Vai nauda ir noslēpums, lai panāktu, ka jaunā paaudze sāk runāt? Apvienotās Karalistes valsts datu analītiķi atklāj savus jaunākos paņēmienus, lai uzzinātu, kas viņus interesē.

Vai nauda ir noslēpums, lai panāktu, ka jaunā paaudze sāk runāt? Apvienotās Karalistes valsts datu analītiķi atklāj savus jaunākos paņēmienus, lai uzzinātu, kas viņus interesē.

Gen Z grūtāk sasniedzami

Gen Z pārstāvji ir pazīstami ar to, ka viņus ir grūti sasniegt. Vai esat kādreiz mēģinājis viņiem piezvanīt?

Apsekojumu metožu maiņa

Tas ir problēma, kas radījusi galvassāpes Apvienotās Karalistes oficiālajam statistikas uzraugam. Šī sabiedriskā iestāde ir atbildīga par vairāku svarīgu datu punktu uzraudzību, tostarp darba tirgus aktivitāti, kas kļuvusi arvien grūtāka, pateicoties Gen Z, kuri izvairās no telefona zvaniem.

Tāpēc statistikas uzraugs nolēma mainīt savu pieeju. Tas palielināja atlīdzību, ko piedāvāja dalībniekiem, un veica sejas pret seju intervijas, cerot, ka tas varētu palielināt atbildes likmi. Un lūk – tas darbojās.

Nauda runā, un jaunieši ir atbildējuši uz jaunajām metodēm Darba spēka apsekojumam, kas aplūko nodarbinātības stāvokli Apvienotajā Karalistē un ir valsts lielākais mājsaimniecību pētījums.

Naudas balvas, papildus jauniešu sasniegšanai un atkārtotai pieejas veikšanai, ir palielinājušas atbildes visās vecuma grupās, Liz Makīvna, ekonomikas statistikas direktore, teica intervijā.

Viņa piebilda, ka jaunais plāns ar virkni “atveseļošanās” pasākumiem palīdz veicināt izmaiņas. Tas ietvēra prioritāti mājsaimniecībām ar jauniešiem un parauga izmēra paplašināšanu.

Statistikas iestāde arī izmantoja apmaksātas un neapmaksātas uzņēmumu aptaujas, kur monetārā stimula apmērs ir 25 mārciņas (31.4 dolāri) par mājsaimniecību un papildus 25 mārciņas par mājsaimniecībām, kas pabeidz aptauju.

Kopš jaunās metodes ieviešanas vidējais mājsaimniecību interviju skaits ir pieaudzis līdz 1539 no janvāra līdz martam, salīdzinot ar 1168 no pagājušā oktobra līdz decembrim.

Tas ir labi Anglijas Bankai, kas pieņem galvenos monetāros politikas lēmumus, balstoties uz šiem skaitļiem. Centrālā banka izmanto vidējās algas datus un citus darba tirgus rādītājus, lai saprastu Apvienotās Karalistes ekonomisko situāciju.

Oficiālajai statistikai nav pārspīlēta nozīme. Tā ir būtiska, lai iegūtu pulsa pārbaudi Apvienotajai Karalistei ekonomikai, jo dati par darba tirgu palīdz bankām noteikt procentu likmes. Bet nesen nodarbinātības dati kļuvuši neprecīzi sakarā ar respondentu skaita samazināšanos, kas galu galā piespieda statistikas uzraudu atteikties no simtgadīgajiem metodēm par labu šiem jaunajiem paņēmieniem.

Gen Z pārstāvji, no kuriem daudzi ir savas karjeras sākumposmā vai tikai ienāk darba tirgū, ir bijuši īpaši sarežģīti pieejami datiem.

“Ja domājam par tiem, kuriem vismaz laika bagāti, tie parasti ir jaunieši,” teica Derens Morgans, ekonomikas statistikas ražošanas un analīzes direktors.

Lai gan aizņemtie un neatbildīgie Gen Z ir liels iemesls, kāpēc statistikas uzraudam bija jāpārdomā savas datu vākšanas metodes, jaunie pasākumi attieksies arī uz citām vecuma grupām. Vienīgais atšķirīgums? “Sekošanas elements” spēlē lielāku lomu starp jauniešiem.

Statistikas birojs līdz nesenam laikam atturējies no tiešsaistes metodēm datu vākšanai – tagad tas izmēģina jaunu sistēmu, kas ietver ceturkšņa datu kopumu ar 165% vairāk indivīdu nekā agrāk.

Apvienotajai Karalistei nav vienīgajai problēmas sasniegt savu jauniešu populāciju – ASV problēma kļūst arvien sliktāka, īpaši ar jauniešiem, kas nedzīvo kopā ar saviem vecākiem.

Skaidrs, ka Gen Z ir nepieciešams lielāks stimuls piedalīties darba tirgus aptaujās nekā iepriekšējajiem paaudzēm. Lai gan šobrīd tas izskatās veiksmīgi, Gen Alpha var nākt klajā un reaģēt uz lietam atšķirīgi no saviem priekštečiem.