Uzņēmumi, kas izmanto mākslīgo intelektu, ir gandrīz dubultojušies, taču tikai līdz 5,4%, atklāj Tautas skaitīšanas birojs.

Uzņēmumi, kas izmanto mākslīgo intelektu, ir gandrīz dubultojušies, taču tikai līdz 5,4%, atklāj Tautas skaitīšanas birojs.

Uzņēmumu izmantošana ASV

ASV uzņēmumu izmantošanas līmenis ir salīdzinoši mazs, bet strauji pieaug, informācijas tehnoloģiju nozarē un vietās, piemēram, Kolorādo un Kolumbijas apgabalā, vadot ceļu, saskaņā ar jaunu ASV Tautas skaitīšanas biroja pētnieku dokumentu.

AI rīku izmantošana

Kopējā AI rīku izmantošana uzņēmumos preču un pakalpojumu ražošanā ir pieaugusi no 3,7% pagājušajā rudenī līdz 5,4% februārī, un tiek prognozēts, ka ASV tas pieaugs līdz 6,6% līdz agrai rudenim, saskaņā ar biroja Biznesa tendenču un prognožu aptauju, kas tika publicēta šajā pavasarī.

AI izmantošana uzņēmumos joprojām ir diezgan maza, jo daudzi uzņēmumi vēl nav redzējuši tās nepieciešamību, sacīja Tautas skaitīšanas biroja pētnieki pavadošajā dokumentā.

“Daudzi mazie uzņēmumi, piemēram, frizētavas, nagu saloni vai veļas mazgātavas, vēl var neredzēt AI izmantošanu, bet tas var mainīties ar augošu AI pielietojumu biznesā,” viņi teica. “Viena no iespējamajām izskaidrojumiem ir pašreizējais AI pielietojumu trūkums plašam uzņēmumu problēmu klāstam.”

Maz uzņēmumu, kas izmanto AI rīkus, ziņoja par darbinieku atlaistību to dēļ. Tā vietā daudzi uzņēmumi, kas izmanto AI, paplašinājās salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem. Viņi arī attīstīja jaunas darba plūsmas, apmācīja personālu tehnoloģijas lietošanā un iegādājās saistītos pakalpojumus, sacīja pētnieki.

AI izmantošanas līmenis starp uzņēmumu nozarēm atšķirās plaši, no 1,4% būvniecībā un lauksaimniecībā līdz 18,1% informācijas tehnoloģijā. Lielie uzņēmumi bija vairāk pakļauti tehnoloģijas izmantošanai nekā mazie un vidējie uzņēmumi, bet vismazākie uzņēmumi to izmantoja vairāk nekā vidējie uzņēmumi, saskaņā ar pētniekiem.

AI tika visvairāk izmantots mārketinga uzdevumiem, klientu apkalpošanas čatbotiem, datoru spējai saprast cilvēku valodas, teksta un datu analīzei un balss atpazīšanai.

Uzņēmuma pieredze

Eriks Pols, programmatūras izstrādes uzņēmuma Orlando operatīvais direktors, aptuveni gadu izmanto AI rīkus attēlu ģenerēšanai mārketinga materiāliem, palīdzot rakstīt atbilstības dokumentus, kas var būt apnicīgi, un salīdzinot dažādas dokumentācijas versijas produktiem.

“Tas ir kļuvis par neatņemamu mūsu dienas daļu,” Pols sacīja ceturtdien. “Bet problēma ir tajā, ka tam nevar uzticēties. Tu nekad nevari aklā aizpildīt un kopēt. Dažreiz konteksts tiek izkropļots un tas ievieto kļūdainus datus, kas nav noderīgi vai maina raksturojumu par tēmu, par kuru tu raksti.”

Divas vietas ar valsts augstāko AI izmantošanu uzņēmumos, Kolorādo un Kolumbijas apgabals, bija adopcijas līmeņos 7,4% un 7,2% attiecīgi. Aiz šiem štatiem nebija tālu Florida, Delavera, Kalifornija un Vašingtonas štats. Misisipi bija mazākais AI lietotājs ar 1,7% uzņēmumu.

Aptauja parādīja zināmu ambivalenci starp uzņēmumiem par to, vai viņi pieņems AI savos biznesos tuvākajā nākotnē vai turpinās to izmantot. Divas trešdaļas uzņēmumu, kas vēl nav izmantojuši AI, ziņoja, ka viņi sagaida palikt neizmantotājiem, un 14% uzņēmumu, kas vēl nav izmantojuši tehnoloģiju, bija neskaidri par to, vai viņi to darīs nākotnē.

Aptuveni 14% pašreizējo lietotāju ziņoja, ka viņi negaida turpināt izmantot AI tuvākajā nākotnē, “iespējams norādot uz kaut kādu turpināmu eksperimentēšanu vai pagaidu lietošanu, kas var novest pie atsacīšanās,” sacīja pētnieki.

Statistikas aģentūra plāno turpināt sekot līdzi AI izmantošanai biznesos, sacīja Ron Džarmins, Tautas skaitīšanas biroja vietnieka direktors ceturtdien.

“Pirmo reizi cik es zinu, mums ir iespēja mērīt vispārpieejamas tehnoloģijas izplatību ekonomikā un uzzināt tās ietekmi,” sacīja Džarmins.