Vai Medicare sedz medicīniskās trauksmes sistēmas? Šeit ir tas, ko eksperti vēlas, lai jūs zinātu par savām iespējām.

Vai Medicare sedz medicīniskās trauksmes sistēmas? Šeit ir tas, ko eksperti vēlas, lai jūs zinātu par savām iespējām.

Nacionālās veselības aptaujas rezultāti

Saskaņā ar Nacionālo veselības aptauju, kas aptaujāja pieaugušos vecumā no 50 līdz 80 gadiem, 88% atbildēja, ka ir svarīgi palikt savās mājās pēc iespējas ilgāk. Lai vecāki amerikāņi varētu palikt savās mājās labi, tehnoloģijas var būt noderīgas, īpaši medicīniskās trauksmes sistēmas.

“Šīs ierīces ļauj tiem, kas ir krituši vai saskaras ar ārkārtas situāciju, sazināties ar kādu palīdzībai,” saka Džena Tīga, Veselības apdrošināšanas un pabalstu direktore Nacionālajā vecuma padomē. “Galvenais, tie palīdz indivīdam saglabāt neatkarību.”

Medicīniskās trauksmes ierīces ir tālu aizgājušas kopš 1980. gadu Lifecall reklāmām, kurās redzama vecāka sieviete uz zemes, sakot: “Es esmu kritusi un nevaru piecelties.” Mūsdienu medicīniskās trauksmes iespējas ietver gan mājas, gan ceļojumu sistēmas, kā arī pulksteņus un citas valkājamas ierīces.

Kā darbojas medicīniskās trauksmes ierīces?

Tipiskas mājas medicīniskās trauksmes sistēmas ir bāzes vienība mājās, kas bezvadu veidā savienojas ar sienas sensoriem vai valkājamām ierīcēm. Mobilajām sistēmām ir uzlādējams akumulators un lādētājs.

Abas sistēmas parasti piedāvā valkājamos aksesuārus, piemēram, kaklarotu, rokassprādzi vai pulksteni, kas ietver palīdzības pogu. Kad poga tiek nospiesta (vai dažos modeļos, kad tiek konstatēts kritiens), tiek aktivizēts trauksmes signāls un tiek informēts uzraudzības centrs vai ārkārtas kontaktpersonas un reaģētāji.

Vidējās ikmēneša izmaksas svārstās no 20 līdz 45 ASV dolāriem, neieskaitot aprīkojuma un citu programmu izmaksas.

Citas ierīces, kas var būt noderīgas medicīniskajos ārkārtas gadījumos

Apple Watch

Atšķirībā no medicīniskajiem trauksmes pulksteņiem, Apple Watch (249-799 ASV dolāri) nav savienots ar uzraudzības centru. Tomēr tam ir drošības funkcijas – piemēram, spēja sazināties ar ārkārtas dienestiem, konstatēt kritienu un parādīt medicīnisko informāciju ārkārtas gadījumos.

Balss asistenti

Šīs ierīces, kas novietotas jūsu mājoklī, var atgādināt par tikšanām un informēt par jaunumiem. Lai gan tās nav medicīniskas trauksmes ierīces, tās var palīdzēt medicīniskajos ārkārtas gadījumos.

Google Nest un Amazon Echo ierīču klāstam ir spēja izsaukt saglabātu kontaktu palīdzībai. Jums tas jāiestata caur viņu lietotnēm. Diemžēl sistēmas neļauj zvanīt uz 911.

Alexa Emergency Assist ir pieejama arī caur jūsu Amazon Echo ierīci kā papildinājums. Ja jums nepieciešama palīdzība, varat teikt “Alexa, izsauc palīdzību.” Tas savieno jūs ar 24/7 steidzamas reaģēšanas aģentu, kurš var pieprasīt ārkārtas dienestus un sniegt svarīgu informāciju no jūsu profila pirmajiem reaģētājiem. Turklāt jūsu norādītie ārkārtas kontaktpersonas tiek informēti katru reizi, kad sākas un beidzas zvans.

Cenas sākas ap 40 ASV dolāriem par ierīcēm. Abonementa un dalības maksas ir papildus.

Vai Medicare apmaksā medicīniskas trauksmes ierīces?

“Tradicionālais Medicare un Medigap neapmaksā medicīniskas trauksmes sistēmas, viedpulksteņus vai balss asistentus,” saka Katlina Holta, asociētā direktore un advokate Medicare aizstāvības centrā.

Dažas Medicare Advantage programmas var segt medicīniskas trauksmes ierīces, saka Holta.

Turklāt dažas Medicaid programmas var segt to, ko sauc par Personisko ārkārtas reaģēšanas pakalpojumu (PERS) ierīcēm. Sarakstu pēc valsts varat redzēt šeit.

“Medicīniskas trauksmes ierīces neatbilst definīcijai par segtajiem medicīniskajiem ierīču veidiem vai ilgstoši lietojamai medicīnas aprīkojumam saskaņā ar Medicare,” saka Holta.

Medicare Part B apmaksā tikai medicīniski nepieciešamo ilgstoši lietojamu medicīnas aprīkojumu, ja jūsu veselības aprūpes sniedzējs to izraksta lietošanai jūsu miteklis. Mediciniski nepieciešams tiek definēts kā “veselības aprūpes pakalpojumi vai preces, kas nepieciešami slimības, traumas, stāvokļa, slimības vai tā simptomu diagnosticēšanai vai ārstēšanai un kas atbilst pieņemtiem medicīnas standartiem.”

Tipisks ilgstoši lietojamais medicinas apríkojums, ko seg Medicare, ietver spieķus, staigules un skãbekļa apríkojumu.

“Medicare galvenais mērķis ir ārstēt problēmas nevis novērst kaut ko notiekam,” saka Holta. “Tâ kã šie mediciniskie ieríči galvenokãrt ir preventivi, tie nav segti.”

Citas iespējas apmaksat mediciniskas trauksmes ierices

  • Veterani var kvalificeties bezmaksas mediciniskas trauksmes sistémam.
  • “Medicinisko ieríču uzņémumi dažreiz piedava atlaides apríkojumam,” saka Tíga.
  • Tâpat kâ daudzos citos mediciniskos izdevumos, ja jums ir nauda veselibas taupisanas kontâ (HSA), jûs varat to izmantot mediciniskas trauksmes sistémas apmaksa.
  • Jûs varat sazinaties ar savu vietéjo Vecuma aģenturu aģenturu, lai uzzinatu par kopienas pamata programmam, kas var palidzet segt šos izdevumus.
  • Visbeidzot apsvérsiet iespeju uzzinat par labumiem, uz kuriem jûs varat pretendét caur Nacionâlo vecuma padomes vietéjo labumu datubazi vai zvaniet uz palidzibas liniju pa tâlruni 1-800-794-6559. Viņi var savienot jūs ar labumu programmam, kas var palidzet apmaksat medicinisko ierici.