēlējās palikt.