TikTok nodokļu padomi var izraisīt tūkstošiem revīziju un iesaldētu atmaksu.

TikTok nodokļu padomi var izraisīt tūkstošiem revīziju un iesaldētu atmaksu.

Brīdinājums par nodokļu krāpšanu

Ja šogad nodokļu deklarācijas aizpildīšanā izmantojāt “profesionāļa padomu” no sociālajiem medijiem, varat saskarties ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) revīziju vai kavēšanos ar atmaksu, nodokļu iestāde brīdināja otrdien.

Nepareizi padomi un krāpniecība

Valsts ieņēmumu dienests, brīdinājumā, teica, ka virkne nodokļu krāpšanas gadījumu un neprecīzi sociālo mediju padomi ir likuši tūkstošiem nodokļu maksātāju pārspīlēti palielināt savas atmaksas prasības. Nepareizie padomi un krāpšanas gadījumi galvenokārt bija saistīti ar degvielas nodokļa kredītu, slimības un ģimenes atvaļinājuma kredītu un mājsaimniecības nodarbinātības nodokļiem.

“VID ir redzējis tūkstošiem apšaubāmu prasību, kur šķiet, ka nodokļu maksātāji pieprasa kredītus, uz kuriem viņi nav tiesīgi, kas noved pie atmaksas kavēšanās un nepieciešamības nodokļu maksātājiem pierādīt, ka viņiem ir likumīgi dokumenti, lai atbalstītu šīs prasības,” lasāms brīdinājumā. “VID turpina mudināt nodokļu maksātājus izvairīties no šiem krāpnieciskiem darījumiem, jo mīti turpina pastāvēt, ka tie ir veidi, kā iegūt milzīgu atmaksu.”

Tas var novest pie smagiem finansiāliem sodiem tiem, kuri nespēj pierādīt tiesības uz prasību. Daži var saskarties ar turpmākajām revīzijām un pat kriminālatbildību par šīm prasībām.

Krāpnieciskas prasības

Degvielas nodokļa kredīts, nodokļu iestāde teica, ir paredzēts ārpus ceļa biznesam un lauksaimniecībai, un tie, kas pieprasa kredītu, ir jābūt atbilstošam uzņēmumam. Lielākajai daļai nodokļu maksātāju tā nav. Slimības vai ģimenes atvaļinājuma kredīti bija pieejami 2020. un 2021. gadā pašnodarbinātajiem, bet 2023. gadā tie netika piedāvāti. VID saka, ka daudzi cilvēki mēģina to pieprasīt jebkurā gadījumā, pat ja viņi ir pilnas slodzes darbinieki darbavietā.

Mājsaimniecības nodarbinātības nodokļu jautājums ir nedaudz vairāk saistīts ar krāpšanu nekā sliktu padomu saņemšana. VID saka, ka daži nodokļu maksātāji izveido fiktīvus mājsaimniecības darbiniekus, pēc tam mēģina pieprasīt atmaksu, balstoties uz nepamatotiem atvaļinājuma algu apgalvojumiem, kas nekad nav izmaksāti.

“Šīs nepamatotas prasības ir veicinātas ar sociālo mediju palīdzību un cilvēku daloties ar sliktiem padomiem,” teica VID komisārs Dens Vērfels. “Krāpnieki pastāvīgi izmanto cilvēku cerības un mēģina izmantot nodokļu sistēmas sarežģītību, lai pārliecinātu cilvēkus, ka ir slepeni veidi, kā iegūt lielu atmaksu. Šie trīs kredīti parāda, ka ir svarīgi rūpīgi pārskatīt nodokļu deklarāciju pirms iesniegšanas un paļauties uz uzticama nodokļu speciālista padomu, nevis uz kaut kādu naktstauriņa sagatavotāju vai apšaubāmu avotu, ko dzird sociālajos medijos.”

Nodokļu maksātājiem, kuru atmaksas ir aizturētas šo prasību dēļ, no VID saņems vēstules ar lūgumu sniegt papildinformāciju. Ja viņi nespēj to nodrošināt, viņiem var būt nepieciešams labot savas deklarācijas.