Trampa bijušais advokāts un tagadējais pretinieks Maikls Koens sniedza izšķirošu liecību klusēšanas naudas tiesas prāvā. Lūk, ko viņš teica.

Trampa bijušais advokāts un tagadējais pretinieks Maikls Koens sniedza izšķirošu liecību klusēšanas naudas tiesas prāvā. Lūk, ko viņš teica.

Michaela Koena liecināšana

Reiz Donalds Tramps bija uzticīgs advokāts un labotājs, Mihaels Koens pirmdien sniedza svarīgu liecību par klusēšanas maksājumiem, kas ir centrā pirmajā bijušā ASV prezidenta kriminālprocesā.

Koens sniedza zvērinātiem lieciniekiem iekšējo informāciju par maksājumiem, lai apklusinātu sieviešu apgalvojumus par seksuālām attiecībām ar Trampu, sakot, ka maksājumus vadīja Tramps, lai novērstu kaitējumu viņa 2016. gada Baltā nama kandidatūrai.

Koens tiek gaidīts liecinieka solā vairākas dienas un saskarsies ar intensīvu Trampa advokātu pratināšanu, kuri ir attēlojuši viņu kā meli, kas cenšas sagrābt prezidenta amata kandidātu no Republikāņu partijas.

Lai gan viņš ir prokuroru svarīgākais liecinieks, viņš arī ir visvairāk pakļauts uzbrukumam – pavadot laiku federālajā cietumā un pēdējos gados veidojot savu personību kā Trampa pusē esošu ērkšķi.

Tramps ir noliedzis jebkādu nepareizu rīcību šajā lietā.

Šeit ir daži secinājumi no Koena liecības līdz šim:

‘Tikai dari to’

Koens tieši saistīja Trampu ar klusēšanas naudas shēmu, atceroties tikšanās un sarunas ar savu toreizējo priekšnieku par negatīvo stāstu apspiešanu 2016. gada kampaņas beigu nedēļās.

“Viņš man teica: Tikai dari to,” Koens teica par 130 000 dolāru maksājumu pornogrāfijas aktrisei Stormijai Danielai, kura draudēja publiskot apgalvojumus par seksuālu sastapšanos ar Trampu desmit gadus iepriekš. Tramps noliedz, ka viņiem jebkad būtu bijis sekss.

Mazāk nekā divas nedēļas pirms vēlēšanām Koens pabeidza maksājumus, lai nopirktu Danielas klusēšanu. Neilgi pēc tam viņš devās pie Trampa, lai informētu viņu, ka darījums ir noslēgts, viņš liecināja.

“Uzdevums, ko viņš man uzdeva, bija pabeigts, izpildīts un paveikts,” Koens liecināja, norādot uz otro iemeslu, lai atjauninātu savu priekšnieku: “lai paņemtu kredītu sev, lai viņš zinātu, ka es to esmu izdarījis un pabeidzis, jo tas bija svarīgi.”

Par citu stāstu par it kā notikušu romānu ar bijušo “Playboy” modeli Karenu Makdugalu, Koens teica, ka Tramps viņam teica: “Pārliecinies, ka tas netiek izlaists.” Koens liecināja, ka personīgi viņam nebija interese iegūt tiesības uz Makdugalas stāstu, sakot zvērinātajiem: “Ko es darīju, bija Trampa vadībā un labuma dēļ.” Tramps arī noliedz, ka viņam būtu bijusi attiecība ar Makdugalu.

Koens arī atcerējās, ka devies pie Trampa pēc tam, kad uzzināja par Trampa torņa durvju sargu, kurš nepatiesi apgalvoja, ka Trampam ir ārlaulības bērns.

Atbildot uz to, Tramps viņam teica: “Tu to nokārto,” saskaņā ar Koenam.

Koens aprakstīja savu dusmu sajūtu, kad sākotnēji netika kompensēts par Danielas klusēšanas naudas maksājumu. Galu galā viņš tikās ar Trampu un tad Trampa organizācijas CFO Alenu Veiselbergu Trampa tornī, lai apspriestu viņam pienākošo parādu, Koens stāstīja zvērinātajiem. Tur Veiselbergs informēja Koenam, ka kompensācijas tiks maksātas kā “juridiskie pakalpojumi” ikmēneša maksājumos, viņš liecināja.

Tas ir svarīgi, jo 34 viltotas biznesa dokumentu apsūdzības, ar kurām Tramps ir apsūdzēts, izriet no dokumentiem, piemēram, rēķiniem un čekiem, kas uzņēmuma ierakstos tika uzskatīti par juridiskiem izdevumiem. Prokurori apgalvo, ka šie maksājumi lielā mērā bija kompensācijas Koenam par Danielas klusēšanas naudas maksājumu.

Viss par kampaņu

Koens liecināja, ka Tramps baidījies, ka Danielas stāsts būs “katastrofa” viņa prezidenta kampaņai, kas jau tajā laikā cieta no slaveno “Access Hollywood” lentes atklāšanas, kur Tramps lepojies ar sieviešu seksuālu aizskaršanu bez viņu atļaujas.

Šis liecības var būt svarīgas prokuroriem, kuri cenšas pierādīt, ka Tramps shematiski nelegāli ietekmēja 2016. gada sacensības, apglabājot neglaimojošus stāstus, kas varētu kaitēt viņa kampaņai.

Aizstāvji ir centušies pierādīt, ka bijušais prezidents cenšas aizsargāt savu ģimeni un reputāciju – nevis savu kampaņu – pasargot tos no kauninošiem stāstiem par viņa personisko dzīvi.

Koens liecinaja, ka Tramps bija dusmigs, kad uzzinaja par Danielas stastu un teica viņam: “Es domaju, ka tu to nokartoju.”

Tramps teica Koenam: “Tas ir katastrofa, pilniga katastrofa. Sievietes mani ienist. Sievietes mani ienist. Puišiem tas šķiet forši, bet tas būs katastrofa kampaņai,” Koens liecinaja.

Koens jautaja Trampam, ka šis stasts var ietekmet viņa laulibu ar sievu Melaniju. Koens teica, ka Tramps atbildeja: “Neraizes,” piebilstot: “Cik ilgi tu domaji esmu tirgū? Ne ilgi.”

Koens teica, ka šis komentars lika viņam secinat: “tas viss bija par kampaņu.”

Tuvie attiecibas

Koens runaja spilgtos terminos par saviem agrajiem darba gadiem pie Trampa un stastija zverinatajiem, ka vins bija parsteigts un pagodinats kad bijusais prezidents pirma reize piedavaja vinam darbu. Koens teica ka vins un Tramps bija tik tuvi desmit gadus ko Koens stradaja pie vina ka abi runaja personigi vai pa telefonu vairakas reizes katru dienu.

Koens darba pienakumi ietvera sarunas ar medijiem lidz riknu riknu paradijumu sarunasanos Trampa varda ieskaitot neapmaksatus riknus no 50 piegadatajiem Trampa neveiksmiga Trampa Universitates projekta. Slava ko vins sanema no Trampa pec tam lika vinam justies ka “uz pasaules virsotnes” vinš stastija zverinatajiem.

“Vieniga lieta kas bija mana prata bija izpildit uzdevumu un padarit vinu laimigu” Koens teica atsaucoties uz Trampu.

Vins ari meloja un buleja Trampa varda vinš teica. Vina darba pienakumi ietvera sazinaties ar zurnalistiem kuru raksti satrauceja Trampu ludzot vinus veikt izmainas vai nonemt tos – dažreiz draudot ar tiesiskiem pasakumiem. Uz jautajumu vai vins to darija “stipra un draudiga veida” Koens atbildeja ka vins to darija.

Bet kopuma Koens stastija zverinatajiem darbs bija “fantastisks”.

“Tas bija briniskigs piedzivojums daudzos daudzos veidos” vinš piebilda. “Bija lieliski laiki. Bija vairaki mazak neka lieliski laiki.”

Rupigs prieksnieks

Koens atteloja Trampu ka dziļi iesaistitu detaļas un lemumos sava uznemuma Trump Organization.

Prokurori visa procesa garuma cenjas izvilkt šadu liecibu lai atbalstitu ideju ka Tramps butu zinajis par maksajumu Danielai un sekojošo kompensaciju Koenam.

Koens liecinaja ka Tramps velajas tikt nekavejoties informets par jebkadam attistibam saistiba ar uzdevumiem ko vins uzdevis. Koens teica ka Trampam bija “atvertas durvis” politika tapec vaditaji var tikties ar vinu vina biroja bez iepriekšejas pierakstisanas un informet vinu par notikumiem.

“Kad vinš tev uzdeva kaut ko vinš tad teica ‘Informejiet mani’ ‘Dodiet man zinat kas notiek'” Koens liecinaja. Tas ipasi attiecas “ja tas ir jautajums kas vinam sagadaja raizes.”

Ja Tramps “uzzinaja par to citadi tad tas neiet labi priekš tevis” Koens liecinaja.

Slepais ieraksts

Ar Koenam soli zverinatie atkal dzirdeja audio ierakstu ko vins slepeni veica sanaksme ar Trampu 2016. gada septembri kur tie apsprieda plenu par McDougal klusešanas naudas pirkumu. Ieraksta var dzirdet ka Tramps saka: “Cik mums jadod par šo? Viens-piecdesmit?”

Koens liecinaja ka tas bija vienigais reiz kad vins bija ierakstijis sarunu ar Trampu. Vins teica ka veica ierakstu lai Pekers National Enquirer izdevetajs var dzirdet sarunu un but parliecinats ka Tramps vinam samaksas atpakal.

Koens liecinaja ka ieraksts pecteciba padeva jo vina telefonam pienaca ienakošais zvans apstiprinajums ko sniedza mobilo sakaru operatora ieraksti tiesa. Koens teica ka numurs kas redzams operatora ierakstos pieder bankas amatpersonai kas meginaja sasniegt vinu.

Koens teica ka ieraksts netika mainits un skaneja tieši ta pat ka diena kad tas tika ierakstits. Prokuroru jautajumi kas izraisija šo liecibu bija domati lai atspetu aizstavibas priekšlikumu ko agrak izvirzija aizstaviba ka Koen varbut bija mainijis lentu.

Ieprieksej procesa laika Trampa advokati spieda liecinieku par “robežam” telefona apstrade pec tam kad Koen veica ierakstu kopa ar straujo beigam lentes gala.