Tesla nosūta savu bijušo Āzijas vadītāju atpakaļ uz Ķīnu, jo tā Šanhajā ražoto elektroauto pārdošanas apjoms aprīlī saruka par 18%.

Tesla nosūta savu bijušo Āzijas vadītāju atpakaļ uz Ķīnu, jo tā Šanhajā ražoto elektroauto pārdošanas apjoms aprīlī saruka par 18%.

Tesla Inc. sūta izpilddirektoru Tomu Zhu atpakaļ uz Ķīnu

Tomu Zhu, viens no uzņēmuma trīs nosauktajiem izpilddirektoriem, tika paaugstināts par vecāko viceprezidentu automobiļu jomā 2023. gada aprīlī, lomā, kurā viņš pārraudzīja globālo ražošanu, pārdošanu, piegādes, servisu un uzņēmuma rūpnīcas no Teslas Ostinas galvenās mītnes. Iepriekš viņš bija bāzēts Ķīnā, vadot automobiļu ražotāja Āzijas un Klusā okeāna operācijas.

Tesla zaudē pozīcijas Ķīnas ārkārtīgi konkurētspējīgajā elektroauto tirgū. Piegādes no tā Šanhajas rūpnīcas, kas ietver gan vietējās pārdošanas, gan eksportu, aprīlī samazinājās par 18% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu līdz 62 167 automobiļiem, liecina Ķīnas pasažieru automobiļu asociācijas sniegtie sākotnējie dati. Kritums notika pat tad, kad kopējais jauno enerģijas pasažieru automobiļu vairumtirdzniecības apjoms tika novērtēts ap 800 000 vienībām, kas ir par aptuveni 33% vairāk nekā pirms gada.

Tesla saskaras ar pieaugošu konkurenci Ķīnā no tādiem uzņēmumiem kā BYD Co., kas piedāvā plašu transportlīdzekļu klāstu, tostarp populāro budžeta klases Seagull hečbeku, un jauniem dalībniekiem, piemēram, tehnoloģiju gigantu Xiaomi Corp., kas ir saņēmis vairāk nekā 76 000 pasūtījumu savam SU7 EV. ASV automobiļu ražotājs nesen atkal samazināja cenas visai savai automobiļu klāstam, lai veicinātu pārdošanu.

Cenšoties atdzīvināt savas kompānijas veiksmi Ķīnā, Tesla izpilddirektors Elons Masks aprīļa beigās veica pārsteiguma vizīti Pekinā, saņemot principiālu apstiprinājumu no valdības amatpersonām par savas vadītāja palīgsistēmas izvietošanu valstī.

Persona ar zināšanām par situāciju teica, ka Tesla saņēma apstiprinājumu ar noteiktiem nosacījumiem un spēja pārvarēt divus svarīgus šķēršļus: sasniedzot kartēšanas un navigācijas līgumu ar Ķīnas tehnoloģiju gigantu Baidu Inc., un izpildot prasības attiecībā uz datu drošību un privātuma jautājumiem.

Šonedēļ publicētajā China Daily ziņojumā teikts, ka Masks savas nesenās vizītes laikā ierosināja testēt savu transportlīdzekļu palīgdzinēju funkcijas Ķīnā, izvietojot tos kā taksometrus. Avoti norādīja, ka Ķīnas valdība varētu būt daļēji atbalstījusi šo plānu, teica China Daily.

Tesla akcijas Ņujorkas biržā otrdien kritās par 3,8%. Pēc Maskas vizītes Pekinā akcijas vērtība pieauga par 15%, bet kopš tā laika tās ir zaudējušas vairāk nekā pusi no iegūtajiem panākumiem, jo uzņēmums risina daudzveidīgas problēmas – sākot no plašiem darbavietu samazinājumiem līdz pastiprinātai Autopilot vadītāja palīgsistēmas pārbaudei ASV.

Automobiļu ražotājs pēdējās nedēļas laikā ir piedzīvojis arī lielu personāla maiņu. Masks paziņoja, ka uzņēmums samazinās vairāk nekā 10% no globālajiem darbiniekiem elektroauto pārdošanas lejupslīdes dēļ. Vairāki galvenie vadītāji arī ir pametuši Tesla.

Zhu kopš 2022. gada beigām ir bāzēts Ostinas pilsētā, kad viņš ieradās vadīt uzņēmuma jaunāko rūpnīcu. Pagājušajā vasarā viņam bija 25 tiešie padotie, tostarp Trojs Džonss, Teslas Ziemeļamerikas pārdošanas vadītājs. Tagad Zhu ir tikai 10 tiešie padotie, no kuriem gandrīz visi ir bāzēti Āzijas reģionos, saskaņa ar personu ziņojumiem.