Uzkopšanas darbinieki, kas tika algoti tīrīt gaļas pārstrādes uzņēmumu, kura vērtība ir 8 miljardi dolāru, izmantoja bērnus darbam, paziņoja regulētāji.

Uzkopšanas darbinieki, kas tika algoti tīrīt gaļas pārstrādes uzņēmumu, kura vērtība ir 8 miljardi dolāru, izmantoja bērnus darbam, paziņoja regulētāji.

Tenesī bāzēts tīrīšanas uzņēmums piekrīt maksāt vairāk nekā pusmiljonu dolāru

ASV Darba departaments pirmdien paziņoja, ka Tenesī bāzēts tīrīšanas uzņēmums ir piekritusi samaksāt gandrīz 650 000 ASV dolāru lielu naudas sodu un tiesas rīkojumu, kas aizliedz uzņēmumam turpmāk nodarbināt nepilngadīgos. Februāra iesniegumā norādīts, ka federālie izmeklētāji uzskata, ka vismaz četri bērni joprojām strādāja vienā no Iovas gaļas pārstrādes rūpnīcām līdz 2020. gada 12. decembrim.

ASV likumi aizliedz uzņēmumiem nodarbināt personās, kas jaunākas par 18 gadiem, gaļas pārstrādes rūpnīcās, ņemot vērā briesmas.

Darba departaments apgalvoja, ka uzņēmums nodarbinājis 15 nepilngadīgos darbiniekus vienā no rūpnīcām Virdžīnijā un vismaz deviņus Iovas pilsētā. Darbs ietvēra bīstamu iekārtu, piemēram, galvas šķelšanas iekārtu, žokļu vilcēju un gaļas lentzāģu tīrīšanu bīstamos apstākļos, kur dzīvnieki tiek nogalināti un apstrādāti.

Viens 14 gadus vecs darbinieks smagi ievainojies, tīrot stilbiņu iepakošanas līnijas jostu Virdžīnijas rūpnīcā, apgalvoja izmeklēšana.

Abas rūpnīcas februārī paziņoja, ka ir izbeigušas līgumattiecības ar tīrīšanas uzņēmumu.

Vienošanās nosaka, ka uzņēmums nolīgs trešo personu konsultantu, lai uzraudzītu uzņēmuma atbilstību bērnu darba likumiem vismaz trīs gadus, kā arī organizētu apmācības. Uzņēmumam jāizveido arī karstā līnija, lai indivīdi varētu ziņot par bērnu darba ļaunprātīgu izmantošanu.

Uzņēmuma pārstāvis februārī sacīja, ka uzņēmums sadarbojas ar izmeklēšanu un ir “nulles tolerance pret nepilngadīgo darbu”.

Atbildot uz šo gadījumu, viena no rūpnīcām sāka savu izmeklēšanu pagājušajā gadā, piebilstot, ka bērnu darbs nav pieņemams viņu biznesā. “Mēs esam šokēti par šiem neseni izvirzītajiem apgalvojumiem, jo tie neatbilst tam, kas mēs esam kā uzņēmums un ko mēs atbalstam,” sacīja rūpnīcas paziņojumā. “Tāpēc mēs veicam visaptverošu trešo personu auditu par bērnu darba novēršanas un aizsardzības procedūrām, ieskaitot līgumslēdzēju atbilstības auditu un identitātes krāpšanas pārskatu.”

Darba departaments ir pievērsis uzmanību pieaugošajam bērnu darba pārkāpumu sarakstam visā valstī, tostarp 16 gadus veca jaunieša nāvei Misisipi putnu fabrikā un 16 gadus veca jaunieša nāvei pēc negadījuma kokzāģētavā Viskonsinā, kā arī ziņojumam par vairāk nekā 100 nepilngadīgiem darbiniekiem, kas nelikumīgi nodarbināti gaļas pakošanas rūpnīcās. Uzņēmums samaksājis vairāk nekā 1,5 miljonus ASV dolāru naudas sodu.

Darba departamenta jaunākie statistikas dati liecina, ka nepilngadīgo nelikumīga nodarbināšana ASV ir pieaugusi par 88% kopš 2019. gada.

-Ziņo Amanda Gerut