Tesla kompānijas vadītājs nosūta Maskam ziņu: uzņēmums ir “izvilcis savu mārciņu gaļas”.

Tesla kompānijas vadītājs nosūta Maskam ziņu: uzņēmums ir "izvilcis savu mārciņu gaļas".

Teslas produkta palaišanas vadītājs Rics Otto atkāpjas no amata

Teslas produkta palaišanas vadītājs Rics Otto pagājušajā nedēļā atkāpās no amata elektrisko automobiļu ražotājā, ko vada Īlons Masks, un atvadījās, kritizējot plašos atlaišanas pasākumus, ko Masks paziņoja par 547 miljardu dolāru vērtajā EV ražotnē pirms dažām nedēļām, sakot, ka tie “sakrata uzņēmumu un tā morāli”.

Atvadu ziņojums LinkedIn

“Lieliski uzņēmumi sastāv no vienlīdz lieliskiem cilvēkiem un lieliskiem produktiem, un pēdējie ir iespējami tikai tad, ja tā cilvēki plaukst,” Otto rakstīja atvadu ziņojumā LinkedIn trešdien. Darba samazināšana un sekojošais kultūras trieciens “ir izjaukuši šo harmoniju un ir grūti redzēt ilgtermiņa spēli. Bijis laiks pārmaiņām.”

“Tas ir uzņēmums, kuru es mīlu un kurš man ir devis tik daudz, bet arī paņēmis savu mārciņu,” viņš teica.

Septiņu gadu pieredze uzņēmumā

Otto bija strādājis uzņēmumā septiņus gadus un piedalījies Cybertruck pasākumos un citos produktu palaišanas pasākumos. Viņa aiziešana ir jaunākais notikums virknē vadītāju aiziešanas gadījumu, kas satraucis investorus laikā, kad Tesla piedzīvo nozīmīgu lejupslīdi. Masks atlaida visu Tesla Supercharger komandu, tostarp savu augstāko sieviešu vadītāju, aprīļa beigās. Tikai dažas dienas vēlāk Teslas galvenais personāla vadītājs Allie Arebalo pameta uzņēmumu. Tikmēr svarīgajā ienākumu zvanā pagājušajā mēnesī, ilggadējais investoru attiecību viceprezidents Martins Vieča paziņoja zvana beigās, ka viņš atstāj Tesla. Viečas aiziešana notika drīz pēc tam, kad senior viceprezidents Drū Baglino atkāpās un izpirka 181 miljonu dolāru vērtu daļu uzņēmumā. Baglino bija strādājis Tesla 18 gadus un bija stabils investors un analītiķis. Rohans Patelis, uzņēmuma viceprezidents sabiedrisko attiecību un biznesa attīstības jomā, atkāpās vienlaikus ar Baglino.

Vasaras prakses programma netika izglābta

Pat Teslas vasaras prakses programma netika izglābta. Automašīnu ražotājs atcēla piedāvājumus prakses dalībniekiem tieši pirms viņiem bija jāsāk, mudinot Tesla darbiniekus aicināt citas kompānijas izmantot šo asinsizliešanu. Tikmēr šonedēļ Tesla samazināja tūkstošiem darba sludinājumu ASV, Meksikā, Kanādā un Puertoriko, atstājot tikai trīs darba sludinājumus.

Atlaižu laikā ASV Nacionālais autoceļu satiksmes drošības pārvaldes izmeklētāji izmeklē, vai tiešsaistes programmatūras atjauninājums, lai risinātu problēmas ar Teslas daļēji automatizēto braukšanas sistēmu, pilnībā novērsa problēmas ar tehnoloģiju. Tesla ziņoja par 20 avārijām kopš labojuma izplatīšanas lietotājiem. Tajā pašā laikā Masks ir slavējis savu pilnībā pašbraucošo sistēmu investoru priekšā, apgalvojot, ka tā ir labāka nekā cilvēki domā un ka Teslas flotes būs pilnībā autonomas un var tikt izmantotas klientu pārvadāšanai, kad tās netiek izmantotas īpašnieku vajadzībām.

Visu šo laiku Masks un uzņēmuma valde koncentrējas uz viņa atalgojuma plāna atjaunošanu, kas tagad ir vērts 45 miljardus dolāru – lielākais jebkad maksātais CEO atalgojuma plāns – pēc tam, kad tiesnesis to šogad atcēla.

Otto savas ziņas beigās novēlēja visiem atlaidiem veiksmi. “Es ceru, ka Tesla – un visi darbinieki, kurus skar šie atlaišanas pasākumi – drīz var atgūties. Ja es varu kaut ko palīdzēt, nevilcinieties sazināties.” Viņš norādīja, ka viņam nebūs skumji par uzņēmuma kafiju. Tomēr viņam pietrūks cilvēki.