Tinderis, Bumble un Hinge ir kļuvuši par “tuksnesi” Gen Z un tūkstošgadniekiem – un tagad daudzi pārtrauc lietot iepazīšanās lietotnes uz visiem laikiem.

Tinderis, Bumble un Hinge ir kļuvuši par "tuksnesi" Gen Z un tūkstošgadniekiem - un tagad daudzi pārtrauc lietot iepazīšanās lietotnes uz visiem laikiem.

Iepazīšanās lietotnes vadītāji nezināja, cik daudz viņu reklāmas kampaņa ievainos jauniešus un tūkstošgadniekus

Iepazīšanās lietotne piedzīvoja lielu pretestību šonedēļ pēc tam, kad tika izvietotas reklāmas uz lielizmēra plakātiem, kas vērstas pret sievietēm ar pretcelibāta ziņojumiem, tostarp “tu labi zini, ka celibāta solījums nav atbilde”.

Plāns pilnībā neizdevās, kad sievietes sāka dalīties savos viedokļos TikTok, Instagram un X (agrāk Twitter) par to, cik aizvainojoša viņām bija iepazīšanās lietotnes jaunā reklāmas kampaņa. Viņas apgalvo, ka iepazīšanās lietotne ir aizmirsusi par to, ka sievietes turpina zaudēt reproduktīvās tiesības, citas ir piedzīvojušas traumas, kas liedz viņām baudīt un meklēt gadījuma seksuālās attiecības, un reklāmas kampaņas tēma baro ideju par patriarhālu sabiedrību, kurā sievietes ir tikai objekti, ar kuriem vīrieši var rotaļāties.

Reklāmas kampaņa bija domāta kā galvenais iepazīšanās lietotnes atveseļošanas plāna elements pēc tam, kad 70% aptaujāto sieviešu teica, ka piedzīvo iepazīšanās lietotņu nogurumu. Lietotne arī veica būtisku izmaiņu, kas tagad atbrīvo sievietes no nepieciešamības veikt pirmo soli, un paziņoja par mākslīgā intelekta iepazīšanās palīgiem, lai palīdzētu izfiltrēt saderīgos partnerus.

Pat pirms iepazīšanās lietotnes neveiksmes daudzi jaunieši un tūkstošgadnieki jau sen kritizēja iepazīšanās lietotņu pieredzi TikTok un citos sociālajos medijos. Paaudžu maiņa ir reāla – 79% koledžas studentu un citi jaunieši izvairās no regulāras iepazīšanās lietotņu lietošanas un tā vietā izvēlas tiešas mijiedarbības, saskaņā ar Axios un Generation Lab pētījumu no 2023. gada oktobra.

Neskatoties uz 16% ieņēmumu pieaugumu gadu no gada 2023. gadā, iepazīšanās lietotne arī paziņoja par plāniem atlaist 30% darbinieku pirms zīmola atjaunošanas, kas bija paredzēta ar “spēcīgāku pievilcību jauniešiem”, teica izpilddirektore Lidiane Jonesa laikā februāra peļņas zvana laikā. Hinge izdeva pētījumu, aicinot jauniešus pieņemt “kautrīgumu” tiešsaistes iepazīšanās laikā.

Kamēr iepazīšanās lietotnes jaunais kļūdas piemērs kalpo kā galvenais piemērs tam, kāpēc daudzi jaunieši un tūkstošgadnieki beidzot izlogojas no iepazīšanās lietotnēm uz visiem laikiem, ir dažādi iemesli, kāpēc šie jaunieši pilnībā atmest šīs lietotnes.

1. Tās ir “tuksneša zeme”

Pirmais vārds, kas nāk prātā 24 gadus vecam komunikāciju speciālistam Maksam Gomesam, domājot par iepazīšanās lietotnēm, ir “tuksneša zeme”.

“Es domāju, ka lietotāju bāze daudzās no šīm lietotnēm ir samazinājusies,” saka Gomezs, kurš dzīvo Ņujorkas Bruklinas rajonā. “Jaunieši vienkārši vairs tik daudz nelieto šīs [lietotnes].”

Gomezs arī saka, ka lietotnes ir kļuvušas arvien līdzīgākas citiem sociālajiem medijiem, piemēram, Instagram, kur lietotāji vairāk rūpējas par pareizo fotogrāfiju un rakstisku atbilžu veidošanu nekā par sevis autentisku attēlojumu.

“Lietotnes mērķis manuprāt ir būt autentiskam un jautram ar svešiniekiem,” saka Gomezs, kurš nesen sešus mēnešus pavadīja bez lietotņu lietošanas. Viņš ir izmēģinājis lietotnes gan heteroseksuālajiem, gan homoseksuālajiem attiecībamiem “un visas tās ir daudz sliktākas nekā es atceros.”

2. Pārmērīgi seksualizētas tēmas

Citas lietotnes lietotāji ir atstumti no iepazīšanās lietotnēm, jo tajos sievietes tiek uzaicinatas uz neķītrajiem attēliem un ziņojumiem. Luiza Meisone, 42 gadus veca brīvmūrnieku mārketinga speciāliste no Donkasteras Lielbritanijas apvienotajai karalistei pameta Bumble un Tinder aukstuma dēļ, jo viņa saņēma pārmērīgi seksualizētus ziņojumus un jau gadiem ilgi ir bijusi “nejauši celibatiska” pēc lēmuma pret vienas nakts sakariem meklējot nozīmīgas attiecibas.

“Es nebiju kaut kuru solijusi celibatu, tas bija patiesi tikai [apzinaties], ka es esmu pelnijusi vairak neka tas,” saka Meisone, kura ir viensiesa kopš 2007. gada, nav precijusies un nav bernu. “Uzreiz vinji grib lai tu sutitu vinjiem bildes. Un tas nonaca lidz tam punktam kad neviens no viriesiem patiesiba negribeja satikties dzive. Tas ir ka [ir] sis tiešsaistes burbulis vinjiem.”

Meisone saka, ka viņa arī nonaca pie secinajuma ka vini ir nepareizaja lietotne.

“Ja tu gribi bildes, ej uz OnlyFans un samaksa par to,” viņa saka.

3. Maksajums par lietotnem

Vel viens galvenais jaunatnes paaudzes sūdzibas iemesls par iepazisanas lietotnem ir tas ka platformas mudina lietotajus pirkt abonementus lai atrastu idealo partneri. Un sarkasma par so maksas planiem ir tas ka daudzas lietotnes piedava ilgtermina vai gada garuma abonementus kad idealaja gadijuma lietotaji gribetu satikt piemerotu cilveku pec iespejas atrak un dzest lietotni uz visiem laikiem.

“Ja es butu samaksajusi par menesi tiešsaistes iepazisanas,” Meisone saka. “Es gribetu domat ka esmu satikusi kadu ar ko vismaz varu satikties monogamiski. Labi es varbut nebeigsu preceties ar so virieti un es varbut atgriezisos pie lietotnes lai atrastu nakamo bet es negribu maksat par trim menesiem.”

Gomezs ari izskaidroja teoriju par “Rožu cietumu”, kas Gen Z un tukstosgadniekiem ir apspriests TikTok un kas attiecas uz Hinge maksas abonementa limeniem un citam maksas sastavdalam lietotne. Hinge lietotaji var samaksat par “rozem” lai atbloketu savus vispiemerotakos partnerus – bet lietotaji kas negrib vai nevar atljauties samaksat par lietotnes izmantosanu efektivi ir SOL satiekot tos ar ko viniem varbut patiesiba vislabak sadere.

“Cilveki pieprasa ka Hinge centas tevi likt maksat naudu tur aizturejot visus so cilvekus ‘Rožu cietuma’ jo tev jabut roze lai nosutitu vinjiem,” Gomezs saka. “Es domaju ka vini neparadas tava barojuma citadi un tapec tiek pasargati no tevis so saderigo partneru ko tu nevari sanemt ja tu nemaksasi par to.”

4. Atgriesanas pie tiksanos dzive

Kamēr ir aktivi atturigie faktori jaunatnei lai izvairitos no iepazisanas lietotnem dazi vienkarsi atmest tos velme tikties ar kadu dzive.

“Es negribu tikai sarunaties ar cilvekiem tiešsaiste,” Meisone saka. “Es negribu pastbiedru.”

Bet taja pasa laika tas kluvis aizvien grutak Gen Z un tukstosgadniekiem kas zaudeti vairaki to formative pieauguso socializesanas gadi COVID laika lai veidotu organiskus sakarus dzive. Bez iepazisanas lietotnes kas pasaka ka kad cilveks ir brivs ir tas pats seksualais preferences un interesets par vinjiem tas var justies biedejoss cilvekiem tuvoties citiem videjos kur vini potenciali var satikt kadu.

“Tas ir generacijas jautajums lidz zinamai pakapei. Es domaju ka cilveki ir uzmanigaki pret svešiniekiem,” Gomezs saka. “Mana koledžas pieredze tika partraukta ar COVID un es izpalaidu divus gadus organiskas socializacijas kas varbut sagatavoja mani tam velak dzive.”

Bet Meisone un vina draugs sevi mudina radit vairak realas dzives tiksanos. Vini rikoja “Sampans un važas” balliti kur vini savienoja visus ballites dalibniekus. Vini izlikaja lidojumus apkart savam rajonam un uzaicinaja daudz svešiniekus uz savstarpigi “realaja laika.”

“Es domaju ka neviens neatstaja [ka] paris no tas bet cilveki bija loti atbalstoši,” Gomezs saka. “Vini bija vai nu slimi no lietotnem vai [teica tas ir] tikai jauns veids ka satikt kadu kas nav pieejams vinjiem katru dienu.”

Lielais iepazisanas lietotnes kluda

“Kas man visvairak pretiga par so Bumble kampanju ir tas ka tas smird pec ‘tu zini ka tu to gribi.’ Tas ir rupji augstpratigs un patronizets – [tas ir] it ka vinji labak zina neka mes pasi kas ir labakais mums un musu miesam,” viena TikTok lietotaja @frombothsidesofthecouch kas bio saka ka vina ir terapeits teica video. “Klimata apstaklos kad musu miesas autonomija tiek atnemta no mums aizvien vairak katru dienu tas vienkarsi nesaprot kapec mes risketu bojat musu garigo un fizisko veselibau ja mes tam nepieciesams.”

Ar paziņojumu izplatitam socialajos medijos Bumble atzinusi ka “ir pieļauta kluda”.

“Musu reklamas kas attiecas uz celibatu bija megina atbalstit kopienai kas ir frustreta ar moderno iepazisanas un vietas prieka un humora mes neapzinati darijam pretstatu,” pec paziņojuma.

Bumble atteicas sniegt jebkadu talaku paziņojumu par šo jautajumu bet uznemums ari teica ka tas noņems reklamas no savas globalas marketinga kampanjas ka ari ziedos (summa netika atklata) Nacionalajam Domestisko Vardaribu Karstajam Telefonam “ka dala no musu pastavigajiem centieniem atbalstit darbu kas tiek veikts visa pasaule lai atbalstitu sievietes marginalizetas kopienas un tos kas skarti ar izmantosanu.”

Katja Varbanova Viral Marketing Stars firmas vaditaja stasta Fortune ka Bumble kampanja varbut tika palaidusi censties radit pretrunas un vairak uzmanibas uz zimolu – bet tas galu gala neizdevas. Faktiski ir salidzinoši izplatiti populariem un progresiviem zimoliem izplatit kampanjas kas “rado troksni” un rada diskusiju bet problemas ar Bumble ir tas ka vinji nesaprata ka vinji “ir parkapusi liniju nedaudz par talu,” Varbanova saka.

Bumble nesaprata “ka tas ko vinji darija nebija tikai slikta garsa bet ari tas ir kaitigs dazadam kopienam un nedaudz nejutigs ari,” vina saka.