Tramps sola eļļas uzņēmumu vadītājiem, ka viņš pilnībā izbeigs elektroauto ražošanu, ja saņems miljardu dolāru ziedojumus savai vēlēšanu kampaņai, ziņo Vašingtonas Post.

Tramps sola eļļas uzņēmumu vadītājiem, ka viņš pilnībā izbeigs elektroauto ražošanu, ja saņems miljardu dolāru ziedojumus savai vēlēšanu kampaņai, ziņo Vašingtonas Post.

Nākotne elektroauto rūpniecībai varētu būt atkarīga no bijušā prezidenta Donalda Trampa atkārtotas vēlēšanās kampaņas.

Floridas sanāksmē Tramps teica pilnai telpai ar naftas uzņēmumu vadītājiem, ka apmaiņā pret 1 miljarda dolāru vākšanu viņa atkārtotas vēlēšanās kampaņai viņš atceltu virkni vides regulējumu, saskaņā ar ziņojumu no Washington Post. Naftas uzņēmumu vadītāji esot izbrīnījuši par Trampa komentāru darījuma raksturu.

1 miljarda dolāru iztērēšana, lai viņu atgrieztu Baltajā namā, būtu “darījums” klātesošajiem vadītājiem, ņemot vērā visus regulējumus un nodokļus, no kuriem viņi izvairītos, ja viņš būtu amatā, teica Tramps, saskaņā ar Washington Post.

Klātesošie bija vadītāji no Chevron, Exxon un Occidental Petroleum, ziņoja Washington Post. Trampa kampaņa, Chevron un Occidental Petroleum neatbildēja uz komentāru pieprasījumu. Exxon pārstāvji atteicās komentēt.

Iekļauti šajos nākotnes regulatīvajos samazinājumos bija solījums atcelt virkni regulējumu, kas paredzēti, lai mudinātu autoražotājus ieguldīt un ražot vairāk elektroauto. Konkrētā politika ierobežo oglekļa emisijas daudzumu, kas atļauts no automašīnas izplūdes caurulēm. Jaunais regulējums būtībā liek automobiļu kompānijām ražot vairāk elektroauto, kam nav nekādu izplūdes caurules emisiju. Pāreja no benzīna dzinēju automobiļiem uz elektroauto kaitētu enerģijas uzņēmumiem, kas ražo benzīnu, kas darbina politikas mērķa automobiļus. Saskaņā ar Washington Post, Tramps sauc šo politiku par “absurdu”.

Īpaši šis regulējums ir piesaistījis naftas un gāzes uzņēmumu uzmanību, kas ir iztērējuši miljonus lobēšanas kampaņai pret to. Viņi apgalvo, ka politika ir de facto aizliegums dzinēju automobiļiem. Noteikumam ir arī sastapta spēcīga pretestība valsts līmenī. Pagājušajā mēnesī, tikai dažas nedēļas pēc regulējuma paziņošanas, 25 štatu grupa iesūdzēja tiesā, lai to apturētu, pamatojoties uz to, ka tas kaitēs ekonomikai.

Trampa solījums atcelt regulējumu tiklīdz viņš stāsies amatā nāk laikā, kad elektroauto rūpniecība jau ir “zem ūdens”. Tā saskaras ar samazinātu patērētāju pieprasījumu un industrijas cīņu attīstīt valsts līmeņa uzlādes tīklu. Likumdevēji visā pasaulē ir arī izmantojuši elektroauto pāreju kā politisku briesmoni, kas paaugstinātu cenas patērētājiem un kaitētu vietējiem enerģijas uzņēmumiem. Prezidenta Džo Baidena administrācija ir virzījusies uz elektroauto ieviešanas veicināšanu, piedāvājot 7500 dolāru nodokļu kredītu mājsaimniecībām, kas iegādājas tādu.

Ja Trampa cerības piepildīsies, tās varētu apdraudēt ASV autoražotāju rūpīgi izstrādātos plānus, kas ir ieguldījuši miljardus elektroauto. GM, Ford un Stellantis ir apsolījuši atvērt rūpnīcas tieši EV un akumulatoriem, kas tos darbina visā valstī. Tomēr visi trīs nesen ir samazinājuši savus plānus saistībā ar samazinoties patērētāju pieprasījumam.

Sanāksmes laikā Tramps arī solīja atcelt citas pašreizējās regulas, pret kuram enerģijas uzņēmumi ir lobējuši. Piemēram, Tramps teica, ka viņš noņems pauzi eksporta atļaujās par sašķidrināto dabasgāzi, ko Baidena administracija bija ieviesusi, kamēr tika novērtēta to vides ietekme. Sarunas laikā Tramps arī teica vadītājiem, ka viņš atļaus naftas urbšanu Meksikas līcī un Alaskas Arktikas reģionos.

Šie regulatīvie samazinājumi ir asa kontrasta Baidena enerģijas politikai, kuru ceturtdien slavēja 20 klimata pārmaiņu organizāciju grupa.