Uber izraisa monopolu bažas ar plānu maksāt gandrīz 1 miljardu dolāru par tā vienīgo galveno ēdienu piegādes konkurentu Taivānā.

Uber izraisa monopolu bažas ar plānu maksāt gandrīz 1 miljardu dolāru par tā vienīgo galveno ēdienu piegādes konkurentu Taivānā.

Uber Technologies Inc. iegādājas Foodpanda biznesu Taivānā

Uber Technologies Inc. ir nolēmis iegādāties Foodpanda biznesu Taivānā par 950 miljoniem dolāru, stiprinot savu kontroli pār svarīgu Āzijas tirgu, jo tas cenšas paplašināties reģionā.

Uber paplašina savu ēdienu piegādes biznesu

Uber, kura ēdienu piegādes bizness globālajā mērogā pēdējā ceturksnī pārspēja konkurentus, plāno pabeigt skaidras naudas darījumu līdz 2025. gada pirmajai pusei. Iegāde, kas ir viena no lielākajām Taivānā ārpus mikroshēmu nozares, arī norāda uz Delivery Hero atkāpšanos no Āzijas. Abas puses uzsvēra, ka pārņemšana ir atkarīga no regulatoru apstiprinājuma – iespējama problēma, ņemot vērā, ka Uber un Delivery Hero pašlaik ir divi dominējošie spēlētāji tirgū.

Foodpanda un UberEats jau gadiem ilgi ir bijuši galvenie konkurenti Taivānas ēdienu piegādes jomā. Saskaņā ar Measurable AI, Honkongas uzņēmuma, kas izseko biznesa kvītīm, datiem, līdz 2023. gada augustam Foodpanda saglabāja nelielu vadību ar 52% ēdienu piegādes pasūtījumu apjomu salīdzinājumā ar UberEats.

Darījums, kas tika paziņots otrdien, ir viens no lielākajiem pārņemšanas darījumiem Taivānā ārpus pusvadītāju nozares. Uber plāno apvienot abus uzņēmumus zem Uber Eats zīmola un atsevišķi vienojies iegādāties par 300 miljoniem dolāru jaunizdotas Delivery Hero akcijas. Delivery Hero cerēja izmantot darījuma ienākumus, lai atpirktu konvertējamās obligācijas.

Delivery Hero akcijas vērtība pieauga par 19% līdz 30,08 eiro plkst. 9:47 Frankfurtes biržas tirdzniecībā pēc tam, kad iepriekš pieauga pat līdz 22%, kas ir lielākais dienas iekšējais pieaugums kopš februāra. Akcijas vērtība šogad ir pieaugusi par 20%.

Uber saskaras ar nenoteiktību attiecībā uz saviem kopbraukšanas biznesiem ASV un Latīņamerikā. Pirmajā ceturksnī kopējie rezervējumi nepildīja analītiķu prognozes, savukārt konkurenti, tostarp Lyft Inc. un DoorDash Inc., pēdējā ceturksnī pārspēja Volstrītas gaidas. Investori ir koncentrējušies uz to, vai Uber var saglabāt divciparu izaugsmi ar jauniem produktu piedāvājumiem.

Taču piegādes bizness, kurš arī ir pieredzējis mazinoties kopējo izaugsmi, janvāra līdz marta periodā izrādījies spilgts punkts, pārsniedzot gaidījumus attiecībā uz kopējiem rezervējumiem. Pasūtījumu biežums sasniedza visu laiku augstāko līmeni.

Uber Eats ir augusi galvenajos starptautiskajos piegādes tirgos, tostarp Austrālijā, Francijā un Meksikā, vienlaikus pievienojot jaunus mazumtirdzniecības un pārtikas preču partnerus savai platformai. Jauns, bet augošs reklāmas bizness arī ir palīdzējis paplašināt piegādes biznesa peļņas robežas.

Gan patērētāji, gan pārdevēji bija nobažījušies par potenciālo divu dominējošo platformu apvienošanu, teica Taivānas Tirdzniecības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Chen Chih-min, ziņo vietējais mediju avots UDN. Aģentūra “rūpīgi izskatīs” lietu, lai izvairītos no konkurences ierobežošanas, citējot Chen teikto UDN.

Foodpanda ir radījis aptuveni 1,6 miljardu eiro lielu preču kopvērtību un sasniedzis līdzsvaru pielāgotajos rādītājos 12 mēnešu laikposmā līdz martam, uzņēmumi teica savā paziņojumā.

Tas mātesuzņēmums ir meklējis pircējus Foodpanda biznesam ārpus Taivānas, ar mazāku panākumu. Februārī vācu uzņēmums paziņoja, ka sarunas par dažu tā darbību pārdošanu Dienvidaustrumāzijā bija neveiksmīgas.