UBS peļņa sasniedz 1,8 miljardus dolāru, jo Credit Suisse apvienošanās atnes ieguvumus

UBS peļņa sasniedz 1,8 miljardus dolāru, jo Credit Suisse apvienošanās atnes ieguvumus

Peļņa atgriežas

Ziņojot par pirmā ceturkšņa rezultātiem, UBS Group AG paziņoja par peļņas atgūšanu pēc diviem zaudējumu ceturkšņiem, ar labvēlīgu sniegumu gan bagātības pārvaldības, gan investīciju banku nozarēs, kā arī turpinot integrāciju pēc pagājušā gada ārkārtas glābšanas pasākumiem.

Ziņots, ka bankas tīrā peļņa pirmajā ceturksnī bija 1,8 miljardi dolāru, salīdzinot ar analītiķu prognozēm par 598 miljoniem dolāru. Galvenajā bagātības pārvaldības vienībā tika ziņots par labākiem nekā gaidītajiem jauno aktīvu pieplūdumiem – 27 miljardi dolāru, savukārt apvienotajai investīciju bankai ziņots par veiksmīgu sniegumu ASV, kas palīdzēja sasniegt pirmo peļņu kopš pārņemšanas.

UBS akcijas cena strauji pieauga pēc ziņojuma publicēšanas, pieaugot par 8,1% plkst. 09:40 Zīrihē.

Banka plāno pabeigt juridisko apvienošanos līdz 31. maijam, un spēcīgi finanšu rezultāti stiprinās UBS izpilddirektora Serdžio Ermoti pozīciju, saskaroties ar pieaugošu regulatīvo vidi. Pagājušajā mēnesī Šveices valdība ierosināja palielināt kapitāla līmeni, ko UBS ir nepieciešams uzturēt, kas varētu sasniegt apmēram 20 miljardus dolāru.

Tā kā jauno noteikumu ieviešana visdrīzāk notiks ne agrāk kā 2026. gadā, Ermoti norādīja, ka UBS plāno nākamo divu gadu laikā atgriezt investoriem aptuveni 2 miljardus dolāru.

“Mums ir arī laba dinamika ar klientiem, pieplūdums visos mūsu biznesa segmentos, un mūsu kapitāls ir stiprs, tāpēc mēs varam turpināt mūsu kapitāla atgriešanas plānus,” Ermoti teica intervijā ar Bloomberg Television Francine Lacqua otrdien.

Liels snieguma uzlabojums nāca no turpinātas aktīvu un saistību novērtējuma, ko UBS ieguva kā daļu no pagājušajā gadā veiktās pārņemšanas. Banka arī iegrāmatoja 272 miljonu dolāru ienākumus vienībā, kas atbild par biznesa likvidēšanu, saistībā ar aktīvu pārdošanu Apollo Global Management Inc.

Izslēdzot šādus efektus, “galvenie darbības segmenti tikai nedaudz pārsniedza gaidīto,” analītiķi no KBW, tostarp Tomass Hallets, rakstīja piezīmē. “Tomēr mēs neuzskatām, ka būtu jebkādi lieli peļņas samazinājumi grupas līmenī, kas bija galvenais temats iepriekšējos ceturkšņos.”

Savos prognozēs UBS norādīja, ka mainīgais centrālo banku procentu likmju vides ietekme sāk ietekmēt ienākumus no aizdevumiem. Daļēji tāpēc banka prognozē neto procentu ienākumu samazinājumu bagātības pārvaldības un personisko un korporatīvo banku segmentos.

Runājot par integrāciju, UBS norādīja, ka pirmajā ceturksnī ir realizējusi aptuveni 1 miljardu dolāru izmaksu ietaupījumus un plāno līdz 2024. gada beigām sasniegt vēl 1,5 miljardu dolāru.

Bagātības pārvaldības vienības ieņēmumi ceturksnī pieauga līdz ziņotajiem 6,1 miljardiem dolāru, salīdzinot ar 5,6 miljardiem dolāru decembrī. Banka norādīja, ka īpaši rezultātu veicināja Amerikas, Šveices un Āzijas-Klusā okeāna reģioni.

UBS investīciju banka ziņoja par peļņu pirms nodokļiem aptuveni 555 miljonu dolāru apmērā, salīdzinot ar analītiķu prognozēm par 398 miljoniem dolāru. Ieņēmumi investīciju bankas vienībā, kur atrodas konsultatīvie pakalpojumi, kā arī parāda un kapitāla tirgu pakalpojumi, pieauga par 52% salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Aktīvu pārvaldībā peļņa pirms nodokļiem bija 111 miljoni dolāru, kas ir zem prognozēm.

Kapitāla plāni

Šveices Federatīvais padome vēlas, lai sistēmiski svarīgajiem banku uzņēmumiem būtu ievērojami lielāks kapitāls pret savu ārvalstu vienībamu aizsardzībai pret nākotnes riskiem. UBS var saskarties ar kapitāla zudumu apmēram 20 miljardu dolāru apmērā, ja reformas stājas spēkā. Priekšlikumi ir paredzēti valsts banku sektora drošuma uzlabošanai un problēmas risināšanai, kas palīdzēja paaccelerēt pagaišgad notikušo krizi.

UBS vadītaji ir izteikušies pret nepieciešamibu palielinat kapitalu. UBS priekšsēdētajs Kolms Kellehers pagaišajaa meneesaa teica, ka priekšlikums ir “nepareizais līdzeklis” krizes risinajumam, piebilstot, ka aizdevējs ir “nopietni noraizes” par dažam diskusijam ap papildus buferiem.

Banka noradija, ka tas CET1 koeficients – kapitala stipruma meris – bija 14.8% ceturksna beigas. Ermoti teica, ka ir par agru detalizeti apspriest jauno noteikumu ietekmi.