Tesla samazina vasaras prakses programmu, lai samazinātu izmaksas, kamēr Ilons Masks cīnās, lai saglabātu savu 45 miljardu dolāru atalgojuma plānu.

Tesla samazina vasaras prakses programmu, lai samazinātu izmaksas, kamēr Ilons Masks cīnās, lai saglabātu savu 45 miljardu dolāru atalgojuma plānu.

Elona Maska jaunākā taupīšanas upuris: vasaras prakses studenti

Uzņēmums Tesla Inc. atsauc piedāvājumus tikai dažas nedēļas pirms prakses sākuma, liekot topošajiem darbiniekiem vērsties LinkedIn, lai aicinātu citus darba devējus viņus pieņemt.

“Plkst. 8:46 es atvēru Tesla e-pastu par lidojuma informāciju. Līdz plkst. 11:25 mans prakses piedāvājums bija atcelts,” rakstīja Maiami Universitātes students Džošua Šraibers, kurš teica, ka līdz sākumam bija atlikušas trīs nedēļas un ka viņš jau bija iztērējis “tūkstošus mājoklim”.

Šraibers, tāpat kā daudzi citi potenciālie Tesla prakses studenti, ir tuvu mācību gada beigām. Viņi saka, ka pārsteiguma zvani no Tesla, informējot studentus, ka viņu piedāvājumi vairs nav spēkā, ir atstājuši viņus bez daudz laika, lai atrastu aizstājējus vasaras praksei.

Vienā gadījumā pašreizēja Tesla darbiniece ierakstīja LinkedIn, lūdzot savu virtuālo tīklu palīdzēt un uzņemt vienu no prakses studentiem, kuram drīzumā bija jāsāk strādāt autoražotājā. “Lūdzu, padariet mūsu zaudējumu par savu ieguvumu!” rakstīja Diāna Rozenberga, kura strādā akumulatoru piegādē Tesla, saskaņā ar viņas profilu.

Rozenberga vainoja lēmumu atsaukt prakses piedāvājumu masveida atlaišanās dēļ uzņēmumā.

Pagājušajā mēnesī Masks paziņoja, ka Tesla ir “pieņēmusi grūtu lēmumu samazināt darbinieku skaitu par vairāk nekā 10% visā pasaulē.” Kopš tā laika vairāki vadītāji ir pametuši uzņēmumu, jo Masks ir virzījis uz tālākiem samazinājumiem. Lielāko daļu no uzņēmuma 500 cilvēku Supercharger nodaļas un tās nesen izveidoto mārketinga nodaļu ir atlaists, ziņo Bloomberg News.

Cilvēki, kas pazīst Masku, ir teikuši, ka miljardieris ir apņēmies samazināt darbinieku skaitu, ņemot vērā elektrisko transportlīdzekļu pārdošanas kritumu un lielos izdevumus viņa Robotaxi sapņiem. Viņi saka, ka Masks mērķo 20% samazinājumu, ziņo Bloomberg.

Prakses piedāvājumu atsaukšana, visticamāk, neļaus Tesla ietaupīt daudz naudas. Vismaž viens no sludinājumiem bija par neapmaksātu pozīciju, kamēr apmaksātas prakses autoražotnē parasti piedāvā $18 līdz $28 stundā, saskaņā ar Glassdoor datiem.

Bet lēmumiem būs ietekme uz uzņēmuma darbaspēka piesaisti: vairāk nekā 3000 universitāšu un koledžu studenti no visas pasaules katru gadu tiek pieņemti Tesla praksei, saskaņā ar uzņēmuma pēdējo Ietekmes ziņojumu. “Veikt nozīmīgu darbu no pirmās dienas,” lasa uzņēmuma prakses vietnē.

Gajiens ir arī sniedzis skarbu dzīves mācību studentiem.

“Noraidījums ir pārorientēšanās,” rakstīja Bruka Gura, komunikācijas studente Teksasas Universitātē Ostinas pilsētā, kura teica, ka saņēma zvanu, ka viņas piedāvājums tika atsaukts trīs nedēļas pirms sava sākuma kā daļa no uzņēmuma masveida atlaišanas. “Lai gan es esmu ļoti vīlusies, ka man nebūs vasaras, kuru es biju plānojusi, es zinu, ka šis brīdis tikai palīdzēs man kļūt stiprākai kā profesionālei.”

Gura, Šraibers un Rozenberga atteicās komentēt aiz savu ziņojumu robežām. Masks neatbildēja uz komentāra pieprasījumu.