Tramps pavēlēja samaksāt 9000 dolārus pēc tam, kad viņš tika atzīts par necieņu klusināšanas naudas tiesas prāvā.

Tramps pavēlēja samaksāt 9000 dolārus pēc tam, kad viņš tika atzīts par necieņu klusināšanas naudas tiesas prāvā.

Donalds Tramps ir atzīts par nicinājumu tiesas priekšā

Donalds Tramps ir ticis atzīts par nicinājumu tiesas priekšā Ņujorkā pēc tam, kad publiski izteicis kritiskus komentārus par lieciniekiem. Bijušais prezidents ir sodīts ar 9000 dolāru naudas sodu.

Tiesnesis konstatējis pārkāpumus

“Tiesa atrod apsūdzēto par noziedzīgu nicinājumu, jo viņš apzināti nepakļāvās šīs tiesas likumīgajam mandātam … deviņos atsevišķos gadījumos,” tiesnesis Huans Merčans rakstīja savā spriedumā.

Prokurori, tiesnesis noteica, ir pierādījuši pārkāpumu par aizlieguma pārkāpšanu deviņos no desmit ziņojumiem, ko viņi minēja Truth Social un Trampa kampaņas vietnē. Trampam ir rīkojums neizteikt nekādus paziņojumus par iespējamiem lieciniekiem, prokuroriem, tiesas personālu vai tiesas personāla ģimeni. Tramps ir atkārtoti nosaukusi aizliegumu par netaisnu.

Tiesnesis atbild uz kritiku

Merčans savā spriedumā atbildēja uz šo kritiku.

“Šī tiesa ir ļoti informēta un aizsargā apsūdzētā Pirmo grozījumu tiesības, it īpaši ņemot vērā viņa kandidatūru uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta amatu,” viņš rakstīja. “Ir ārkārtīgi svarīgi, lai apsūdzētā likumīgās brīvās runas tiesības netiktu ierobežotas, lai viņš varētu pilnībā piedalīties kampaņā par amatu, uz kuru viņš pretendē, un lai viņš varētu atbildēt un aizstāvēties pret politiskiem uzbrukumiem. Tāpēc šī tiesa izrādīja izvēli, kad izstrādāja Paplašināto rīkojumu un atlikusi tā izdošanu līdz tiesas prāvas priekšvakarā. … Šai tiesai ir ārkārtīgi svarīgi, lai Paplašināto rīkojumu neizmantotu kā ieroci, nevis kā vairogu iespējamiem lieciniekiem.”

Protams, 9000 dolāri Trampam ir tikai kabatas nauda, bet tiesa norādīja, ka tas bija maksimālais summas apmērs, ko tā varēja noteikt sodam. Tomēr Merčans savā spriedumā brīdināja Trampu, ka, ja viņš turpinās pārkāpt aizliegumu, viņš varētu nosūtīt Trampu uz cietumu un nevilcinātos to darīt.

“Apsūdzējam šeit tiek brīdināts, ka tiesa neturpinās paciest apzinātu tās likumīgo rīkojumu pārkāpšanu un ka, ja tas būs nepieciešams un atbilstoši apstākļiem, tiks piemērots ieslodzījuma sods,” viņš rakstīja.

Trampam tika arī rīkojums noņemt septiņas Truth ziņas, kas tika minētas rīkojumā, kā arī divus aizskarošos ziņojumus no viņa kampaņas vietnes.