Trampa mediji atbrīvo savu revīziju pēc tam, kad regulators atklāj, ka uzņēmums viltojis dokumentus “milzīgā krāpniecībā”.

Trampa mediji atbrīvo savu revīziju pēc tam, kad regulators atklāj, ka uzņēmums viltojis dokumentus "milzīgā krāpniecībā".

Uzņēmums “Trump Media and Technology Group” atlaistis auditors

Uzņēmums “Trump Media and Technology Group”, kas ir sociālā tīkla “Truth Social” īpašnieks, ir atlaistis auditoru, kurš nesen tika apsūdzēts lielā krāpšanā no federālo regulatoru puses.

Auditora nomaiņa

Bijušā prezidenta mediju uzņēmums piektdien atbrīvoja BF Borgers no neatkarīgā sabiedriskā grāmatvedības uzņēmuma pienākumiem, saskaņā ar vērtspapīru iesniegumu – kurā arī norādīts, ka “Trump Media” sadarbojās ar Arizonas grāmatvedi Semple, Marchal & Cooper kā BF Borgers aizstājēju nedēļas nogalē.

BF Borgers atbrīvošana notika tajā pašā dienā, kad Vērtspapīru un biržu komisija apsūdzēja firmu un tās īpašnieku Benjaminu F. Borgeru “apzinātās un sistemātiskās neveiksmēs” vairāk nekā 1 500 auditos.

Apsūdzības, kas ietver grāmatvedības noteikumu neievērošanu un dokumentācijas viltošanu, lai slēptu trūkumus, neietver nevienu darbu, ko BF Borgers veica “Trump Media”. Lai atrisinātu apsūdzības, BF Borgers un Borgeri piekrita maksāt kopumā 14 miljonus ASV dolāru civiltiesiskos sodus, kā arī uzreiz stājas spēkā pastāvīgi aizliegumi, kas viņiem liedz strādāt ar SEC saistītos jautājumos kā grāmatvežiem.

BF Borgers laiks ar “Trump Media” bija īss. Uzņēmums Kolorado firmu nosauca par savu auditoru 28. martā, saskaņā ar nesen iesniegto gada pārskata iesniegumu. Tajā laikā “Trump Media” atklāja, ka BF Borgers bija veicis arī tā auditus pirms sabiedrības kļūšanas par publisku, apvienojoties ar korporatīvo apvalku “Digital World Acquisition Corp”.

“Trump Media” iepriekš bija izmantojis vismaz divus citus auditorus – vienu, kas atkāpās 2023. gada jūlijā, un otru, ko valde atlaist martā, tieši pirms BF Borgers atkal pieņemšanas darbā.

Savā regulatīvajā iesniegumā “Trump Media” norādīja, ka “lēmums mainīt neatkarīgos reģistrētos sabiedriskos grāmatvedības uzņēmumus tika pieņemts ar Uzņēmuma Revīzijas komitejas ieteikumu un apstiprinājumu.” Associated Press uzņēmumam pirmdien vērsās pēc papildu komentāriem, tostarp par to, vai Semple, Marchal & Cooper pārskatīs BF Borgers iepriekš veikto darbu “Trump Media”.

BF Borgers un Semple, Marchal & Cooper nekavējoties neatbildēja uz pieprasījumiem sniegt paziņojumu.