TikTok apņemas marķēt ar mākslīgo intelektu ģenerētu saturu, lai cīnītos pret dezinformāciju, kas “var sagādāt apjukumu vai maldināt”.

TikTok apņemas marķēt ar mākslīgo intelektu ģenerētu saturu, lai cīnītos pret dezinformāciju, kas "var sagādāt apjukumu vai maldināt".

TikTok sāks marķēt saturu, kas izveidots, izmantojot mākslīgo intelektu

TikTok paziņoja, ka sāks marķēt saturu, kas izveidots, izmantojot mākslīgo intelektu (MI), kad tas tiek augšupielādēts no ārpuses savas platformas.

Cīņa pret dezinformāciju

TikTok apgalvo, ka tās centieni ir mēģinājums cīnīties pret dezinformācijas izplatīšanu sociālajā medijā.

“MI piedāvā neticamas radošas iespējas, bet var mulsināt vai maldināt skatītājus, ja viņi nezina, ka saturs ir MI ģenerēts,” uzņēmums teica sagatavotajā paziņojumā ceturtdien. “Marķēšana palīdz padarīt šo kontekstu skaidru – tāpēc mēs marķējam AIGC, kas izveidots ar TikTok MI efektiem, un jau vairāk nekā gadu esam prasījuši radītājiem marķēt realistisku AIGC.”

MI lietošanas drošības pasākumi

Šis solis ir daļa no kopējiem centieniem tehnoloģiju nozarē nodrošināt vairāk drošības pasākumu MI lietošanai. Februārī tika paziņots, ka tiek strādāts pie tehniskiem standartiem, kas atvieglos MI ģenerētu attēlu un galu galā arī video un audio identificēšanu. Pūles ietver arī to, ka Facebook un Instagram lietotāji redzēs marķējumus uz MI ģenerētiem attēliem, kas parādās viņu sociālo mediju plūsmās.

Google paziņoja pagājušajā gadā, ka MI marķējumi drīzumā parādīsies YouTube un citās tā platformās.

Digitālais ūdenszīmju un marķējuma pievienošana

Digitālais ūdenszīmju un MI ģenerēta satura marķējuma pievienošana bija arī daļa no ASV prezidenta Joe Biden parakstītajiem izpildrakstiem oktobrī.

TikTok teica, ka sadarbosies ar Content Provenance and Authenticity Coalition un izmantos viņu Content Credentials tehnoloģiju.

Uzņēmums teica, ka tehnoloģija var pievienot metadatus saturam, ko var izmantot, lai nekavējoties atpazītu un marķētu MI ģenerētu saturu. TikTok teica, ka tās izmantošana sākās ceturtdien attēliem un videoklipiem un drīzumā būs pieejama arī tikai audio saturam.

Tuvāko mēnešu laikā Content Credentials tiks pievienots saturam, kas izveidots TikTok, un tas paliks uz satura, kad tas tiek lejupielādēts. Tas palīdzēs identificēt MI ģenerētu saturu, kas izveidots TikTok, un palīdzēs cilvēkiem uzzināt, kad, kur un kā saturs tika izveidots vai rediģēts. Citas platformas, kas pieņems Content Credentials, varēs to automātiski marķēt.

TikTok teica, ka tas ir pirmais video koplietošanas platforma, kas praksē ievieš šos akreditācijas datus, un pievienosies Adobe vadītajai Content Authenticity Initiative, lai palīdzētu veicināt šo akreditāciju pieņemšanu nozarē.

“TikTok ir pirmā sociālo mediju platforma, kas atbalsta Content Credentials, un ar vairāk nekā 140 miljoniem lietotāju vienīgi Amerikas Savienotajās Valstīs, viņu platforma un plaša radošo lietotāju un lietotāju kopiena ir būtiska uzticamības ķēdes daļa, kas nepieciešama, lai palielinātu pārredzamību tiešsaistē,” teica Dana Rao, Adobe izpilddirektors, ģenerāladvokāts un galvenais uzticamības virsnieks bloga ierakstā.

Pagātnē TikTok politika ir bijusi mudināt lietotājus marķēt saturu, kas ir ģenerēts vai būtiski rediģēts ar MI. Tas arī prasa lietotājiem marķēt visu MI ģenerētu saturu, kur tas satur realistiskus attēlus, audio un video.

“Mūsu lietotāji un mūsu radītāji ir tik sajūsmināti par MI un to, ko tas var darīt viņu radošumam un spējai sazināties ar auditoriju,” ABC News teica Adam Presser, TikTok operāciju vadītājs un uzticamības un drošības vadītājs. “Un vienlaikus mēs vēlamies nodrošināt, ka cilvēkiem ir spēja saprast, kas ir fakts un kas ir izdoma.”

Paziņojums sākotnēji tika izziņots ABC raidījumā “Good Morning America” ceturtdien.

TikTok MI darbības notiek tikai divas dienas pēc tam, kad TikTok paziņoja, ka tas un tā Ķīnas mātesuzņēmums ByteDance ir iesnieguši prasību pret jauno Amerikas likumu, kas aizliegtu video koplietošanas lietotni ASV, ja tā netiks pārdota apstiprinātam pircējam, sakot, ka tas nepamatoti izceļ platformu un ir bezprecedenta uzbrukums brīvai runai.

Prasība ir jaunākais pavērsiens ilgstošajai tiesvedībai par TikTok nākotni Amerikas Savienotajās Valstīs – un viens, kas var nonākt līdz Augstākajai tiesai. Ja TikTok zaudēs, tas saka, ka nespēs turpināt darbību nākamgad.