Tirgus skrējējiem ir karsts – un tas veicina Rodžera Federera atbalstīto “On” apavu pārdošanu

Tirgus skrējējiem ir karsts - un tas veicina Rodžera Federera atbalstīto "On" apavu pārdošanu

Uz augšu un uz priekšu

Šveices bāzētais, Ņujorkā kotētais skriešanas apavu uzņēmums On ir uz uzvaras takas.

Tā raksturīgie, ar krāteriem pildītie apavi ir kļuvuši par skrējēju favorītiem visā pasaulē, lai gan tie pastāv mazāk gadus nekā daži no tā konkurentiem. Laiks nevarētu būt labāks, jo vairāk cilvēku ir pievērsušies skriešanai kā savai izvēlētajai vingrošanas formai kopš COVID-19 pandēmijas – tendence, no kuras On gūst labumu.

Uzņēmums, ko atbalsta tenisa ikona Rodžers Federers, otrdien ziņoja par 29% pieaugumu pirmā ceturkšņa pārdošanā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sasniedzot 508 miljonus Šveices franku (560 miljonus ASV dolāru), pirmo reizi pārsniedzot pusmiljarda atzīmi.

Tā tiešā patērētāju pārdošana, kas sasniedz pircējus tieši caur On tīmekļa vietni un lietotni, tajā pašā periodā piedzīvoja 49% neto pārdošanas pieaugumu – ievērojams lēciens sporta apģērbu uzņēmumam.

“Tas kalpo kā apstiprinājums spēcīgajam pieprasījumam, ko esam pieredzējuši visos kanālos, reģionos un produktu kategorijās,” sacīja On līdzizpilddirektors un finanšu direktors Martins Hofmans.

Šveices uzņēmums paaugstināja savu gada pārdošanas prognozi pēc analītiķu prognožu pārspēšanas pirmajā ceturksnī, gūstot labumu no valūtas svārstībām. ASV, On lielākais tirgus pēc pārdošanas, veicās ievērojami labāk nekā citos reģionos, un tā akcijas Ņujorkā ir pieaugušas par 35% kopš 2024. gada sākuma.

On izaugsme labi salīdzinās ar citiem sporta apģērbu uzņēmumiem. Piemēram, Nike ir uzsācis 2 miljardu ASV dolāru izmaksu taupīšanas plānu nākamajiem trim gadiem, saskaroties ar mazāku patērētāju pieprasījumu, savukārt mazumtirgotājs Foot Locker ir bijis spiests atlikt savu izaugsmes plānu līdz tirgus uzlabošanai.

‘On’ uz priekšu un augšup

Kopš tā dibināšanas 2010. gadā, On ir kļuvis par zvaigzni pārpildītajā sporta apavu nozarē. Tā apavi izceļas ar “podiem” uz apavu platformas, kas paredzēti trieciena absorbēšanai ar katru soli. Cīrihes bāzētais uzņēmums ir arī izveidojis savu nišu starp modes mīlošiem luksusa patērētājiem, kas ir gatavi iztērēt vairāk par augstas kvalitātes apaviem.

On apavi, kas balstīti uz zinātni un inovatīvu dizainu, ātri kļuva par hitu starp vingrošanas entuziastiem – īpaši skrējējiem – padarot to rentablu četrus gadus pēc palaišanas.

Pandēmija bija pavērsiena punkts, kad uzņēmums kļuva par publisku augustā 2021. gadā, novērtējot to vairāk nekā 11 miljardus ASV dolāru. Gadu pēc tā kotēšanas tas pārspēja pārējo nozari, reģistrējot 70% neto pārdošanas pieaugumu salīdzinājumā ar 2020. gadu, neskatoties uz sarucošo pārdošanu plašajā sporta tirgū.

Spilgts On panākumu piemērs bija tad, kad Hellena Obiri divreiz uzvarēja Bostonas maratonu, valkājot tās apavus.

Šveices zīmols ir laižis klajā virkni jaunu produktu, piemēram, Cloudmonster 2 un Cloudspark, un plāno paplašināties DTC jomā, lai sasniegtu vairāk savu pircēju. Tas arī vēro Olimpiskajās spēlēs šovasar, lai veidotu zīmola atpazīstamību starp pasaules labākajiem sportistiem.

“Tie patiešām ir pirmie Olimpiskie spēles, kur mēs varam iet lielos,” Hofmans teica Bloomberg. “Un tas ir tuvu mūsu mājai, tāpēc mums ir pieejama pilna klātbūtne, ko varat vest uz spēlēm.”

Mums būs jāgaida un jāredz, vai On sapņa skrējiens turpināsies.