Trampa advokāts uzstāj uz Stormijas Danielas paskaidrojumiem, kāpēc viņa pieņēma klusēšanas naudu, nevis izvēlējās publiskot informāciju.

Trampa advokāts uzstāj uz Stormijas Danielas paskaidrojumiem, kāpēc viņa pieņēma klusēšanas naudu, nevis izvēlējās publiskot informāciju.

Donald Trumpa klusuma naudas tiesas prāvas trešā nedēļa

Trešās nedēļas liecības Donald Trumpa klusuma naudas tiesas prāvā noslēdzas piektdien pēc tam, kad žūrijas locekļi dzirdēja dramatisko, ja ne pat pikanto, pornogrāfiskās aktrises Stormijas Daniels liecību, kamēr prokurori gatavojas savam svarīgākajam lieciniekam: Michaelam Cohenam, Trumpa bijušajam advokātam.

Daniels liecība

Daniels stāsts par it kā notikušo seksuālo tikšanos ar Trumpu bija svarīgs elements prokuroriem, kuri cenšas pierādīt, ka republikāņi un viņu sabiedrotie apglabāja neglaimojošus stāstus 2016. gada prezidenta vēlēšanu noslēdzošajās nedēļās, mēģinot nelikumīgi ietekmēt sacensību.

Trump, kurš noliedz, ka seksuālā tikšanās vispār notikusi, ceturtdien dusmīgi izgāja no tiesas zāles, žurnālistiem sakot: “Es esmu nevainīgs.” Viņa advokāti pieprasīja tiesas procesa apturēšanu dēļ Daniels liecībā minētajiem pikantajiem detaļiem, bet tiesnesis Juan M. Merchan lūgumu noraidīja.

Vairāk nekā 7½ stundu liecībā Daniels detalizēti aprakstīja to, kas viņasprāt notika pēc tam, kad viņi satikās slavenību golfa pasākumā pie Lake Tahoe, kuru sponsorēja pieaugušo filmu studija, kur viņa strādāja. Daniels pastāstīja par pārsteigumu, bailēm un diskomfortu, pat ja viņa piekrita seksam ar Trumpu.

Trumpa advokāti asas krustnodaļas laikā centās attēlot Daniels kā meli un izspiedēju, kas cenšas nogāzt bijušo prezidentu pēc tam, kad ir ieguvusi naudu un slavu no saviem apgalvojumiem. Trumpa advokāte Susan Necheles nospieda Daniels par to, kāpēc viņa pieņēma maksājumu par klusēšanu, nevis izgāja atklātībā, un abas sievietes apmainījās ar asiem vārdiem par to, ko Necheles uzskatīja par pretrunībām Daniels stāstos gadiem ilgi.

“Jūs visu izdomājāt, vai ne?” Necheles jautāja Daniels.

“Nē,” Daniels atbildēja.

Aizstāvji centās pierādīt, ka klusuma naudas maksājumi viņa labā bija mēģinājums aizsargāt viņa reputāciju un ģimeni – nevis viņa kampaņu – pasargājot viņus no kaunpilniem stāstiem par viņa personisko dzīvi.

Pēc tam, kad Daniels ceturtdien atkāpās no liecinieku sola, Trumpa advokāti lūdza tiesnesim grozīt klusuma rīkojumu, kas liedz viņam runāt par lieciniekiem lietā, lai viņš varētu publiski atbildēt uz to, ko viņa teica žūrijai. Tiesnesis arī šo lūgumu noraidīja.

Cohen gaidīšana

Tas viss notiek pirms Trumps un žūrijas sastapsies ar Cohen, kurš sarūpēja 130 000 dolāru maksājumu Daniels. Nav skaidrs, kad prokurori liecinieku solā izvirzīs savu galveno liecinieku, kurš atzina sevi par vainīgu federālajos apsūdzībajos un devās cietumā par savu lomu klusuma naudas shēmā.

Trump ir apsūdzēts 34 apsūdzībās par Trump Organization iekšējo uzņēmuma dokumentu viltošanu. Apsūdzības izriet no dokumentiem, piemēram, rēķiniem un čekiem, kas uzņēmuma ierakstos tika uzskatīti par juridiskiem izdevumiem. Prokurori saka, ka šie maksājumi lielā mērā bija kompensācijas Cohenam par Daniels klusuma naudas maksājumu.

Piektdienas rītā liecinieku solā atgriežas Madeleine Westerhout, Trumpa palīgs, kas stradaja Republikanu Nacionlaj Komitej tad, kad nopludinaja Trumpa “Access Hollywood” ierakstu tieši pirms 2016. gada vēlēšanam. Šis ieraksts ir svarigs, jo prokurori saka, ka politiska ugunsgrēka radita steiga veica maksajumu Daniels.

Westerhout, kas vēlak kalpoja kaa Trumpa personigais sekretars, žurijai ceturtdien pastastija ka ieraksts tik stipri satricinaja RNC vadibu ka “notika sarunas par to ka butu iespejams nomainit vinu kaa kandidatu ja tas nonaktu lidz tam.”

Liecibu mainigums

Liecinieki lietaj ir svarejušies starp gramatvežiem un bankieriem ar bieži sausu liecibu līdz Daniels un citiem ar pikantiem un neglaimojošiem stastiem par Trumpu un tabloida pasaules manevriem kas domati to noslepumainai saglabasanai. Neskatoties uz visu dramatismu galu gala šis ir tiesas process par naudas parrunas – biznesa darījumiem – un vai šie maksajumi tika veikti lai nelikumigi ietekmetu 2016. gada vēlēšanas.

Šis kriminallietas process var but vienigais no cetriem pret prezidenta amata pretendentiem kas nonaks tiesas procesa pirms velētaji novembri lems vai sutit vinu atpakal uz Balto namu. Trump ir noliedzis vainu un sevi attelo kaa upuri politiski piesarnotai tieslietu sistēmai kas cenšas liegt vinam vel vienu amata terminu.

Tikmer kamēr palielinajas cietuma draudi Trumpam par atkartotiem klusuma rikojuma parkapumiem vina advokati cinaas pret tiesneša rikojumu un mekle atru lemumu apelacijas tiesa. Ja ši tiesa atteiksies atcelt klusuma rikojumu Trumpa advokati velas atļauju vest savu apelaciju uz valsts augstako tiesu.